Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 49

Thread: NK TEST: Mazda6 2.0i Attraction

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default NK TEST: Mazda6 2.0i Attraction

    Ako bih morao da kupim nov auto u D segmentu, glavna bitka bi bila između Mazde i Honde. Hondu nisam imao prilike da vozim, ali zato evo je Mazda. Automobil sam uzeo kasno popodne, tako da sam odvezao cela 2km od Mazde od moje gajbe i to je to.

    Pošto nemam nikakve posebne utiske, da navedem specifikaciju.

    Skyactive motor pravi 145KS pošto je uparen sa šestostepenim manuelnim menjačem. Automatici dobijaju 165KS kao onaj koji je bio u [Only registered and activated users can see links. ].

    Atrakšn oprema je treća od četiri na raspolaganju, tako da auto košta 25790€. Doplata za boju je 510E tako da je suma sumarum nešto preko 26 soma za vrlo dobro napakovanu mašinu iz D segmenta.

    Kao i do sada, Mazda ima vrlo solidnu baznu opremu, a sa ovim paketom imate BT muziku, elektriku na retrovizorima, staklima, automatska duga svetla, brisače i svetla, bi ksenone, 17" alu i svaša još nešto. Pozitivno je što 19" točkovi stižu tek u top paketu opreme tako da možete da kupite dobro napakovani auto, a da ne postradate sa gumama.

    AUto je dugačak 4,84m što je solidno, ali ne i baš da se pohvalite dužinom jer ima konkurenata koji su još veći. Gepek je 489l pa je ovo taman da zadovolji potrebe prosečno megalomanske tročlane porodice kakve su sve češće u mojoj okolini (ne mislim na vipa, da viperton ne shvati pogrešno!). Zanimljivo, karavan karoserija je kraća za 4cm!

    Po papirima mašina bi trebala da obavi 100kmč za 9,5 sekundi, dok je prosečna potrošnja 5,5 (grad 7,1 - otvoreno 4,6).
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Ali što Hondu kad je model iz 2008...

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Bez rasmisljanja bih otisao u Mazdin salon, ali bez sekunde premisljanja!!!
    u vise navrata sam vidjao u gradu novu 6icu i ponasao sam se kao one klise reklame kada se ljudi okrecu za nekim vozilom

    pored toga sto izgleda fantasticno, mada je meni nekako cak i lepsa 3jka limuzina, nove mazde su napucane tehnologijom...mislim cela skyactiv folozofija mi se mnogo dopada.

  4. #4
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Uprkos tome što nema fotografija i ne znam u kojoj je boji moram da kažem bjutiful. Ufff sutra sam ujutru u BG pa ako se pogodi baš bi bio srećan da je opipam. Složiću se sa Todom po pitanju davanja para.

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Ali što Hondu kad je model iz 2008...
    Zato što su mk9 uružnili, krenuli su putem tvog Civic-a umesto da nastave sa razvojem oštrih linija koje ima osmica.

    He who loses control, loses.

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pazi, posle onog što sam video uživo, ne znam šta Honda traži pored ove Mazde koja ima BAR! klasu kvalitetniji enterijer a siguran sam da je i motor štedljiviji.

  6. #6
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Zmaju, mrzim te
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Pazi, posle onog što sam video uživo, ne znam šta Honda traži pored ove Mazde koja ima BAR! klasu kvalitetniji enterijer a siguran sam da je i motor štedljiviji.
    Ukusi su različiti. Mene Mazde nerviraju jer su potpuno bezlični automobili kad si za volanom i motori su im "bušni" ko što su i Tojotini. Eneterijer me takođe ne impresionira iako je stvarno kvalitetan. Doduše taj kvalitet zavisi i odakle gledaš.

    Meni se aktuelni Akord više sviđa od onog Vipovog, a dal je ekonimija +/-10% sa mojom kilometražom mi nije bitno. Da nije penala na registraciji, meni bi pred kućom stajao bar V6.

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Zmaju, mrzim te
    I ja tebe. Kola su kod mene nedelju dana, a ti si na moru stalno.

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Uprkos tome što nema fotografija i ne znam u kojoj je boji moram da kažem bjutiful. Ufff sutra sam ujutru u BG pa ako se pogodi baš bi bio srećan da je opipam. Složiću se sa Todom po pitanju davanja para.
    Biće fotke sutra ujutro na NK tviteru, pa ko prati #nklasa - videće
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ok...mislim da ce ovo mozda biti prvi automobil za koji se svi slazemo da je prelep

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Prvi kilometri obavljeni. Auto je nešto tvrđi nego što bih ja voleo od limuzine koja u realnosti ne najavljuje nikakve sportske afinitete. Imajući u vidu da se sve Mazde u proteklih 6-7 godina u koje sam seo nepotrebno tvrde i da bezrazložno prenose svaku neravninu na asfaltu - očekivano.

    Enterijer više manje isti kao i kod CX5 - sve je na mestu, sve je na svom mestu i vrlo je korektnog kvaliteta na dodir i pritisak. U principu za 12km koliko mi je bila jutrošnja relacija, nisam naišao na nešto što je stvarno iritantno tako da je to ono što očekujem od novih kola - da ne smetaju.

    Sedenje je malo niže i zavaljeno, pa nema onog osećaja limuzinčine od 5m, već je to više Insignija fazon koji krije stvarne dimenzije automobila.

    Auto je tih, a motor je očigledno štedljiv (gledanjem kako pada resetovani prosek koji je jutros startovao sa 16l, a završio na 9,5) i pored toga što mi se na prilično dugoj relaciji nije niti jednom aktivirao iStop sistem? Ne, nije isključen - proverio sam.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ovako kad je gledam razoruzanu ruznim vremenom i u beloj boji izgubi se dosta od one pojave na PR slikama. Doduse i prednji tockovi nisu namotani dobro za slikanje

    Bez obzira sto je accord iz 2008. i meni deluje sasvim konkurentno Mazdi. Mozda sto vise volim kombinaciju ostrih i zaobljenih linija, a ova mazda ima samo ovo drugo.

    Cak mi se cini da mi je prethodna generacije bas iz navedenih razloga privukla vise paznje nego ova.

    Meni se bas svidja mazdin dizajn i enterijer, na tom polju je honda pocela opasno da brlja. Nadam se da osma generacija accorda nije poslednji dobar automobil koji smo videli od honde.

    Potrosnja zavisi dosta od relacije koja se vozi, ali u svakom slucaju bas me interesuje koliko je zedna ova mazda sa super ultra modernim agregatom.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •