Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 90

Thread: NK TEST: Renault Megane Berline 1.2 TCe GT Line

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    1,6 - 5l ulja
    1,2 tce - 3,9l ulja

    meni je zanimljiv ali ne u ovoliko teškoj karoseriji. Ako se već hoće potpuna elastičnost onda se stavlja veća zapremina fizika je neumoljiva jer je turbina efikasnija na većoj zapremini jer je u stanju da procentualno ugura više vazduha u cilindar (za normu se uzima isti agregat ali bez nadpunjenja)

    He who loses control, loses.

  2. #22
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    1.2 TCe ce veoma tesko da bude jeftiniji za odrzavanje od 1.6 atmosfere. Jedina prednost je lanac. Sve ostalo je komplikacija!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #23
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    I mislio sam na klasicno odrzavanje, znaci seris. Iznenadjenja, kvarovi i slicne komplikacije ne racunam u odrzavanje to spada u reakcije
    Elem, spustih potrosnju za celih 0,1 idemo dalje...
    Sto kaze vip, doteras ga do 5. Ili 6. brzine i glat mozes da ga teras po gradu "malim" brzinama u petoj/sestoj...
    Last edited by ToD; 24th October 2012 at 16:47.

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Mislim da su vremena klasicnih atmosfera zavrsena. Za 5 godina nece u ponudi biti niti jedan atmosferski benzinac, ako gledamo glavne igrace. Kao sto je i sa dizelom.

    Direktno ubrizgavanje je realan minus kad je nas benzin u pitanju, to stoji. Kazu mi u Renou da su ozbiljno razmisljali da li uopste da uvoze taj motor, ali je ocigledno zakljuceno da motori mogu da preguraju garantni rok sa nasom brljom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    E zavrsio sam sa gradskom voznjom, a i da hocu jos ne mogu, ubi me koliko je tvrd...auto 235 km gradske ludnice i ~40% spaljenog rezervoara

    u narednim danima mozda budem morao poslom do Kopaonika na kratko pa cu videti ponasanje na otvorenom...

    krajnji bilans pipkanja gasa je smanjena potrosnja na 8,6...svecano izjavljujem da je to OK

    zaboravih da kazem na ranijim postovima, menjac me odusevljava preciznoscu, ali skoro nisam probao nesto bolje...ima prilicno kratke odnose pa sugerise promenu brzine cim predje 2k obrtaja, to je zbog stednje goriva jer tada turbina pocine da vrti, naravno motor rado vuce i iznad toga, ali Vipu sam obecao da cu se truditi da vozim stedljivo
    Last edited by ToD; 24th October 2012 at 18:22.

  6. #26
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    A cemu onda turbina ako se teglis okolo kao da je pod haubom 1.2 atmosfera? Jbs voznju kad si stalno pod pritiskom da li ce se ili nece zavrteti turbina.
    Taj motor ima smisla samo u drzavama koje masivno subvencionisu "stedljive". Sve drugo je suplja prica.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  7. #27
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    recimo...

    ovako bi kod nas to licilo na situaciju gde se hvalis u drustvu da imas turbo punjac pod haubom, al da ne smes da kazes zapreminu

    ne verujem da ce nesto imati prodju 1.2 ovde...to je ipak samo za nekoga ko voli da ima neku tehnicku novotariju u kolima, evo ima klot najslabiji dizel za 400 EUR manje od najjeftinijeg 1.2 u srednjoj opremi

  8. #28
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Cuj, ja se slazem Ja se teglim kao da imam 25 ks, iako imam 120, ali to je samo nas problem. Ja govorim o motoru i prednostima, a ne posedovanju 1.2 tce u Srbiji.

    Ovaj auto se lakse i lepse vozi nego atmosfera, tacka. Ko ima para da izbroji za ovaj auto i motor uzivace u njemu, ko nema pricace kako je isti pogresan kocept.

    @Tod

    Nisi ti shvatio mene Vozi ti to onako kako treba po gradu, uzivaj u nacinu rada, ali izadji i malo van grada. Bas me interesuje koliko trosi pri konstantnoj brzini na auto putu, tipa koliko na 120, koliko na 140. To je relevantan podatak. Twingo je kutija i trosio je mnogo zbog lose aerodinamike, Megane bi trebao biti mnogo bolji.

  9. #29
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Ja sam pokusao da ga kultivisem u gradu to je sve...van grada ga tek ceka i potrosnja pri const brzinama na ravnom...mozda se i picnem do NS-a u petak ako mi propadne Kop...tako da "bice druze Pajo"

  10. #30
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Ekstra zvuči sve što je napisano oko motora. Nema šta, turbo je postao zakon iz mnogo argumenata i to je to. Jedini minus je naše gorivo.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •