Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #1
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

    Poređenja radi, meni su tražili za Corollu 1.4 vvt-i, 2002. godište, 8900€, spuštena cifra sa 9500€, prešla 90.000km. Auto bez klime, tamne boje, 1 airbag, ogrebana cela desna strana, gume koje treba zameniti.

    Za 1500€ manje (sa sve registracijom na moje ime) sam uzeo Stilo JTD, 2004. godište, drastično bolja oprema (klima, 6x airbag, muzika), u mnogo boljem stanju - potpuno bez ulaganja, izuzev velikog servisa koji me čeka za 10.000km (koji bi me, btw, čekao i sa toyotom).

    Toyota me ničim nije impresionirala i nijednog trenutka nisam naginjao ka njoj, iako dobro poznajem vlasnika i čekao bi me za lovu sigurno neko vreme. Potpuno verujem da će Toyota da pokida Stila po pouzdanosti i dugoročnom ulaganju (što se možda i neće desiti) ako gledamo 10-15 godina unapred, ali iskreno se nadam da će moj život teći u takvom smeru, da ću sve da učinim da moj materijalni položaj prevaziđe boravak u istim kolima više od 5 godina. Prosta računica iz mog ugla ovde ozbiljno nipodaštava svaku prednost Toyote.

    Lični utisak Stilo 3v JTD vs Toyota Corolla vvt-i: vizuelni dojam, enterijer, oprema, potrošnja, a naročito buka na 100+km/h je više nego ozbiljno na strani Fiata. Zvuči smešno, ali ako ne gledaš kao važnu osobinu da ti auto potraje dok ne podigneš decu i unučiće, već da uživaš u njemu dok ne dođe vreme za sledeću dobru priliku, ja nisam uspeo da nađem nijedan pametan razlog da uzmem Corollu, makar koštala isto koliko i Stilo.

    Na stranu da je u Stilu fenomenalan JTD, koji od njega pravi prvoklasno zabavan auto za vožnju. Sve na dugme, odlična ergonomija, lep ko lutka, ne tera te da ga cepaš, a sa druge strane, zadovoljiće i gospodu što voli da škripi gumama. Povrh svega, u pitanju je jedan veoma moderan i bezbedan auto - što je u današnje vreme jedan od najozbiljnijih argumenata za kupovinu.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Potpuno verujem da će Toyota da pokida Stila po pouzdanosti i dugoročnom ulaganju (što se možda i neće desiti) ako gledamo 10-15 godina unapred, ali iskreno se nadam da će moj život teći u takvom smeru, da ću sve da učinim da moj materijalni položaj prevaziđe boravak u istim kolima više od 5 godina. Prosta računica iz mog ugla ovde ozbiljno nipodaštava svaku prednost Toyote..
    Nidzo, da li zaista verujes da je u pitanju dugorochna pouzdanost automobila ili neprestane glavobolje? U pitanju je kakav je automobil generalno u rukama prosjecnog korisnika. Zasto Klio drzi pristojnu cijenu dok na drugoj strani Laguna ide maltene u bescijenje za jedan automobil D segmenta? Drastican pad cijene autmobila nije samo stvar reputacije proizvodjaca (mada ima znacajan uticaj), vec i onoga sto je pokazao u praksi.

    Mnogo prije nego sto je krenuo talas polovnih Stilo-a mi smo komentarisali informacije o problemima i padu cijene modela Stilo. Pa sam proizvodjac nije dzaba vratio ime Bravo. To je poslednji model koji se solidno prodavao.

    Da je tako sladak k'o lutka, kao sto ga opisujes, i da je dovoljno pouzdan za period eksploatacije koji ti pominjes ne bi Fiat otisao na ivicu ambisa i ne bi ga se prvi vlasnici odrekli za zaista smijesnu cifru ako govorimo o automobilu starom 2 ili 3 godine.

    Pa koliko on tek kosta na trzistu u Italiji ako se kod nas prodaje za nekih 7 hiljada?

  3. #3
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    3-4 plafon.

    I drugi italijanski automobili imaju jako povoljne cene, što je potpuno normalno, ali iz nekih sasvim drugih razloga. Sem toga, moja drugarica vozi nov kupljen, već par godina, sa najozloglašenijim Fiatovim motorom, 1.4 6-speed, i nikad ni najmanji problem sa kolima.

    Laguna je potpuni promašaj, ne znam što je spominješ. Stilo isto nije cvećka, ali lošu reputaciju imaju tačno određeni modeli, ali da ne idemo dalje u offtopic. Moj primerak ima slabu tačku u prednjoj suspenziji, mada se pomenuti Suspension Recall tiče Velike Britanije, pošto se nije desilo nijedno pucanje suspenzije u Srbiji, sem ako me ne lažu u Delti, dok su sve ostale anomalije ispravljene redizajnom 2004. godine i poprilično sam siguran da nemam ništa manje pouzdan auto nego većina automobila srednje klase kod nas.

    Uostalom, voze se slatko 2001. i 2002. godište, prešli po 200.000. Imam 3 godine ili 100.000km da ga prodam ako masovno ovi krenu da se raspadaju.

    Eto, pratićemo ga, ja sam bio voljan da rizikujem i baš da vidim da li će da mi potroši 3-4 hiljade eura koje sam uštedeo u odnosu na Golfa4 3 godine starijeg? Naše tržište je smešno, nije Stilo jeftin, nego su generalno ovde polovni automobili precenjeni. Pobogu, 5000€ za pasata '93 benzinca, prešao beskonačno, pa ko normalan to stvarno i kupi? Ili Civic '95 za 6500€? Prodat nakon 2 dana u oglasima.

    To što se više ne zove Stilo, nego Bravo, ne vidim kakve veze ima sa bilo čim? Period prvog Punta je prekretnica za Fiat i otad idu uzlaznom putanjom. U 2006. godini su evropski proizvođač sa najvećim povećanjem ukupnog udela prodatih automobila na svetu, a mislim da su 4. evropski proizvođač sveukupno. Odosmo mnogo u offtopic, ali sem povoljne cene i nema drugih argumenata.

    Uostalom, Stilo nije usamljen, veoma mu je blizu sa cifrom i Megane, Astra Classic, možda za nijansu skuplji, ali tu su negde.

    Vlasnici u Italiji se svega odriču čim prođe lizing.

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    3-4 plafon.

    Sem toga, moja drugarica vozi nov kupljen, već par godina, sa najozloglašenijim Fiatovim motorom, 1.4 6-speed, i nikad ni najmanji problem sa kolima..
    Izuzetak potvrdjuje pravilo

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Laguna je potpuni promašaj, ne znam što je spominješ. Stilo isto nije cvećka, ali lošu reputaciju imaju tačno određeni modeli, ali da ne idemo dalje u offtopic.

    Nije off. prichamo o alternativi koju si ti ponudio, ako sam te dobro razumio. Sem toga Zmaj je gledao i Lagune kod Integre


    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Eto, pratićemo ga, ja sam bio voljan da rizikujem i baš da vidim da li će da mi potroši 3-4 hiljade eura koje sam uštedeo u odnosu na Golfa4 3 godine starijeg?
    Odlichna ideja!

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Naše tržište je smešno, nije Stilo jeftin, nego su generalno ovde polovni automobili precenjeni. Pobogu, 5000€ za pasata '93 benzinca, prešao beskonačno, pa ko normalan to stvarno i kupi? Ili Civic '95 za 6500€? Prodat nakon 2 dana u oglasima.
    Priznajem ovde si u pravu. Mada, poremećaj postoji samo sa vozilima koji su izvan kategorije E3. Medju krshem VW je ipak najcenjeniji, Za Japance nema jeftinog majstora niti se mogu naci bugarski djelovi. Civice je izuzetak kod napaljene raje. Znachi nisu nasi ljudi blesavi, nego je trziste poremeceno zbog nazalost davno posrnulog giganta.

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    To što se više ne zove Stilo, nego Bravo, ne vidim kakve veze ima sa bilo čim? Period prvog Punta je prekretnica za Fiat i otad idu uzlaznom putanjom. U 2006. godini su evropski proizvođač sa najvećim povećanjem ukupnog udela prodatih automobila na svetu, a mislim da su 4. evropski proizvođač sveukupno. Odosmo mnogo u offtopic, ali sem povoljne cene i nema drugih argumenata.
    Prouci period Punto 2 modela i Stilo malo detaljnije. Ovi modeli su obelezili jos jedan izuetno kritican period za Fiat grupaciju. Grande Punto je bila poslednja slamka spasa, a dizajn je opet poveren onima koji znaju...

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Uostalom, Stilo nije usamljen, veoma mu je blizu sa cifrom i Megane, Astra Classic, možda za nijansu skuplji, ali tu su negde.
    Tja, Klio je mozda jedini Renaultov model koga ne bije los glas. Astra se proizvodi u Poljskoj koliko znam i koristi prednosti dosta jeftine radne snage i niskih trasportnih troskova. Sem toga treba preciznije prouciti godista. Ipak je Stilo solidno jeftiniji.

    Iskreno Stilo hečbek, za razliku od karavana, menie uopste ne izgleda loshe. Ovo sto tvrdim je iskljucivo na osnovu poluinformacija i nastupam sa pozicije skeptichnog posmatraca. Jednostavno, previse lijepo da bi bilo istinito. Srecom imamo tebe da nam prenese utiske

  5. #5
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Zaboravih da dodam jedan jak argument - i Maree su mogle da se kupe vrlo povoljno vazda, nisu imale ozbiljnih problema, a Bravo i Brava na sve strane i dalje idu, uključujući problematične 1.4 i 1.6 benzince.

    U mom okruženju, ubedljivo najgora 2 primera problematičnih automobila su 2 Golfa 3, od kojih je jedan upgradovan na 4rku pre jedno godinu dana. U stopu ih prati jedna 206ica, a Fiati svi do jednog, ćute i šljakaju.

    Inače, visio sam po Delti poslednjih nekoliko meseci i svašta stoji tamo na servisu - ali nisam video nijedan Stilo, sem jedan slupan na parkingu i jedan benzinac koji čeka kupca. Možda je slučajnost, ali svašta nešto drugo je bilo, ponajviše BMW (nisam znao da i njih rade) i Honda. Šlag na tortu - šef Hondinog servisa vozi Stilo JTD karavan.

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    E Nidzo dok si kupovao auto jesi gledao mozda neke Focus-e ili Astre kako im se krece cena u odnosu an Stila i kakvo je stanje sa njima? Kontam da, ako dobijemo jedan posao, da uzmem nesto pa da se otarasim Frontere ili Lade pa me interesujue tako ta velicina znaci Stilo, Bravo, Focus, Astra...

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Nemam pojma, nisam hteo da gledam focuse, pošto drugar vozi službenog Mondea, 2.0 TDCI, ovaj lepi pretposlednji model. Ide on ko vetar i lep udoban veliki auto, ali to je najnepouzdaniji auto koji sam ikad u životu video. Iako je u pitanju vrhunski pouzdan i nežan vozač, taj auto je jedno takvo g*vno da ne želim da komentarišem. Dizne, zadnji trap, menjač, ma ko zna šta sve nije crklo u prvih 100 hiljada.

    Čuo sam da focus nema nikakve veze sa tim, ali ovo je toliko ostavilo loš utisak na mene, da ne bih uzeo u životu bilo šta sa oznakom Ford. Crnjak za firmu i čoveka koji su izmislili komercijalan automobil.

    Astre su okej, ali meni se taj auto ne sviđa. Iskoristio sam jedinstvenu priliku da i samim dizajnom kola iskažem deo sebe, a samim tim da imam nešto malo više od pukog prevoznog sredstva. U Astri jednostavno mogu da zamislim samo mog ćaleta, ali i on je odlučio da iskaže deo sebe kroz auto, tako da je uzeo Nivu. Ako budete videli belu Nivu sa 6 antena koja skače po ivičnjacima i penje se uz zgrade, pozdravite mi ćaleta.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Meni je focus jedan od lepsih auta, osim onih migavaca sa unutrasnje strane farova, ali je problem sto ih nema mnogo tj. nemam nikoga da ga pitam kako ga sluzi, znaci bukvalno niko koga ja znam ne zna nekoga ko ima ili je imao focus! E to me navodi da su delovi za njega mozda malo skuplji ali opet mozda gresim.
    Astre su OK ali bas to sto kazes izgledaju obicno, nije da mi se jako svidja ali opet ne mogu reci da mi je gadna i kontam da bi mi se stari u njoj lepo snasao posto on bas nema offroad ambicije ko tvoj osim kad bas mora
    To sto kazem meni su favoriti Bravo i Stili, malo sam ih gledao ali jos ne ozbiljno...ono cisto da ne ureknem. Bravo mi se svidja sto je sirok unutra znaci komotno se mozes rasiriti i da ne diras suvozaca (OK nekad to nije ni tolko lose) a pozadi ako moras da vozis mozes roje komotno smestiti, takodje mi se svidja gepek, nije preogorman al ide u sirinu tako da mogu glat staviti stapove za pecanje a da ih ne lomim

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Ako voliš veliki vozački i suvozački prostor, tu Stilo prosto otkida. Širok je 180cm, baš koliko i Mondeo, koji je pola metra duži, odnosno većina automobila tog godišta, ali klase iznad. Ne samo vizuelno, nego se oseti i u vožnji. Rekao bih, odličan kompromis dobrog držanja puta i udobnosti.

    Meni je prvi utisak bio da je malo mekan, ali to je daleko od istine. Moji kriterijumi su svakako u startu bili potpuno poremećeni zbog dugogodišnje vožnje auta od 735 kila sa gasnim amortizerima, koji je ležao ko karting. Imalo je jednu veliku prednost - mogao si odmah da vidiš koje devojke nemaju brushalter pun vate pre nego što skontaju da su na rodeu, nakon čega se obavezno voze prekrštenih ruku.



    ili





    Moj odgovor je jasan, ali zalazimo u sferu subjektivnosti. Vozio sam se u jednom taxi karavan Focusu i rekao bih na prvi pogled da je unutra značajno manji od adekvatnog Stila.
    Last edited by nidza; 28th August 2007 at 16:18.

  10. #10
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ja cu definitivno u narednih par meseci zameniti mog Punta 2.5 sa Stilom JTD 3v. Sa Puntom nisam imao ama bas nikakvih problema, a drug je preturio bar par stotina Fiata preko ruku, tako da ce mi odabrati bar u startu dobar primerak. Licno, Stilo 3v mi je vizuelno ubedljivo najbolji auto u tom cenovnom rangu.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •