Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 48

Thread: NK TEST: Mazda3 G120 Challenge

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Primetio sam to na Mazdi6, kod hečbeka nisam - ume ponekad da zapne menjač. Totalno je arbitrarna stvar - bio sam na semaforu i neće da uđe u prvu. Kvačilo - prva - neće. Ponovi radnju - ništa. Kvačilo - druga - prva. Oće. U pravom trenutku jel su iza mene već počeli sa svirkom. Sudeći i po tome koliko sam se protekla tri dana vozio po gradu, ova situacija je baš retka.
    Zanimljivo za nov automobil, a meni se to na Accordu desava. Takodje retko, ali se desava. Doduse, u pitanju je dosta veca kilometraza od testiranog automobila, ali meni su suflirali da je mozda u pitanju korpa kvacila. Malo sam se raspitivao i vlasnici istog uglavnom tvrde da su prezadovoljni i da se njima to ne desava.

    Koliko je presao ovaj automobil?

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nešto malo, par hiljada ako se dobro sećam. Ne bih ja to pripisao nerazrađenost, mada nije isključeno. Nije bilo problema na merenjima performansi gde se neodlučniji menjači lako uoče.

    Na reperu sam pogledao potrošnje u šestoj:
    60kmč - 3,2
    70kmč - 3,8
    80kmč - 4,1

    U realnosti šesta je na ivici gašenja motora, 1000-1100 obrtaja, tako da tu opciju u praksi nećete koristiti, ali je realnost da magistralni put sa sve ondulacijama sigurno ne sme da košta više od 4,5l na 100km, a da pri tome nije da pravite kolonu iza sebe i da ne smete nikog da obiđete.

    Ja se trudim da pronađem manu, ali mi ne ide. Uzeo ga je Marko malo da ga proba, valjda će on naći neku slabu tačku. Svesno zanemarujem detalj za koji se svako uhvatio po sedanju u automobil - tač skrin koji je nasađen na sred konzole.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Primetih nešto ali nisam odmah povezao šta.
    Drugačija instrument tabla u G120 i G165. U potonjem modelu dominira obrtaljka, nagoveštaj hot heča?

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nema slabe tačke

    @ Vip

    Jeste to je razlika u odnosu na heč. Kod heča je glavna obrtaljka, a kod sedana je u centru brzinomer.

    Napravih i ja solidnu turu tako da automobil na kraju ide nazad sa 750 km više na satu (inače ukupno ima nešto manje od 9k)

    Ja sam na kraju dana postavio sam sebi jedno interesantno pitanje, a na to pitanje je jasan odgovor. Zašto bi iko uzimao neki skuplji automobil. Sedan deluje toliko luksuzno spolja da je to zabrinjavajuće, mislim ako ga parkirate pored, recimo CLA, je bih opet ušao u Mazdu
    Manu stvarno nisam uspeo da nađem, kozmetičke ću zanemariti, kao što je taj tač skrin i recimo to što nisu hromirane ručice za vrata iznutra neg osu obojene u sivo i sl. sitnice.
    Obzirom da sam hteo da vidim koliko to štedljivo može da bude i na kraju je na satu 6.8 prosek!!!! Ja sam pravio turu po autoputu i po magistrali i na autoputu sam terao 110-120, a na magistrali sam išao oko 60-80 zbog kratera, jelte...Tako da je zaključak da skyactiv može da bude izuzetno štedljiv, ako se ne gasira previše. Uglavnom posle pređen ih 400-tinak km sam imao osećaj da mogu da ga teram još 1000 bez da stanem da se odmorim i protegnem.

    "Problem" sa prvom brzinom postoji, ali mi nije jasan uopšte...nekad ubada nekad ne, možda je do primerka ili nešto...šta znam!

    Kada sam kod menjača, ako izuzmemo to što malo hoće da prevari prva, stvarno je dobar za baratanje, odmah posle te ture u Mazdi sam ušao u Megan i to je ogromna razlika, u korist Mazde, naravno!

    Enterijer mi se stvarno dopada, prostor, sedišta, materijali, ergonomija...sve je na svom mestu, sve pada pod ruku i za svaku pohvalu je način baratanja tač skrinom i navigacijom, točkić radi savršeno i potrebno je navikavanje od celih 30s

    Preglednost je onako, prihvatljiva, nije mi nešto preterano smetalo, mada sam ga uparkiravao svega 10tak puta tako da nisam ni imao mnogo prilike da se nerviram.

    Uglavnom, zakljujčak je, da imam 17 soma otišao bih pravac salon da se ponovim, samo bih dodato još 300 na crvenu, na onih prvih 300 koliko traže za metalik
    Last edited by ToD; 28th April 2014 at 07:39.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćena kola danas sa 750km više na cajgeru sa prosekom 6,8l. Ovo je potvrda da modni trend u auto industriji zvani redukcija zapremine iliti "daunsajzing" je u većini slučajeva bušna priča.

    Malolitražne turbine na papiru i na ispitnim stolovima pokazuju dobitak po svim parametrima, ali u praksi to nije tako i onda ne dobiješ ništa, čak i izgubiš jer sad pod haubom stoji i interkuler i turbina i kompleksniji cevovod i veća osetljivost na ulje...

    Eto šta radi moda. Mazda je pokazala da to ne mora tako da ide, pa skyactive mašine zaista mogu sa lakoćom da pariraju čak i dizelima što smo lepo videli sa CX5 koji troši manje nego Kia dizel.

    Elem, jutros vraćam auto i vidim da je prodajni salon i dalje prazan. Podsetila me scena na 2007. godinu kad sam ja isterao Svifta iz salona koji je ostao prazan jer su tog dana svi došli da oteraju kola. Isto tako je u Dipemu. Pošto imam dvojcu kolega koji bi da kupuju kola, kažem da imam dva kandidata, a ona kaže - nadam se da su strpljivi. Reko kad je isporuka? U ovom trenutku ako uplatiš - možeš da ga dobiješ u oktobru!

    U doba kad razno-razne marke imaju muku da uvuku nekog uopšte u salon da bar kibicuje, ovi ne mogu da isporuče koliko se auto traži. To valjda govori o tome koliko je trojka dobar dil.

    Što se mana tiče... ja stvarno ne mogu da ih nađem, a da su smislene. Na stranu fobije ostrašćenih strana, ja ne vidim u C segmentu ništa što može da stane na crtu - ukoliko tražite normalan automobil, a ne neku manje ili više sportski orijentisanu spravu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Lepo je procitati da nekom automobilu ne mozete da nadjete manu

    Ps. Jel' moguce da ste stavili cele dve slike testiranog primerka?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #17
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    cek, cek...a ima li podataka o broju prodatih, to sto je prazan ne mora da znaci da im ide prodaja
    bez zezanja, zna li se koliko su ih udomili od NG?!

    Sto se slika tice, pazi stvarno samo dve, a od toga jedan je tabla
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Pošto imam dvojcu kolega koji bi da kupuju kola, kažem da imam dva kandidata, a ona kaže - nadam se da su strpljivi. Reko kad je isporuka? U ovom trenutku ako uplatiš - možeš da ga dobiješ u oktobru!

    U doba kad razno-razne marke imaju muku da uvuku nekog uopšte u salon da bar kibicuje, ovi ne mogu da isporuče koliko se auto traži. To valjda govori o tome koliko je trojka dobar dil.
    Ne znam, meni je to u najmanju ruku cudno. Pa nije u pitanju novi M3 da se toliko ceka. Ja bih pre rekao da oni opasno kubure sa likvidnoscu cim nemaju nikakve zalihe. Ti uplatis, oni tek tada naruce i naravno da se ceka.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Možeš ti da budeš najlikvidniji na svetu, ali ako ovaj što proizvodi nema, onda nema. Ko kad uđeš u pekaru i nema bureka. Džabe i ako si spreman da platiš 5000 dinara za četvrtinu. Ti kao ekonomista bi valjda ovo mogao da shvatiš, koliko god ti Honda pomračuje razmišljanje Ne mogu da odolim

    Kad automobila ima na lageru u Austriji (odakle se dovlači za celu ex Jugu) ti platiš i kola stignu za dve nedelje. To tako funkcioniše za mala tržišta koja imaju principale negde u Evropi.

    Naravno, onaj u Austriji daje neke kvote za ta nebitna tržišta, pa kad je navala za trojku, srbiji je određeno 20 komada za april (lupam) i to je to. Pa ako je do sada uplatilo 50 ljudi taj auto, onaj 50-ti će da ga doibije za 3-4-5-6 meseci, zavisi koliko dolazi automobila kod nas.

    Još [Only registered and activated users can see links. ] je rečeno da se u Hrvatskoj čeka po nekoliko meseci, dok je u Češkoj bilo čekanje 10 meseci.

    E sad, ako je kvota 10 komada za neku zemlju, a u zemlji je potražnja 2 komada mesečno - onda može da se kupi odma. Zato sad komotno uđeš u salon prestižnih marki i isteraš šta oćeš.

    Ne kažem da je dobro što se čeka, ali je to dobra indikacija da su pogodili u živac estetski i cenovno. Verujem da većina kupaca gleda ova dva faktora, a da je to što G120 troši 6 ili 9 - manje bitno.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ok, ubedio si me, nisam pratio situacija kada je u pitanju prodaja

    Nadjoh da pocinju proizvodnju u Kini, a vec su valjda poceli na Tajlandu i u Meksiku.

    Procenti povecanja prodaje u eu su im dobri, ali im je i pocetna osnova bila losa. U svakom slucaju bravo za mazgu.

    Nadjoh neke zanimljive cifre za [Only registered and activated users can see links. ] kao i podatke za prvi kvartal

    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •