Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 51 to 53 of 53

Thread: NK TEST: Mazda3 2.0i Revolution

  1. #51
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo napravih 500km autoputa danas. Šesta 3000 obrtaja - 120kmč i nešto preko 7l. Daleko realnija putna brzina 140kmč traži šestu i 3500 obrtaja što je malo preko 8,0l i više nego solidna buka u kabini. Deo buke svakako može da se odbije na konto zimskih guma, ali drugi deo svakako ide na konto inžinjera koji su podesili auto kako su ga podesili.

    Sve u svemu, rekao bih da je neko imao vrlo čudnu zamisao sa ovom mašinom ili ja ne uspevam da protumačim ko je ciljna grupa. Kratak menjački odnos je super, ali na automobilu je koji je primarno putnički je pomalo besmislen. Kad se doda činjenica da skraćeni menjač čini vožnju dosta skupljom i prilično bučnom - jednostavno ne znam kom tipu vozača bi ovaj motor u ovoj karoseriji bio zanimljiv.

    Prosek automobila je na 750km do sada na 8,2l - bio bi verovatno na ravno 8 da nisam malo žurio na odredište. U povratku sam držao ekonomski i akustično optimalnih 135kmč.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #52
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćena mašina sa dodatnih 820km na cajgeru sa prosekom 8,1l. U principu da nisu vožene šestica i cx5, verovatno bih bio zadovoljan potrošnjom s obzirom da je auto ekonomičniji od svega što smo vozili u toj klasi. Al pošto smo već imali druge skajaktiv mašine... očekivao sam više.

    Tokom vikenda sam bio vožen pozadi i treba malo da korigujem svoje viđenje prostora na zadnjoj klupi. Ja mogu da sednem iza sebe tj. sedišta koje je podešeno za mene. Kolena dodiruju sedište ispred, ali ne upirem u njega tako da je jedini problem nizak krov hečbek karoserije - što je i za očekivati. Takođe, pozadi je vrlo udobno voziti se isto kao i napred, tako da je vešanje pozadi odlično izvedeno.

    Kad smo kod vešanja, auto je zaista veoma udoban do te mere da mi uopšte nije u skladu sa onime što sam do sada imao prilike da probam iz Mazda programa, pogotovu onih starijih varijanti. U odnosu na šesticu je dramatično udobniji u svim situacijama.

    HUD je mnogo zanimljiva fora kad se malo navikneš. Pogotovu kad ti radi navigacija pa ti onda daje instrukcije na HUD-u. Navigacija ima fini zez, a to je da šta god imaš na ekranu (muziku, servisne informacije, ...) kad uđeš u novu ulicu, sistem prikaže ime ulice.

    Radarski tempomat nisam isprobao, ali sam zato sinoć testirao automatsko kočenje. Gužva neka u gradu i čovek ispred mene skreće desno i stao za pešake. Krenem da obilazim njega, ali radar ukapira da ću da ga zviznem i prikoči zato što sam bio baš blizu njega. Vrlo neprijatno iskustvo zato što je zvuk i osećaj jako čudan - kao kad ABS radi samo konstantno. Prvo sam se uplašio da nisam nešto zakačio, pa tek onda ukapirah šta je on primetio. Sa druge strane jedna ovakva greška isplati kompletnu doplatu na Revolution paket, tako da se postavlja pitanje da li je Revolution zaista i besmislen, ako imaš pare spremljene za auto.

    Sve u svemu vrlo zanimljiv auto. Pitanje koje od zamerki stoje kad je u pitanju slabiji 2.0 motor. Ja bih rado žrtvovao malo performansi zarad smanjenja buke i potrošnje, a pretpostavljam da je G120 mašina upravo takve kompromise i imala kao cilj.

    Najavljena je i limuzina za test, bilo bi lepo da je G120 u toj mašini pa da onda nema nikakvih nedomica.

    Last edited by zmaj; 20th January 2014 at 10:02.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #53
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo je i trojka
    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •