Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: NK TEST: Toyota Yaris 2014 1.33 Sol

  1. #1
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default NK TEST: Toyota Yaris 2014 1.33 Sol

    Novi Yaris, novi test.

    [Only registered and activated users can see links. ]

    dakle, 1.33 VVT-i sa 100ks i 6stepeni rucni menjac, Sol paket opreme i ne nesto preko toga. cena je 10990, sto bi trebalo da dosta dobro gadja konkurenciju iz segmenta. nije se nesto vozilo, tek je pocela procedura, pa su utisci za sada samo dobar 6stepeni menjac. za dalje cemo videti ...
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #2
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,774

    Default

    Ova X maska im je promasaj, po mom i misljenju nekoliko onih sa kojima sam diskutovao.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kočnica mu je on/off, što je uz premekanu pedalu jako nezgodno pri manjim brzinama dok kada se zaleti može da prođe. Inače dobar menjač i udoban autić

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    10990?? Za 1.33 u Sol opremi? Auu, oni nema šanse da zarađuju više od 100E po komadu.

    2012. sam vozio [Only registered and activated users can see links. ] što je valjda lošije od Sol bilo ako se ne varam i to zadovoljstvo je koštalo preko 15K EUR. Tri godine kasnije, novi model košta 4K manje za bolju opremu (bar nominalno gledano po katalogu, mada je to novi model tako da novi Sol bi trebalo da ima više nego prethodni - eto za zadatak za Rejsera). Indikativno je da isti Jaris u Nemačkoj startuje od 15.400€ tako da bih ja bio sklon da poverujem da Tojota za nejaka tržišta (čitaj CEE) gura drugačiji enterijer i opremu u odnosu na ono što ide napolju.

    Maska mu je mnogo ružna, ali to nekako ide u skladu sa Tojota tendencijom da nemaju pojma šta rade, oni su sada u Subaru fazi sa početka 2000. kad su pokušavali sa Multipla fazonom "da ga toliko poružnimo da će možda da ga proglase lepim". Al ne ide to svima od ruke.

    Nisam imao prilike da ga vozim, ali ovo što kaže Bruja mi je prilično čudno. Tojote su do sada bile ubedljivo najneutralniji automobili - sve je mekano i vrlo lako da se privikneš, pravi automobil za ljude koji bi da kupe proizvod firme koja se diči neubedljivim izgledom i performansama već 20 godina.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Sol 11.990 ako dobro vidim.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Moj je utisak vezan za kočnicu i to pri malim brzinama npr. isključvanje sa neke nezogodne pumpe, neka raskrsnica gde ideš 15-20 km/h i onda trebada ukočiš zbog preglednosti. psle 150+ km sam postgao to da ne zabadam blokadu na sigurnosnom pojasu ali opet je pedala prosetljiva tako da baš i ne uspevam uvek da stanem neosetno, uvek ima onaj početnički cim.

    Ako su istnite te cene o kojima pričate to je baš dobra ponuda!

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Meni se ne dopada izgled spolja, nekako mi je previše "prst u oko" sa tim grilom! Interesantna stvar je 6-brzinac na 1.33 i 100ks, kapiram da ti ručica non stop na menjaču što je možda smor obzirom da ovo predstavlja gradski automobil.
    Što se cene tiče...neka kacija ili šta. Ako je tako onda su uvoznici samo pokrili troškove transporta i to je to?!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Meni Yaris nikada nije bio po ukusu. Daleko od toga da je bio ruzan, vise je "zenskast". Ovo sada je vec prilicno ruzno.

    To sa kocnicom se meni desavalo na vw grupaciji, na ostalim ne.
    Last edited by VIP; 30th January 2015 at 08:38.

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Danas sam video Jaris, pa su neke stvari jasnije. Auto je u "Sol" opremi, a ono manuelna klima uz standardno nepostojeći s&s. Enterijer nije ništa spektakularno loše, ali nije ni neki kvalitet. U principu prethodne dve generacije nisu bile ništa bolje u unutrašnjosti (čak je [Only registered and activated users can see links. ] bio lošiji po kvalitetu i po završnoj obradi).

    Enterijer je stilski u fazonu onoga što smo videli u Koroli, meni to nije loše i tu se utisci završavaju. Sve ostalo je prebačeno iz starog modela - cajgeri, prekidači, ručice. Realno, novi Jaris je zapravo samo sa novom X maskom koja eto kao nudi novost. Ukratko, Tojota ko Tojota, s time da je nisam vozio pa ne mogu da kažem ništa o mehanici.

    EDIT: Evo malo slika na [Only registered and activated users can see links. ].

    Last edited by zmaj; 30th January 2015 at 23:51.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    mehanika je opet standardna, ali je finalni utisak povoljan.
    yaris je prilicno udoban (istina, 175/65/15 gume pomazu) i to se oseca, kako po gradu koji je u ocaj stanju tako i po magistralama koji su u jos gorem stanju. yaris sve to lepo "pegla", tako da je voznja i na duze staze udobna. naravno, to ima negativnih strana kada je u pitajnu "handling" ali u ovom slucaju to nije ni nesto bitno. sedista, koja na prvi pogled ne izgleda nesto specijalno, ali su se pokazala kao udobna na duzim relacijama. mogao sam lepo da se smestim i nisam bio slomljen, kao npr u nekim malo jeftinijim modelima koji su bili testirani.
    sto se tice voznje, nema nekih noviteta. 1.33 motor ide kako ide, ali bar deluje da tu ima 100ks. 6-brzinski menjac je tu najbolji detalj, popravlja situaciju zbog dobro odmerenih brzina. jednostavno, moze i da se ubrza a moze i da se krstari u 6toj na 80km/h i da se trosi malo goriva.

    auto vracen, predjeno solidnih 920km, malo detaljnije na blogu
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •