Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: NK TEST: Nissan Juke 1.2 DIG Tekna Premium

  1. #11
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    videh, za sada, tri kom. dva bela (neke malo starije dame) i jedan crni (neki lik).
    pitah danas neke drugarice/kolege, martketing ribe i tako to (raspon 20-30g) "dal vam se svidja" i odgvor je bio "bas je odvratan, jaoo zuto i unutra". samo je jedna rekla "pa ok, nije lose, simpaticno", sto je odnos 6:1, koji nije bas nesto. pitah jos jel bi mogao da vas "skupim" sa ovim, i bilo "nema sanse"
    tako izgleda da dama mora biti "prefinjenog sluha" da bi juke, posebno ovakav, stimao.

    sa druge strane, covek ima pathfinder i njemu je bas cool, i boja i sve mada mislim da tu ima malo vise nissan pristrasnosti
    Last edited by LordRaceR; 19th December 2014 at 16:30.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  2. #12
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Mojoj zeni se bas svidja, okrece se za njim na ulici, jos ako je boja vristeca tim bolje!

    Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by vrh13 View Post
    Countryman-a i Juke-a nikad više na ulicama.
    Ali ova žuta boja mu baš užasno stoji.
    Često viđam beli koji je prilično lep i jedan crni za kojim se stalno okrenem, a ne znam da li je sport i da li uopšte postoji tako neki paket opreme ili šta već ali lepše izgleda od ostalih.
    Mini u novom redizajnu komotno može da se proglasi ružnijim od Džuka, što nije mali podvig. Ja skoro u neverici stao pored novog Minija 5V, prosto nisam mogao da verujem koliko je ružan.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by LordRaceR View Post
    pitah jos jel bi mogao da vas "skupim" sa ovim, i bilo "nema sanse"
    tako izgleda da dama mora biti "prefinjenog sluha" da bi juke, posebno ovakav, stimao.
    Da je smotaš na nekom zezanju, izađete napolje i uđete u žuću - bilo bi "joj što je sladak". Tako da je tu problem formulaciji pitanja Sudeći po tome što tvoja anketa kaže, Žuka bi trebalo da voze mahom dečaci, a ja vidim dijametralno suprotnu situaciju u praksi.

    Elem, provozao sam ga. Šta znam, meni se čini kao bolji auto od Kaptura. Okej ono žuto je previše za moj ukus, ali neki normalno okrečeni model bi komotno mogao da prođe kao okej. Auto troši korektno, kad se vozi ekonomično troši 5l van špica.

    Jasno je da fešn stejtment mora da se plati, ali premija stvarno nije velika, tako da je ovo relativno jeftin ulazak u gradski nazovi nobles. Ko ima malo manje ima Kaptur, ko ima više ima čitav spektar minija od manje do mnogo ružnih.

    Evo malo fotki na [Only registered and activated users can see links. ].

    [Only registered and activated users can see links. ]
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    uuu tek sad ovo vidim a ponudio bih se da ga provozam malo, dok mi auto u poseti limaru

    Ne znam zbog čega ali meni se sviđa, verovatno ona Nidžina PR priča o kratkoj crvenoj suknjici na uštogljenom balu bla, bla, bla... čak mi se i tako žut još više sviđa. Doduše poznato su moje nasilne pretenzije ka dizajneru koji je ubacio piano fiinš u kabinu tako da bih one žute detalje u unutrašnjosti prelepio nekom folijom u mat alu fazonu i pre no što bih prdnuo u sedište. Cenim da mi u budućem pribavljanu polovnjaka na ruku ide to što je auto modni detalj šiparica i tipova fleksibilnih seksualnih shvatanja pa bi za koju godinu, kada moda (neka moda) prođe, mogao da se pojavi solidan broj vozila na polovnim automobilima sa malom kilometražim, i krckavim trapovima ali šta da se radi.

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ima par stvari koje mogu da dodam na sve do sada rečeno. Naime, auto posle 2-3 puta prestane da bude toliko drečav, čak i enterijer koji je takođe lakirana žuta boja pa u principu pasuje sa piano elementima konzole.

    Ako zanemarim estetske bravure uz činjenicu da pri kupovini sigurno možeš da uzmeš isti takava auto, ali bez ludorija sa bojama - unutra je sasvim korektno. Daleko kvalitetnije i elegantnije rešena centralna konzola u odnosu na Micra/Note, jedino što je ostalo kao veza su čudnjikave komande na volanu.

    Volan ko volan je vrlo konkretan, imaš onako filing nekog sportskijeg automobila, a sedišta su jedna od boljih u kojima sam sedeo. Nisam nabio neku kilometražu u njima, niti sam proveo mnogo vremena u komadu, ali na sedanje ti je odma jasno da to nije Fiat ili Kia. Neke stvari ne mogu da se opišu brojkama, a prilično mi znače. Doduše, mene i onako gledaju ko da sam pao sa marsa kad na posao donesem miša i tastaturu koji su 150E. Ljudi su u stanju da sede 8 sati, 5 dana nedeljno za mišem i tastaturom koje koštaju 10E, a onda posle idu po doktorima da vide što ih boli tetiva.

    Menjač je takođe dobar, primetna je razlika u odnosu na reno. Podseća me na Mazda menjač. Kvačilo je prilično tvrdo za auto koji bi trebalo žene mahom da voze, tako da je to neobično. Nije da mi smeta.

    Sve u svemu, automobil ko automobil je vrlo korektan. Nema onog osećaja da će nešto da otpadne kad naiđeš na rupu što obično može da se oseti kod automobila koji "daju mnogo za pare" a koji stižu iz Koreje. Vrlo solidan auto, koji sticajem okolnosti ima klirens i deklarisan je kao subkompakt SUV.

    Mislim da je težina razlog što 1.2T nije neki šampion ekonomije i pored toga što S&S radi vrlo dobro. Mislim da je ovo prvi auto kome SS ume da provali "mošu" (stojiš na semaforu, zamisliš se i vidiš da je crveno za pešake pa pomisliš da će da otvori, stisneš kvačilo, SS startuje kad ono pali se zeleno za pešake) i da nakon nekog vremena ponovo ugasi motor. Vrlo dobro rešen algoritam, rekao bih čak da mi je bolji od Renoa u nekim aspektima.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    Juke vracen nakon 474km predjenih, sa prosecnom potrosnjom na testu od 7,1l (uz malo dosipavanje). izmereno ubrzanje do 100km/h je 11.8, tacno 1sec manje od deklarisanog. tezina je 1236kg, sto je ocekivana masa. sa obzirom da je veci deo km ostvaren van spica i guzvi, ocekivali smo mozda nesto manju potrosnju jer je deklarisana za grad 6.9l, pa se oved pokazala tacna "ona formula" da je deklarisana za grad najbliza onom sto se dobija u kombinovanoj voznji.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Vidim da je Nissan Srbija stavio fotku i tekst sa bloga na zvanicu fb stranu. LordRacer je polozio ispit

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •