Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: NK TEST: Fiat 500L Trekking 1.6 MJTD

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Fiat 500L Trekking 1.6 MJTD

    Evo ga i napucani 500L na testu. Izgleda kao Bumblebee iz Transformersa koji se ugojio
    Å*alu na stranu, posle prethodno testiranog 500L ovaj sa motorom od 1.6 i 105ks dođe stvarno lepo iznenađenje. Automobil dosta lepo vuče i posle ravno 100km i vožnje kroz grad/auto put u odnosu 50/50 potroÅ¡nja mu je 6.7 l/100km
    Ovo mu, rekao bih, dođe prava mera za ovaj automobil.
    Trekking je samo valjda viÅ¡i od klasičnog i ima tu pomoć pri trakciji i to je sve. Pričam o mehanici i elektro pomagalima, blatobrane, plastike i ostali stajling ne računam.
    Cenovnik i motori me malo bune, u test vozilu je 1.6 sa 105ks i njegova cena u nekom cenovniku na netu je 19.900 a cena u papirnom cenovniku koji sam pokupio u salnu je 20.000 ali za 1.6 sa 120ks, dok ovaj i ne postoji...
    No u svakom slučaju cena od 20 soma je previÅ¡e u svakom lsučaju, ali o tome ćemo, verovatno, malo duže raspravljati u narednim danima.
    Sam automobil je OK i nemam nekih zamerki viÅ¡e ili manje u odnosu na originalni 500L. Malo veći klirens podrazumeva i malo teži ulazak, a možda viÅ¡e izlazak iz vozila, sve ostalo je tu na istom mestu kao i kod originalnog.
    I u prethodnom se sedelo visoko tako da je u Trekkingu kao u kombetu
    Generalno ja ovo kapiram kao neki SUV koji bi trebalo da bude alternativa nekim manjim SUV vozilima koje nudi konkurencija...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Jel ima GY Vector 4S gume?

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Brajko...od svih mogućih pitanja

    da ima GY 4S!

    Motor je dosta uglađeniji od 1.3 koji je bio prošle god na testu. Ponovo imam zamerke iste prirode, a tiču se SS sistema i tač skrina
    Tač je u par navrata otkazao poslušnost, ali ono što mi je smešno je to što je otkazala i "analogna" kontrola za pojačavanje (kako točkić na samom uređaju tako i komanda na volanu)
    Start Stop je prošli put čini mi se otkazao skroz, a kod ove je dosta trom i baguje. Mislim, ovo je stvar navike, ali ne reaguje tako dobro i brzo kao npr kod Renoa. Šta se dešava...aktivira se SS u gužvi, ok sve super, ali kada treba da se krene ne može se brzo skinuti noga sa kočnice i krenutu sa vozilom, on se ponovo aktivira tada. Možda zato što je dizel, pa kod benzinjara to brže reaguje?!
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Sta znam, imamo sluzbene bas sa tim motorom. Meni se taj automobil ne svidja. Mozda vise sam koncept mi je odbojan, nego konkretan automobil.

    Inace, ako je onaj jarko zuti, ta kombinacija boja mu jos i najbolje stoji.

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Sluzbene 500L-ove?
    Ni ja sebe ne vidim kao kupca ovog automobila, na stranu cena koja je blesava! Jeste Žuti je sa belim krovom...
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Da, 500l.

    Ovo je meni bas ok kombinacija, belo, zuto, zeleno tonirana stakla i ti trekking dodaci. Skroz druga prica u odnosu na ove bele, crvene i bez.

    Mislim da bih im sve oprostio da bar u ovakvom paketu mozes da dobije dobra, profilisana sedista i neku normalnu rucicu menjaca. Ovako je osecaj bas kao u tamicu.

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Mislim da sam pogresio, ovi sluzbeni su 1.3. Pogotovo sto ti kazes da taj ide dobro. Ovi idu onako kilavo.

  8. #8
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Kakvu su sedišta? Bila je neka info da su promenili prednja sedišta, i da sada imaju duži sedalni deo.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #9
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Da, 500l.

    Ovo je meni bas ok kombinacija, belo, zuto, zeleno tonirana stakla i ti trekking dodaci. Skroz druga prica u odnosu na ove bele, crvene i bez.
    HoćeÅ¡ da kažeÅ¡ da u ovoj kombinaciji auto izgleda kao zavodljiva ženska u vanvremenskoj mini haljini za kojom se svi okreću sa očima punim požude? Nema Nidže, pa da evociram uspomene na barokne opise eksperta za predimenzionirano. Ne znam samo da li će opet da vaskrsne onaj ekspert Å¡to ima spektrometar pa analizira sastav čelika koji koristi Fiat?

    Ja znam da su sediÅ¡ta na Trekingu od početka bila kvalitetnija od onih klasičnih, bar kada je u pitanju bočna podrÅ¡ka telu. Nisam sedeo, ali na prvi pogled se vidi da su drugačija. Ne znam da li su bolja, ali i izgledaju bolje.

    Å*to se motorizacije tiče, joÅ¡ od proÅ¡log puta je ustanovljeno da osim 1.6 MJET niÅ¡ta drugo nije neki izbor. Benzinac mnogo troÅ¡i i samo proizvodi buku, dok 1.3 dizel muku muči sa težinom automobila.

    Samo je sad problem što mora da se plati tržišna cena. Ako sa druge strane kantara stoji Scenic ili CMax... nisam siguran šta ovaj auto ima da ponudi, sve i da zanemarim da je Fiat proizvod u pitanju.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Meni su sedišta loša, e sad moracu da premotam film da vidim sta je bilo sa klasicnim 500L, cini mi se da je ovde bolje bocno drzanje, ali je sedalni deo za ubistvo koliko je kratak. Ovo i ne bi bio sada toliki problem, ali sam profil sedista ne dozvoljava da se covek zavali pa da kompenzuje taj kratki sedalni deo, tako da su u principu neudobna. Kada se na to doda i visoka pozicija sedenja pa imam onaj osecaj kao da sedim na vrhu zgrade a noge mi slobodno landaraju dole kakav opis...

    Meni svi pricaju da sam pun predrasuda kada je ovaj model u pitanju, te zbog porekla, te zbog marke itd...ali ja stvarno ne znam zasto bi neko uzeo ovaj automobil, jeste OK je, nije bas katastrofalan, a ono sto je katastrofalno jeste cena!
    Čak i Grand Scenic sa dCi 110 motorom je skoro egal u ceni, X-Mod takođe, od Forda se čak i Smax može naći za 21, istina benzinac...
    No, da se vratim na sam automobil.
    Posle dosta muvanja po gradu generalno nemam problema sa gabaritima vozila, ali ono što meni smeta je ta pozicija za volanom. Mnogo je visoko, ali verujem da je stvar navike u pitanju. Ni klasican 500L nije za zustru voznju, a ovaj pogotovo. Prilično je nestabilan u iole bržim ulascima u krivine tako da takvi vozaci u startu treba da zaobidju ovaj automobil ukoliko ne zele kroviranje.
    Ovo je jednostavno prevozno sredstvo za neku familiju gde je muski deo totalno nezainteresovan za automobile, ili se oprostio od toga zbog zene i dece jelte
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •