Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 39

Thread: NK TEST: Toyota Corolla 1.4 D-4D

  1. #21
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Glasam za oktaviju

  2. #22
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Pa dobra im je cena, Corolla je pre par godina koštala ko Avensis sad...
    Prava vrednost, kako ono kažu

  3. #23
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post
    Glasam za oktaviju
    Ovako, tojota jos i izgleda ok. Ko i Mazga 3 kada je gledam zguza ili polu zguza. A prednji deo...uzas.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #24
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Tojota se smirila sa cenom zato što nemaju low budget marku kao što VW ima Škodu. I onda su rešili da snize kvalitet enterijera i da krate gde mogu, da bi održali udeo na tržištu.

    Ja bih verovatno završio sa Fluensom, da sam u gasu da kupujem limuzinu. Verovatno bih dobro isprobao Korolu i Elantru, pošto nisam u njima sedeo niti sam ih vozio.

    VW grupa ima ozbiljnih problema sa motorima, tj. izgleda ko da im je motore projektovao neki apsolvent mašinstva. Blokira senzor, a crkne motor. To ko 90-tih godina što je Fiat valjao one nesrećne benzince što im često kiksne španer, pa prezupči motor zbog dela od 10E. Neprocenjivo.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #25
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Jes da nije za ovu temu, ali moram da pitam: šta fali 1.2 TSI i ovom novom 1.4 TSI?

    TT
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  6. #26
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Vozio sam danas automobil, čini se sasvim koretan kompletni ugođaj. Ista priča kao i sa Fluensom, kad je benzinac pod haubom cela stvar je dosta tugaljiva, dok dizelka potpuno promeni karakter vozila.

    Dizelka je sasvim korektna, lepo vuče mada je nešto posebno nisam ni gasirao. Mada... ja sam u nekoliko navrata bio glasan povodom valvematika i njegove nesposobnosti da isporuči 130+KS u nekom upotrebljivom obliku.

    Dizelka je tiha, menjač je tipičan tojotin što znači da je hod korektan, mehanika je čvršća i to bi trebalo da prosečnom vozaču bude dovoljno. Komadne su meke, kako se i očekuje. U pitanju je tipičan Tojota enterijer gde stvarno nema ničeg iznenađujućeg pa ako vam ti enterijeri/konzole pasuju - super. Ako ne - to je što je. Digitalni sat je modernizovan pa je tipično zelena boja sa kompjuterskih terminala iz 80-tih zamenjena sa nežnijom plavom.

    Mesta pozadi ima baš dovoljno, sedeo sam iza rejsera sasvim komotno sa dobrih 10cm fore od kolena do naslona sedišta. Krov se spušta tako da ja ne mogu da ispravim glavu, ali ako planirate da vozite košarkaški tim svaki dan - onda verovatno gledate potpuno pogrešnu klasu automobila. Vešanje je fino, auto je prilično udoban. Ne samo napred, već i za putnike pozadi.

    Rejser se nešto žali na sedišta, ali meni nije bilo loše. Treba reći da nisam bio dugo za volanom, možda 20-30 minuta, tako da je moguće da posle nekog vremena počinju da se javljaju nusprodukti? Moraću njemu da verujem pošto je nabio 700+ km

    Ukupno, vrlo lep paket. Auto mi se uživo baš dopada - dijametralno suprotno od onoga što je vip odabrao. U petak sam video još dve bele, a danas jednu crvenu tako da ih neko i kupuje.

    Meni je Mazda G120 daleko najbolji izbor trenutno, ali ako je dizel imperativ...onda Tojota ima malo više šanse da uđe u izbor kao auto koji bi trebalo u eksploataciji da bude veoma jeftin (mala potrošnja, mala registracija, malo osiguranje).

    EDIT: Testirana mašina je u Luna plus opremi (alu felne, hromirane lajsne) što je dodatnih 500E.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 10th August 2014 at 16:52.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #27
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    i ja ih vidjam podosta. s obzirom na cenu verovatno vozni park neke farmaceutske kuce tja, meni spreda deluje ok, ali generalno meni je nekako nezgrapan automobil.

  8. #28
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Udoban je, tih, lako se vozi. Sedišta jesu malo čudna, ima boljih.
    Dizel je preskup, ne vredi da razmišljamo o njemu uopšte.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #29
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Benzinci su starije filozofije tj. nemaju direktno ubrizgavanje pa je ugradnja TNG uređaja rutinski posao čime dizel dodatno gubi smisao.

    He who loses control, loses.

  10. #30
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Nisam je probao tako da ne mogu da govorim o utiscima u voznji, mada kapiram da je veoma slicna Aurisu...valjda!
    Mogu samo izgled da komentarisem koji je solidan, vidjam relativno cesto jednu crvenu koja dosta lepo izgleda. Ipak pored Mazde 3 ne verujem da ce se neko sa aspekta lepote odluciti za Toyotu, mada ukusi su razliciti.
    Sto se poredjenja sa Fluensom tice, mmm...ne znam daj fluens mi se ne dopada kao vozacka sprava, tako da bih ipak isao na Toyotu. O Skodi stvarno nemam pojma obzirom na veoma intenzivnu saradnju Skode i NK.
    Last edited by ToD; 11th August 2014 at 21:53.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •