Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 48

Thread: polovno ili novo - dilema

  1. #11
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Auto može da bude vrlo očuvan i sa pređenih 600.000km. Takve vrate na 160.000km, zamene sedišta i lepo ih udome. Čak ne mora da znači da si kupio loš auto, ali ako provališ da je mnogo vraćeno bude baš gorko.

    Zavisi sve od eksploatacije, a ne možeš da znaš šta si uzeo dok ne provezeš par hiljada sa tim autom. Rizik postoji i treba da ga budeš svestan. Ja sam stukao blizu 20.000km od kupovine Alfe i bilo je troškova, ali sad se sve više isplaćuje. Svakako je najveći trošak na kraju gorivo, iako auto ne može biti ekonomičniji nego što jeste na autoputu gde se uglavnom vozi (sa te strane je pun pogodak).

    Moraš biti spreman na dodatne troškove. Ne kupuj auto za koji ćeš dati poslednji dinar, koji će stati jer nemaš da platiš servis. Ako ne bude troškova, prošao si super, ako bude bar si spreman i nemoj da se nerviraš.

    Tapatalk HD

  2. #12
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    A i razlika u ceni goriva se oseti samo na većim kilometražama.

  3. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Auto može da bude vrlo očuvan i sa pređenih 600.000km. Takve vrate na 160.000km, zamene sedišta i lepo ih udome.
    E tu dolazimo na ono "isti smo, ali nismo isti"...

  4. #14
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    Zato ja kad gledam neki auto sa nekim i kad mi prodavac kaze da je auto presao samo 150k ja mu kazem da cu da mu dam jos 200e ako je presao bar 500k E onda neki i kazu da su vracali kilometrazu i kazu koliko A po mo0m, izes auto ako nije zgazio bar 250k
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #15
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    kilometraza jeste bitna, ali pitanje je koliko. Neko napisa, a i mislim da se vecina nas slaze da je najbitnije stanje automobila. Tacnije najbitnije je da te posle kupovine ne snadje popravka skuplja od 300eur...
    Znaci ako pazaris auto koji je presao fiktivnih 100k (realnih 150k) i nemas nikakve probleme naredne 2-3god. onda je to dobra kupovina bez obzira na kilometrazu!

    ja sam pre par godina pazario auto koji je bio odlican mehanicki, vozio sam ga 3 god i nista nisam dirao sem redovnih servisa. posle sam dosao do baze podataka za Ford i posle kucanja broja saasije ispostavi se da je Modeo hecbek a meni u garazi 4 vrata! Taj auto se i dan danas vozi bez IKAKVIH problema, a jedino je menjan set kvacila (cca 200eur).

    Kao i svaka diskusija na ovu temu zakljucak je da nema pravila!!!

  6. #16
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Kao i svaka diskusija na ovu temu zakljucak je da nema pravila!!!
    ovo je jedino sigurno

    pošto sam više za benzince nego za dizelaše nameće se dodatno pitanje:
    da li bolje tražiti atmosferske ili turbo motore?
    da li se turbine često kvare i pošto volim malo oštriju vožnju (bar onoliko koliko mi trenutni auto dozvoljava) da li treba paziti da se ne aktivira turbina dok auto sigurno nije dostigao radnu temperaturu?
    da li ima nekih razlika u načinu vožnje turbo i atmosferskih motora?

  7. #17
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: polovno ili novo - dilema

    Turbaci su tek krenuli sa prodajom kao novi, ne znam kakav izbor polovnjaka želiš jer su retkost još uvek, a koliko gaze tek ostaje da se utvrdi. Sa našim gorivom su po pravilu stradavali samo benzinci, dizelaši nekako guraju bez većin problema (strada DPF, ali on se odstrani lako dokle god pravila igre dozvoljavaju).

    Benzinca ćeš pre naći očuvanijeg i sa manjom kilometražom. Dizelke bez greške uzimaju firme i ta kola su ne retko zgazila mnogo više, ali to nije ni važno.

    Nema nikakvih pravila, sem da voziš auto na pregled pre nego što izbrojiš pare, plati šlep ako majstor nije blizu. Neka ga dobro pregledaju, bar od stvari koje mogu da se detektuju da znaš šta te čeka. Možeš i cenu da spustiš, ako baš želiš taj auto, bez obzira na neke (rešive) probleme.

    I pred svega može biti iznenađenja, jer majstor neće da otvara menjač, motor, niti može da primeti neke fantomske kvarove u elektrici i slično. Za to služi garancija, ali ne znam koliko je primenljiva kod nas.

    Tapatalk HD

  8. #18
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Kod nas nije primenljiva ni za novo vozilo
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  9. #19
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    HEHEHE oglas na mojauto sajtu sa cudnom cenom...

    poslao sam zahtev i posle dva dana dobio odgovor.

    Inace cena tog automobila na sajtu je 5200EUR, a ISTI taj auto sa identicnim slikama sam iskopao na mobile.de sa cenom od 8000EUR

    oba oglasa su danas povucena

    Provaljujete da je google translate radio punom param kada mi je sastavljao odgovor

    pa dobro jel neko misli da je neko majmun
    Last edited by ToD; 14th February 2013 at 09:28.

  10. #20
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Onomad kad sam prodavao Jazz-a, cimao me neki cpt. John Anderson
    Prvo me pitao za cenu da bi se na kraju poverio kako je izvukao neku naftu iz Iraka i zarobljeno mu na računu 15 milki pa mu treba pomoć da izvuče

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •