Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 62

Thread: NK TEST: Mazda CX5 CD175 AWD AT Revolution

  1. #21
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Otuda i novi akronim SUV. Verovatno je u početku bilo mnogo skršenih X5 i rav4, rodonačelnici klase, dok su ljudi mislili da se u pitanju off-road mašine. Većina kupaca SUV-ova ih uzima ili zbog lažnog ubeđenja da im dodatna visina i naduvani gabariti pružaju dodatnu sigurnost ili su kompleksaši kojim imponuje da sede iznad ostalih.
    Povećano prijanjanje, lakše savladavanje klizavog, veća bezbednost 4x4 pogona...hmmm... pa postoji gomila 4x4 što limuzina što karavana. Pravih terenaca kojih se svi sećamo pre 15-20 godina više nema iz razlgoa što su postali preskupi, osim ako ste neki šeik ili sisač državnog budžeta, kao što Zmaj reče grane izgrebu bok 300 jura, većina zbog ogromnih kočnica ne može da primi manju felnu a ako hoćeš višu gumu onda sečeš rubove, ležajevi, prenos, ogibljenje, upravljanje, šasije (ako ih imaju) sve je dimenzionisano sa manjim stepenom sigurnosti u odnosu na onaj koji je primenjivan pre 15 godina za terence.
    Ako nekome sada treba no što su terenci radili pre 15 godina uzima ili nivu ili pikap

    Da se razumemo: SUV-ove ne volim, ne vidim potrebu za njihovim postojanjem.
    Last edited by bruyoni; 23rd July 2014 at 09:01.

    He who loses control, loses.

  2. #22
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Da li i Outback spada u ovu klasu "konfekcijskih" terenaca?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  3. #23
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Subaru ima njihov 4x4 koji je stalan, dakle nema uštede goriva, nego se snaga stalno šalje na sve točkove. U tom kontekstu je robusniji pogon u odnosu na sve ostalo što je u konfekcijskoj ponudi, a čak je bolji i od ponekih manjih terenskih vozila. Ako bih baš bio prinuđen da kupujem 4x4, Subaru bi svakako imao prednost - to je moje lično mišljenje, totalno neutemeljeno na nekim merljivim podacima. Eto, kad moram da se ograđujem

    Nego, znam da rzeljko pikira CX5 pa da se vratim na temu.

    Iz ove perspektive, ja bih radije kupio CX5 nego Mazda6. Jeste CX5 nešto manji na zadnjoj klupi i gepeku, ali je baš dosta udobniji. Evo čak i na 19" je auto vrlo korektan, a dosta puta sam bio iznenađen kako je vešanje upilo talase i rupe. Okej, oseća se da je to nizak profil, ali je zaista sasvim korektno.

    Dizelka se mnogo lakše vozi, ubzrava vrlo agresivno za razliku od benzinca koji je malo više okrenut tečnim vozačima. Kad se zavrti benzinac ide i on, ali je baš primetna razlika u lakoći kojojm dizelka stiže do velikih brzina, posebno na magistrali gde lansiranje sa 60 na 120 u kombinaciji sa automatikom zaista ume da razmazi čoveka.

    Cenovnik je malo problematičan, tako da su jači paketi opreme dosta skuplji za benzinca nego za dizela, tako da top opremljeni dizel nije primetno skuplji od benzinca. Dodouše, ako bi se sad malo igrao sa brojkama verovatno bi mogao da ideš na CD150 dizelku bez automatika i da malo spustiš opremu pa da siđeš na 30 i da ne budeš mnogo skuplji od benzinca. Meni se i dalje dopada više onaj što smo ga vozili prošle godine koji za, čini mi se, 26K nudi AWD i korektnu opremu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #24
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Izvini zmaju, ali ja i Civica poteram gde mislim da može da prođe, pa samo doći do Pileta (servis za Hondu) ovih dana je offroad (ide se kroz šumu jer je poplava poterala klizište). Neću naravno da idem kroz vrzinu i blato do kolena ali pobogu napravismo od automobila lakirane cipelice, otišli ste u krajnost.
    Subaru koliko se sećam, reklamira 4x4 pre svega radi sigurnije vožnje offroad dolazi kasnije.
    Da li ostali SUV mogu da aktiviraju i zadnji pogon u ovakvim situacijama?

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Ali i Subaru ima svojih nedostataka

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Svaka čast na proterivanju, rekoh to u prethodnom postu. Nema potrebe za izvinjenjem, ja se nisam uvredio što misliš drugačije od mene.

    Svaki 4x4 pogon koji nema blokadu diferencijala realno ima situaciju gde neće da se snađe najbolje. Zato i kažem da vozač kod takvih automobila treba da bude obavešten šta njegov auto može i kako da to najbolje iskoristi.

    Svako može da bude Žuja, ali nemoj da ti je Makita posle loš alat.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Bravo za poredjenje!
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  7. #27
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Subaru koliko se sećam, reklamira 4x4 pre svega radi sigurnije vožnje offroad dolazi kasnije.
    Da li ostali SUV mogu da aktiviraju i zadnji pogon u ovakvim situacijama?

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Svi to rade jer je u 90% novih vozila 4x4 stalan pošto ide preko viskozne spojke a i ECU može na kočnice mnogo brže i kontolisanije da raguje i da glumi šper. Takođe se smanjuje mogućnost oštećenja od udarnih opterećenja pri naglom uključivanju

    Quote Originally Posted by Ji 4Tze View Post
    Ali i Subaru ima svojih nedostataka

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mahmud se malo igrao osiguračima?

    Žujo

    He who loses control, loses.

  8. #28
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Povećano prijanjanje, lakše savladavanje klizavog, veća bezbednost 4x4 pogona...hmmm... pa postoji gomila 4x4 što limuzina što karavana.
    Postoji, ali za koliko? Gledam sad cijene (outback, insignia, pasat...) svi su 30k+ osim Octavie koja je oko 20k. Audi & co. tek ne pominjem.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  9. #29
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    E samo kad je CX-5 s 19-icama i pandan Makiti... Znam za Žuju al niđe veze.
    Bruyo, kakvim osiguračima? Ako može na osigurač, što nema dugme lepo bi više štedeo gorivo, na klik?

    Octavia Scout mi se čini najjeftinija. Subaru ima neki trip da je Premium klasa, a Outback košta ko kuća.

  10. #30
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    A Octavia Scout potpada pod SUV?
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •