Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 107

Thread: NK TEST: Fiat 500L 1.3 Multijet

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    A šta pokazuje bord za ovo vreme što si se vozikao? Taj motor je baš štedljiv, samo je pitanje kakav je kad treba da tegli 1400 kg?

    Gledam cene u Nemačkoj i Italiji, 1.3 dizelka je 19, 1.6 dizel je 20k - oba u Easy opremi. Ozbiljna razlika u ceni u odnosu na ono što najavljuju da će kod nas da naplaćuju.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Bord je na preuzimanju pokazivao 6,7, pretpostavio sam da ce biti fine kilometraze pa sam ga resetovao. Pri const brzini od 110 pokazivao oko 6, ali na delu auto puta posle autokomande tako da taj podatak treba uzeyi sa rezervom. Tesko je ovo za 1.3 mislim da se motor dosta muci da tera karoseriju, em teska, em ko cigla!

  3. #13
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Ne bih ja 500L poredio sa Yetijem, Yeti je nekako mali iznutra.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Da je velik velik je, zaista ima mesta! Napred i po boku je pregledan ali je zato unutrašnji retorvizor kriminalan OK nije baš minimalan ali stoji prilično daleko od očiju pa je sve sitno. Prilično je udoban uprkos tome što nosi 17" ali unutra nema nikakv naslon za ruku! Tj. nigde se ruka ne može nasloniti za desnu naslona nema a za levu bar ja ne mogu da dohvatim ivicu prozora.

    Motor u ovoj šasiji je baš kilav i čuje se ko što ToD reče ko neki kombić a takav je i sveukupan osećaj dok se vozi. Menjač je kao da mešam kominu, naročito prva, druga i rikverc, sve nešto guram vučem a nikako da sam 100% siguran da je uzupčio. Servo je baš lagan, kao i kočnica koja odma hvata, i škripi, i odlično koči.

    Kočnice škripe i to solidno dok start/stop sistem pali i gasi "check engine" lampicu dok motor uvek radi Da se poslužim Zmajevom analogijom koju je primenjvao na Kia vozila, da sam nekom platio redovnu cenu i zatekao ono sivilo i plastiku u belom piano finišu osećao bi se prevarenim. Ruku na srce obruč volana je odličan, dok sa druge strane one komande na njemu treba rafinirati, izgledaju ko valjčići ali se ne rotiraju. Takođe ručna je kao gas u avionu tako se hvata ne normalno već eto tako nekako ergonomski ali za vanzemaljce.

    PS: Videćemo šta će biti sa potrošnjom ali nisam optimističan 100-110 na sat potrošnja 5,5-5,7l ne pomaže mu taj aerodinamični oblik izmeću fosne i cigle.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Slična zapažanja je imao i Misha kad je terao 1.4 16V, kome peta brzina ide tamo negde međ suvozačeve noge - ala Sanos iz starih dana pre nego su ubacili Voithe.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Evo posle danasnjeg druzenja bilo par test vozaca i svi manje vise iste komentare imaju. Uglavnom se zamera menjac, narocito druga brzina, skoro da nikad ne znas jesi li je potrefio ili jok
    Takodje sto se tice motora, cinjenica je da je trom za ovoliki auto, ne znam kaki je onaj 1.4, ali mislim da je bacanje para uzimati ovaj 1.3 dizel.
    Ja sam danas vecinu vremena proveo kao putnik i imam samo pohvale za stanje na zadnjoj klupi. Mesta stvarno ima dosta a udobnost je relativno OK. Nije prvak udobnosti, ali ne poskakuje kao par automobila koji su mi prosli kroz ruke.

    Moram da naglasim da je prilicno nezgodno terati brze od 110-120...malo mi je nelagodno da se vozim

    E da...gde god da sam stao danas, svi zivi zapitkuju "jel to onaj NAS" probise mi usi ljudi, kao da se 500L pojavio pre nedelju dana a ne pre gotovo godinu dana!!!

  7. #17
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Mene ovi gabariti podsecaju na moj auto. Upravo sam takav osecaj imao kad sam ga tek kupio. Krov nemoz´ dohvatiti, suvozac bez problema prolazi na zadnje sediste a kad sam se jednom provozao na zadnjem sedistu i doziveo koliko je daleeeeeko vetrobran....
    Danas mi se to nekako podrazumeva pa kad sednem u obican auto pocne da me hvata klaustofobija.

    Enterijer je stvarno tragican. Siguran sam da bi se moji klinci odusevili, nazalost to bi ih proslo dok bi stigli u uzrast kada mogu da voze.

    Sto ste na kraj srca zbog tog menjaca? Pa mora nesto do Zastavine tradicije da se sacuva, da i naredne generacije osete sve one cari u kojima smo i mi uzivali.

    Nema bas nijedne stvari zbog koje bih bio srecan da sam ga platio 14-15k. Ako ga spuste na 10-11, to postaje izazovna ponuda.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  8. #18
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Upravo to je ono sto tera ljude da razmisljaju o 500L...za te pare ne mozes toliko pokretnog prostora kupiti kada se sedista obore u Lego kocikica stilu moze i zamrzivac da stane

    oce bese 500L u Ameriku izvoziti...meni nesto to stoji u mozgu ali ne mogu se setiti jel to potvrdjeno ili, mada sad kopam po netu i vidim da se planira...sta li ce njima od motora da ugradjuju mogu misliti amere sa ovim motoricima

    ne znam zasto mu nisu stavili 1.9 ili bar onaj jaci 1.6 dizel?!

    hajd jos malo o sitnim zamerkama...greota sto peta vrata nemaju onu mogucnost otvaranja samo staklenog dela...kao BMW3 karavan, Rover 75 karavan i sl...to bi bilo dosta prakticno za kese sa pijace

    ako neko procita postove zakljucice da je vecina stvari je kritikovana, ali prostor je taj koji bi i mene naterao da razmislim o kupovini ...medjutim na tom razmisljanju bih se i zadrzao...da imam decija sedista i nesto u njih da stavim i da o automobilu razmisljam kao pukom prevoznom sredstu od tacke A do tacke B, mozda bih i otisao dalje od razmisljanja...ovaj opis je prilicno precizno opisao veliki deo kupaca automobila kod nas

    ja jesam kragujevacki zet, ali ovaj proizvod iz kg bih preskocio

    PS: danas primetismo da auto ima raspar gume sve zimske sem zadnje leve koja je letnja
    Last edited by ToD; 11th April 2013 at 21:50.

  9. #19
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Meni je auto iznutra bio, u nedostatku boljeg izraza, neprijatan. Nekako je mesto vozača gadno za obitavanje nekako je sve daleko, ručica menjača je dole ko na dajcu, ručna iza leđa, centralna konzola nekako ne intuitivna. Centralni deo volana četvrtast Mene u principu odbija od auta kad je centralna konzola ravna tj kad nije usmerena ka vozaču, ne drastično ali da makar imaš osećaj da si za komandama.
    E da, naravno. Iz rekracije bi mlatio onog ko je dozvolio piano finiš u unutrašnjosti kabine

    Iskreno ne znam kako neko u ovom momentu na tržištu, u svetu a i kod nas, ovo može da plati 16000€.

    He who loses control, loses.

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Evo ja sad imao dužnost da odmerim multidžet dragulj, a malo sam i odvezao onako mešano - grad/autoput. Bord je smanjio na 6,4 što mi se čini kao sasvim prihvatljiva cifra i pored toga što smo prethodno imali 10 minuta držanja pedale gasa do poda.

    Enterijer je vrlo sličan onome iz Pande, sa tim piano crnom i belom kombinacijom. Nije lepo, ali nije baš ni kataklizma. Mislim da neko ko prelazi iz Z10/Kadet/Dačija enterijera ima da se prevrne od sreće, pogotovu ako mu ukus naginje ka šundu.

    Auto je poprilično prostran, rekao bih skoro kao Senik. Senik, doduše, ima malo veći gepek (555 > 343/400) i ima više mesta po širini, ali je realno i MPV iz C segmenta, dok je 500L teorijski u B klasi. Iza mene je seo Suba sa 192-3-4 i sede čovek komotno, tako da roditelji čiji klinci su ušli u pubertet svakako imaju razloga da razmišljaju o ovako nečemu, a ne o karavanu.

    Ono što me je posebno dojmilo je udobnost. Auto super upija neravnine i baš sam se lepo navozio po gradu koji je ovih dana prepun udarnih rupa i propratnih sekundarnih kratera i kraterića. Vrlo, vrlo lepo. Možda najudobniji auto u poslednje vreme, a ako uzmem u obzir kratku šasiju i 17" niski profil - verovatno u top 5 najudobnijih.

    Motor je donja granica za ovu karoseriju i samo je za nijansu bolji od onog sivila koji može da pruži bazni benzinac, pošto ipak od 2500 do 3000 ima neku naznaku ubrzanja, a ne samo pojačavanja buke. Menjač zaista nije najprecizniji, ali sam imao (ne)priliku da radim i sa gorim tako da uz malo navikavanja može da se živi sa njim.

    Ne znam šta sve ima od opreme, ali mi se čini korektno zaokružena ponuda. Problem je što se cena ne zna, pa samo možemo da nagađamo. Ako budu tražili za njega 16-17 soma, verovatno neće biti mnogo kupaca. Za 11-12-13, ovo uopšte nije loša kupovina.

    Izmerismo ga na 16,5 sekundi do 100 što nešto više od deklarisanih 14,9. Nisam uspeo da dobacim do 150kmč, a trećom ne može da se stigne do 120kmč. Sve u svemu, brojke nisu spektakl, ali isto tako nije ni najavljen spektakl pa nema mesta ni tužnom licu. Verovatno će 1.6 dizel varijanta koja bi, valjda, tek trebalo da se pojavi na tržištu da donese neke ozbiljnije performanse, pogotovu kad je auto natrpan dupke prilikom velikih porodičnih migracija (more, planina, rođaci).

    Sve u svemu, ja kao neko ko nije baš mnogo naklonjen italijanima, nisam uveren u propast ovog automobila. Mislim da će sigurno biti ljudi koji će kupiti ovaj auto i biti sasvim zadovoljni (ne računam na mogućnost da se ispostavi da je to još jedan italijanski poluproizvod koji se isključivo kupuje kao polovan). Pogotovu ukoliko i dalje budu akcije da ga možete kupiti na beskamatni kredit.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •