Results 1 to 5 of 5

Thread: NK TEST: Renault Clio Techno Feel 1.5 dCi

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Renault Clio Techno Feel 1.5 dCi

    Treći Klio po redu na testu. Posle [Only registered and activated users can see links. ] i [Only registered and activated users can see links. ] Klija tu je specijalna edicija Techno Feel. Automobil je manje viÅ¡e preslikan kao onaj koji sam već vozio, uz dodatke poput automatske klime, i sitne Å¡minke. Techno Feel donosi kameru za vožnju u rikverc koja je mislim neupotrebljiva kada pada kiÅ¡a jer se niÅ¡ta ne vidi od vode, ali proveriću to joÅ¡. Tu je joÅ¡ i automatska klima i drugačiji detalji u enterijeru i na karoseriji.
    Možda promena koja će najviÅ¡e uticati na razliku u vožnji u odnosu na prethodni su točkovi...205/45/17 sa vrlo interesantnim felnama.
    Motor je mislm dCi 90 mada po cenovnicima se taj u kombinaciji sa Techno Feel paketom ne pominje pa sam zato zbunjen malo. Cena za dCi75 po cenovniku je 13.590EUR.
    Automobil mnogo moćno izgleda u ovoj kombinaciji boja i sa ovako ludim felnama (mislim da bi mu bolje čučnule bele ali to je do mene)
    Dileri su počeli kao Maxi i Idea pa daju silne akcije za dodatnu opremu, tako da na osnovnu Techno Feel cenu treba dodati 250 (kamera+senzori) 50 (crveni dodaci) 490 (felne) ima tu joÅ¡ nekih sitnica pa se moram baciti na računicu kao u dućan da idem.


    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja bi platio 50 samo da mi ne stave te crvene dodatke!
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Stvarno...meni se ti crveni detalji dopadaju, izuzev felni koje nisu po mom ukusu, kako boja tako i model. Dobra mi je kombinacija crno crveno, ali kažem samo na karoseriji. Sada sam primetio da ima i nalepnice na krovu koje su takođe crne, pa nema smisla dodavati ih jer se ni ne vide čestito.
    Ipak mi se dobro učinilo, u pitanju je dCi 75, tako da je ovo dobar primerak za test jer ćemo videti razliku između 90ice i 75ice...Razlika je osetna pri naglim ubrzanjima u gradu, nije toliko izraženo kao sa dCi90. Nadam se da će vreme da se prolepša jer bi bilo lepo probati ga sa ovakvim gumama malo žustrije, ovako na prvu loptu deluje izuzetno stabilno, a ne gubi se na udobnosti. I prethodni je bio tvr, naročito pozadi, a to nije ništa više izraženo kod ovog.
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  4. #4
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Automobil je promenio ruke sa 5l prosekom posle skoro 600km. Ovo je neki optimum Å¡to se motora tiče ako akcenat bacamo na potroÅ¡nju goriva. Mislim, navikao bih se na tu slabost u odnosu na dCi90 koji je u ovom Kliju iÅ¡ao kao blesav. Udobnost ne trpi previÅ¡e zbog guma jer je inače novi Klio neÅ¡to tvrđi automobil, i mislim da mi ni to ne bi predstavljalo problem. Ono Å¡to bi možda bio problem je prostor, generalno je skučeno tako da je ovo ipak automobil za bračni par, ne američkih gabarita a kada na red dođu sitna deca, pas ili Å¡ta god onda već postaje problem!
    Cenim da je ova kombinacija slabiji dCi agregat, puna oprema, fancy izgled, i sam ti automobila pun pogodak za modernu gospodu sa marketig prefiksima pre imena i prezimena!

    Sad gledam 205/45/17 dolaze za i za RS u standardu (za 18 se doplaćuje valjda)! Å*to se tiče guma one su M+S, ebiga Å¡tednja se vidi, ko će da ima 2 seta ovolikih guma za ovaj cenovni rang automobila. Ovaj primerak je bolje kočio, Å¡to je naravno uticaj ovolikih guma, ali treba uzeti u obzir i da je prethodni kočio sa Eskimo Sava gumama na 20+C

    Kada poredimo performanse sa dCi 90 tu sje 1s razlika do 60 i oko 2s do 100, a potrošnja je niža za oko 0,4l tako da je to to!

    PotroÅ¡nja je očekivano malo viÅ¡a kod dCi75 pri većim brzinama (na 130 troÅ¡i oko 0,3 viÅ¡e) dok na 100 troÅ¡i manje (4,3l-100km).
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Meni se crveno obojene ne dopadaju, ali sa kime god sam pričao - svi su bili oduševljeni. Umem da priznam poraz, pogotovu što nemam nikakav "osećaj za tehno".

    Vozio sam auto jedan ceo dan, nešto sam jurio po gradu pa sam sabio solidnu kilometražu u čistom gradskom režimu. Doduše, vozio sam se van špica i gužve zaista nije bilo (za BG pojmove).

    dCi 75 odlično vuče, bar kada su u pitanju režimi obrtaja koje koristim za dizelaše (1500-2000). Nisam imao potrebu da spuštam u nižu kao što je to bilo obavezno za Senika. Sa druge strane, dCi 110 u Seniku na 2500 lepo udari u leđa i nastavi da vuče do preko 3000 što je sasvim dovoljno da izvedeš manevar preticanja. Toga kod ovog motora nema - snaga je tanka i brzo ostaje bez daha, tako da obilaženja pri 60-80 ima da zahtevaju solidno angažovanje vozača, ne samo menjačem već i procenom brzine svih aktera u manevru. Meni se motor dopada, troši jako malo i što je jako bitno motor troši malo kako god da ga voziš - ono agresivnom vozaču troši 5,3, a ekonomičnom 4,8l.

    Odavno nisam sedeo u Kliu, a i kad sam sedeo to je nekako bilo u neko toplo vreme pa sam sad u jakni seo pored Marka i vidim da se dodirujemo ramenima, kosa mi na suvozačkom dodiruje krov (doduše nešto sam bolestan ovih dana pa mi frizura i nije reprezentativna). Auto je prilično nepregledan, imao sam u par navrata muku da se uključim, al kapiram da to za kupce sa "tehno osećajem" nije bitno.

    Clio i dalje izgleda atraktivno i moderno, enterijer i nova konzola mi i dalje izgledaju kao značajan pomak u napred u odnosu na ono što srećem u Megan/Senik modelima koje sam vozio proteklih meseci, tako da kad to budu preneli u novu generaciju - neću imati o čemu da zvocam.

    Sa ovim gumama, auto je prilično tvrd. Nije neizdrživo, ali mi nije ni mnogo zabavno. Malo sam ga potero Košutnjakom, vešanje lepo radi i super pegla klasične neravnine. Problem su ležeći policajci preko kojih baš mora da se pređe sporo inače odskoči. Naravno, drugi razni tipovi udarnih rupa su takođe problem za vešanje. Nije baš za naše puteve.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •