Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 24 of 24

Thread: NK TEST: Toyota Yaris 1.33 Style

  1. #21
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Astra Classic III 1.6 115 KS 9990€ na akciji.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Tokom protekle nedelje na testu je bio Yaris VAN. Nismo ga ispratili tradicionalnim pisanijem na forumu, pošto je za njega bio zadužen moj drugar, koji je serviser medicinske opreme.

    Čovek se bavi tim poslom već dosta dugo vremena i vozio je solidan broj dostavnih vozila. On ga je propisno ispitao u standardnim uslovima gradske gužve. Prešao je 480km, prosečna potrošnja 6,9l.

    Evo šta on kaže.

    Dobro:
    - Super pregledan, lako se naviko na dimenzije i čas posla je ukopčao gde su krajevi kola.
    - Velika vrata, lako se ulazi i izlazi (pogotovu kad stalno nešto imaš u rukama)
    - Prostran kabinski prostor
    - Ima mesta iza sedišta, a pre pregrade prtljažnog prosotra. Kaže to je odlično mesto za štekanje malih i vrednoih stvari.
    - Sedišta su udobna i vozačka pozicija odlična.
    - Prljažnik je solidno prostran i lako je prići svim tačkama prtljažnog prostora
    - Pod prtljažnika ima gumeni patos što je super da se prtljag ne pomera
    - Pod prtljažnika nije dubok, tako da nije potrebno mnogo da se podigne prtljag da bi se izvadio napolje. Kaže da to ume da bude baš problematično kod nekih drugih VAN automobila.
    - Odlične kočnice
    - Oprema sasvim dovoljna, čak kaže da je moglo da se prođe brz komandi na volanu, ako bi auto tako bio još jeftiniji.

    Loše:
    - Šestobrzinka nepotrebna, non stop se radi menjačem.
    - Motor mnogo troši i dere se kad ga vrtiš, a nema snage dovoljno kad se vozi onako kako savetuje bord kompjuter
    - Branici nemaju plastične štitnike, a nema ni zaštitnih lajsni ka vratima. Kaže, auto je lep, ali za mesec dana bi sve bilo izudarano.
    - Ne postoji nikakva pokrivka prtljažnog prostora što je kardinalni greh kod dostave. Mora da se stavi neka tapeta preko zadnjeg i bočnih prozora, inače kaže da bi ostao bez Hiltija za čas.
    - Nema dovoljno pregrada u putničkom prostoru. Kaže da su trebali da stave fioke ispod sedišta ili tako nešto, pošto je ovo nedovoljno.
    - Metalno ojačanje koje je u podu prtljažnika (a koje ide preko rezervnog točka) mnogo lupa kada se pređe preko rupa.

    Ono što sam ja primetio da su gume 185/60 umesto 175/65 koliko je bilo na putničkom modelu, tako da nešto šire (i drugačiji model) gume plus manja težina - bolje kočenje.

    Inače, cena sa vraćenim PDV za 1,33 Van je 10508E.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Senior Member aleksa's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    283

    Default

    Letos, igrom slucaja kupih polovnog Yaris-a (2013 god.), i pre neki dan dok sam dosipavao tecnost za brisace vidim da nemam suspleh. Da li je moguce da se nov Yaris prodaje bez istog?

  4. #24

    Default

    neznam kako je moguce da novi yaris dolazi sa H4
    [Only registered and activated users can see links. ]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •