Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: NK TEST: Renault Scenic XMOD 1.5 dCi

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    A to mož da bidne Luksuz. Oni natakare V8 napred, a pozadi elektro motor ko za otvaranje garaže. I eto ga hibrid. Al to za grad dušu dalo, da te pomeri po 15m taman.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Pređeno 540km sa prosečnom potrošnjom od 6,7l na 100km. Autoputa je bilo oko 100km, bilo je jedno 150km magistrale i resto grad.

    Zanimljivo posle vožnje na otvorenom, danas sam vozio gradsku vožnju poprilično i potrošnja je dalje pala. Čini se da je razlog za visoku potrošnju u prvoj nedelji testa niske temperature. Ovih dana je jutarnja bila nešto viša pa se auto brže zagrevao i SS je radio sve vreme.

    Čini mi se da Reno konstantno fino štimuje SS. Sada ume da me pusti da se poprilično "klizam" na kočnici dok je ugašen motor pre nego se pokrene ponovo, a nisam imao ni jednu situaciju da me proda - da mi se ugasi, a da dok se on gasi ponovo pritisnem kvačilo i onda on da ne odreaguje. Ovo mi se sa Mazdom dešavalo prilično često.

    SS traži malo angažovanja od vozača u smislu da prati šta se dešava sa kolonom, a primećujem da dosta ljudi SS ne voli ni malo i da ga stalno deaktiviraju. Ovde ne računam Fiat, kome SS do sada niti jednom nije bio ispravan, pa ni ne znam kako izgleda kad radi

    Inače, Scenic ima prilično tvrdo kvačilo. Može da bude da nisam navikao da vozim u stani-kreni situacijama u ovolikoj meri, ali mi se čini da je dosta tvrđe u odnosu na ono što moderni automobili nude.

    Ostalo je sve kako se i očekuje. Prostran je, lako se parkira i manevriše, ima dosta mesta za ramena i glavu, gepek je korektan za te dimenzije. Vešanje nije za pohvalu, ali nije ni tvrdo. Umereno, rekao bih.

    Onaj sistem za asistenciju nisam koristio, ali sam u par navrata preskočio neke ivičnjake i nisam ništa odvalio odozdo, tako da je taj deo ispita prošao sa dobrom ocenom.

    Realno, mnogo je skup automobil i to je glavni maler. Ako je Meriva 6000E jeftinija od TCE 115 varijante ili 8K od ove dizelke - stvarno je mnogo, kako god da ga gledaš.

    500L i jeste i nije konkurent. Ima manje mesta unutra, poprečno gledano. U Fiatu se dodirujem ramenima sa suvozačem, dok u Scenicu ima dosta lufta. Slično je i na zadnjoj klupi gde treći putnik kod Scenica zaista može da očekuje solidan komfor.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Ne verujem bas da u Reno Srbija ne znaju sta rade, tj da im neko namece/servira motore, opremu i cene. Vec su dugo na trzistu i verovatno znaju na koga ciljaju sa ovim paketima opreme i cenama.

    Sto se tice SS, ocigledno trazi promenu navika, a to malo teze ide. Ko je zeleo da ga ima sigurno ce mu se prilagoditi.

  4. #14
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Meriva je na akciji 13.5k, nije regularna cena, ako se ne varam.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Meriva Active je 12 za 1.4 atmosferu, nešto ispod 13 za 1.4T sa 120KS. To su akcijske cene za koje mi je rečeno da ne mogu da mi spuste ni dinar ispod toga pošto sam se nešto raspitivao za sebe.

    Mislim da su proizvođači digli ruke od jurnjave jedni za drugima. Povremeno neko od njih "skine gaće" za neki model i niko drugi na tržištu to ne može da isprati, tako da sam uveren da Reno baš mnogo i ne dotiče šta Opel, Fiat ili neko treći radi. Mislim, naravno da ih dotiče, ali im Scenic nije udarni model pa će prodaja sa 20 komada godišnje da padne na 15. Kad bi sad gledao koji bih auto kupio, meni se Senik više dopada od Merive. Al prosto razlika u ceni je tolika da čovek stvarno ne može da je ne spomene.

    Što se SS tiče, meni taj sistem nikada nije smetao. Znam dosta ljudi koji voze službena kola i kojima je taj sistem baš trn u oku. Do te mere da niko od njih nije propustio priliku da me pita jel to može trajno da se isključi, a ne svaki put kad sednu za volan. Kažem, razlika u algoritmu od modela do modela i proizvođača se razlikuje, tako da negde to radi manje nametljivo, negde više. Novi automobili skoro da više ne mogu da se kupe bez toga, tako da teza "ko je hteo SS" ne stoji. Sad ga dobiješ zato što sa njime oni lepo skinu 0,5l potrošnje i 20g CO2 što je njima bitno zbog EU. A ti vidi šta ćeš. Isključuj, čipuj, prilagođavaj se.

    Posle 10-tak dana vožnje, konačno sam se uštelovao da vozim 1.5 dCi. Stvar je vrlo jednostavna, samo treba da se navikneš. Ubacujem u prvu na 10-20kmč ko mator, ni ne pokušavam da koristim drugu brzinu u tim situacijama gde treba da se ubrza kad se auto kreće vrlo sporo. Ponavljam, da me neko ne shvati pogrešno, motor ima dovoljno snage samo će nekom da pravi dodatni posao da mora malo drugačije da vozi, ako mu je stil vožnje takav da rano šalta (što je valjda i cilj sa modernim motorima). Ista je stvar i na obilaženju - šalta se naniže, tera u 3 soma i tako to jedino funkcioniše.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •