Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 90

Thread: NK TEST: Renault Megane Berline 1.2 TCe GT Line

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Renault Megane Berline 1.2 TCe GT Line

    Posle "alfa muzjaka" RS-a na testu je mnogoooooo pitomija verzija Megana.

    Megane Berlina (sa 5 vrata) i u ultra napakovanoj opremi, GT Line sa jos svakavim dodacima.

    Razlika izmedju "originalnih" i redizajnirah Megana se ogleda u malo vise izmenjenom prednjem kraju i to je to, nema nekih zestokih "hirurskih" zahvata. Kada je odradjena restilizacija ja sam se nadao da ce promeniti zadnji kraj verzije sa 5 vrata posto mi nekako nije po volji, ali ko mene pita...

    No, ono sto je bitno kod restilizacija su stvari koje se promenjene ispod "lima". Ovo se pre svega odsnosi na motor, masina je 1.2-litarski turbo motor, sa celih 115ks. Na papiru dosta dobro deluje, ali ono sto je jos bitnije i u voznji.

    Dosta je interesantan i rado se vrti, dosta lici na dizel samo sa vecim rasponom obrtaja na kojima je dostupan obrtni moment.

    Ono sto me je malo zbunilo je potrosnja, cim sam seo ja sam okrenu bord na prosecnu i iznenadio se...8.5L...ali kad malo bolje razmislim ocekivano, tar ne?...ipak 1.2 na ovolikim kolima.

    Unutra je dosta dobro napakovan, pogotovo sedišta koja su dosta interesantna...na oko. Moram priznati da su me malo razocarala, ali ja sam danas inace nesto kljakav u ledja pa cu ocenu sedista da ostavim po strani za sada.

    Dvobojni enterijer, koza, BOSE ozvucenje, aluminijumske papucice...ma skoro pa ko RS

    Ok...jednu stvar sam skapirao (posle 208-ice i ovoga) Francuska kola NE vaze vise za ladje koje plove preko rupa. U ovome svaku neravninu osetim!!!

    e da...cena. Tehnicke novotarije i skupocena oprema dizu cenu na...na...gotovo 19 soma.

    evo i malo slicica na brzaka
    Last edited by ToD; 23rd October 2012 at 21:26.

  2. #2
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Sedišta izgledaju rajska. Doduše, cifra je da se uplašiš. Izgubiće barem 50% vrednosti za 2 godine.

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Brate rođeni ovi pukli! Nije mi jasno kako inženjer koji drži do sebe može u u tu karoseriju sa 16" točkovima i 1300 kg da stavi 1,2 motor! Nebitno što ima turbo ali u gradu će morati da se vrti da krene dok će na autoputu turbina uvek da piči i potrošnja će naravno biti ogromna.
    Zaista ih ne kapiram što ne iskoristiše onaj lepi 1,4 što sad stavljaju u Dačije i Clio mogli su da mu nakaleme tu turbinicu i onda bi bilo može se reći OK, ovako mehanički izgleda potpuno besmisleno

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    To je Clia OK motor
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #5
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Nema vise 1.4 ni u Daciji, i tamo se gura 1.2 samo bez turbine. Downsizing uzeo maha!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #6
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    To ti je kada ekonomisti krenu da rade posao masinca, downsizing...trt.
    Ja kao masinac ne shvatam racunicu guranja 1.2 u golf klasu, na papiru sve to lepo izgleda, ali papir trpi svasta fabricka mesovita potrosnja je 5.4??????

    Sedista izgledaju rasjki nidzo, ali meni ne pasuju, mnogo su mi udobnija ona kod Fluenca. U GT Line idu osnovna sedista iz RS-a!

    Evo danas sam ustao u 4 ujutru i isao do BAS-a...kroz pust grad, ali pust skroz, Megan nije mogao da spusti potrosnju nikako, prosek samo raste od kako je kod mene...trenutno 8.9!!!
    Danas cu da slusam onaj djavo za menjanje brzina pa cemo da vidimo na koliko ce da stane!

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Brujo da stvar bude gora...nisu tockovi 16 vec 17!!!!!

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ladno 1,4 ni u Dačiju ne stavljaju...strašno. 17"

    Ma prave ga PR menadžeri i ekološki ostrašćena publika koja standarno ne vidi dalje od svog nosa.

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Izvinjavam se, ali sa cim vi poredite potrosnju ovog motora? Koncept je isti kao i za twingo i clio, tamo je vec neko vreme 1.0 tce sa 100 ks, koji je na testu trosio uvek izmedju 8 i 9 litara.

    Granica aktiviranja turbine je na niskim obrtajima (mislim ispod 2000) i bas je uzivancija voziti ih po gradu. Nema potrebe da se ulazi u obrtaje, moze lagano da se vozi 5-om i da opet povuce kada treba.

    Na auto putu bi radila turbina i na 1.4 i na 1.6, jer je kao sto rekoh granica aktiviranja ispod 2k i besmisleno je da bude iznad toga na motoru bilo koje zapremine.

    Najmanja potrosnja u gradu, koju sam video na testu bio je Clio dci, koji je trosio 6,5 do 7 litara. Ova potrosnja je meni sasvim ocekivana.

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Pazi, ja sam rekao u prvom postu "ali kad malo bolje razmislim ocekivano, zar ne?"

    ja ga poredim samo sa zdravim razumom (imao sam prevelika ocekivanja) treba prilicno navikavanja na ovaj motor kako bi se spustila potrosnja ispod 8,8. Ali kako god mislim da ispod 8 ne moze...

    e sad ovaj motor je zamenio 1.6 koji je trosio isto toliko (po katalogu) Fluence 2.0 je trosio 7.6 tako da se manje vise vrti oko istih cifara.

    Znaci najveca prednost ovog motora bilo bi jeftino odrzavanje uz iste troskove voznje, sa lepom dozom zabave eto poceo sam ja kao pomenuti PR menadzeri!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •