Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20

Thread: NK TEST: Nissan Micra 1.2

  1. #11
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Vidim da ima ne bas mali broj primeraka na ulicama ove trece generacije, uglavnom vozi zenska populacija.

    Meni generalno Nissan nit smrdi nit mirise. Patrol i Primera su mi jedno vreme bili sinonim za Nissan, sad mi je jedini ok model Qashqai. GTR je neka druga dimenzija.

    Ova doskorasnja pomama za dzukcem mi jedino govori da su mozda trebali opet da naprave neku bolesno ruznu mikru, jer ljudi vole da se razlikuju po svaku cenu.

  2. #12
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    slazem se, auto je generalno tako "zamisljen i projektovan". dizajn mi nekako najmanje smeta, tj ne smeta, ok mi je, ima tu drugih stvari, izmedju kojih je cifra.
    potrosnja za sada je 6.5, ali laganijeg grada, znaci bez neke iole guzve. deklarisana za grad je 6.1
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  3. #13
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    izmerena potrosnja van grada 4,4l, deklarisana je 4,3l. izmerene "performanse" motora, valjci izbacuju 79KS.
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Javite kad budete sledeci auto terali u bobo sport, hocu da ih pitam za opruge i amorte, a mozda i da proverim koliko je japanaca ostalo pod haubom.

  5. #15
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mikra nije uopšte loša po pitanju putničkog i prtljažnog prostora. Sedi se baš visoko iako sam spustio moje sedište do kraja. Pozadi mogu da sednem iza samog sebe, doduše nije baš komfor ali nije ni da udaram kolenima sebi u bradu. Rekao bih da je malo više mesta pozadi nego što je u Sviftu, ali je to taman dovoljno da auto komotno može da se smesti četiri normalne osobe. Nije baš za putovanje, ali na kraćim etapama nije problem. Prtljažnik je takođe nešto veći nego kod Svifta, ovako na gledanje. Ne znam razliku u litrama ili procentualno, to će rejser da prostudira.

    Što se vožnje tiče, auto je takođe visok pa treba malo poverenja u auto da bi se tu kao nešto gasirao, tako da to nešto nisam ni probao. Kvačilo je kratko i linearno, tako da je taj deo vrlo fini. Menjač je malo svilen, sve mislim da će ručicu da otkinem ako zapnem. Nije ni neki šampion preciznosti, ali radi posao za ono što motor može da ponudi.

    Vešanje je korektno za mali auto. Prelasci preko šina su vrlo dobri možda čak i bolji od proseka, dok ležeći policajac nije baš amortizovan što je i za očekivati zbog malog međuosovinskog.

    Motor je tipični trocilindar - rezak zvuk, ume da se zavrti, ali motor nekako ne pokazuje svoju snagu. Vrlo slično svim onim motorima koje smo probali u A/B segmentu. Buka se povećava, dok se zapravo mnogo manje dešava. Al to je okej za namenu vozila. Radi posao, ne bih rekao da je išta bolji ili lošiji od Fiat, Reno, VW ili Opel mašina koje prave snagu u rangu 75-90 konja. Potrošnja mi piše da je trenutno 6,3 prosek na skoro 400 pređenih kilometara. Ono što mi ne uliva poverenje je što i pored tolike kilometraže, prosečna potrošnja prilično varira (sinoć mi je pokazivao 6,1l na 5km od kuće, kad sam stigao pokazivao je 6,5 iako sam vozio normalno. Isto tako i jutros, start na 6,5 - finiš 6,3l). Nešto on tu mnogo menja pa nisam siguran koliko je to što piše u dodiru sa istinom.

    Sve u svemu, kompaktan auto koji nudi dosta prostora, ali isto tako košta kao i automobili koji su malo veći i u zbiru nude isto to. Za 12 soma može da se kupi bilo šta iz B segmenta sa istim ili boljim motorom i sa isto/slično opreme.

    Ukupno, ako hoćete Mikru - nije promašaj. Ako vam se ne sviđa - nema ničeg što bi je izdvojilo ni na bolje ni na lošije iz gužve u A/B segmentu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Reče mi rejser da je resetovao bord kompjuter neposredno pre nego mi je uručio automobil, tako da je to bio razlog zašto prosek toliko varira. Nakon današnjih 50-tak km isključivo u špicu potrošnja je na 6,7l.

    Ima malo vibracija na leru, a u kombinaciji sa čudnim i malo grlatijim zvukom može da se prepozna trocilindar ili da se pomeša sa dizelkom u nekim situacijama. Sa druge strane motor prilično solidno vuče na niskim obrtajima, tako da sam ga često ostavljao u drugoj ili trećoj i nije bilo mnogo drame. Treba rejser da zakači grafik da vidimo moment.

    Danas sam čak pomerio vozačko sedište za jedan zub napred, tako da se iza mene može sedeti prilično komotno. Nije komfor kao u nekom većem automobilu, ali sasvim solidno za mali auto.

    Primetio sam da automobil nema ama baš nikakav signal o temperaturi motora, čak nema ni plavu lampicu da je hladan. Upališ, teraš i kad se upali crveno - zaustavi i nadaj se najboljem. Takođe, auto nema merač spoljne temperature? Ima digitalnu klimu, ESP, automatska svetla, a nema tako nešto elementarno. Ponekad mi proizvođači automobila stvarno nisu jasni. Mislim, kapiram ja. Napravili su auto za devojčice i urbanu ekipu kojoj je jako važno da li su im naočare u tonu sa šalčetom. Okej. Ali to ne znači da treba baš sve da poizbacuju iz kola?

    U svakom slučaju sa nešto malo više pređenih kilometara rekao bih da cena jeste malo napeta, ali da u praksi dobijete vrlo slično što bi ste dobili od ekvivalentno pozicioniranih konkurenata. Jedino što bazna Mikra ne može da parira Fordu, Škodi i ostalima koji sa baznim modelima idu u 9K EUR opseg.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vraćena Mikra sa 503 pređena km, a bord pokazuje da ima još čorbe za 120km. Moj prosek je bio 6,9l s time da sam jutros imao prazan Košutnjak pa sam malo isprobao kako po visokim temperaturama drže 185/65 R16 Mišelin Alpin A4. Motor u nekim momentima zaista ima onaj grubi dizel zvuk, ali stvarno lepo vuče i na veoma niskim obrtajima. U paketu sa petostepenim menjačem stvarno može da se vozi bez mnogo šaltanja.

    U principu nemam nekih primedbi na ležanje, čak iako ste malo ažurniji vozač. Nije neka raketa, ali mi se subjektivno čini kao živahniji nego Korsa.

    Enterijer mi nije po meri, tj. komande na volanu i klime. Stvar je navike, ali je kao "fanki" i onda nemož da se snađeš nit da tražiš negde gde je kao logično. Kapiram da su tu i godine problem i da će neko sa 20 da se obraduje što je sve tako "cakano", pa zato to nisam nešto ni spominjao mnogo.

    Sve u svemu, sasvim korektna mašina koja može da obavi gomilu posla. Cena je malo jača i to je zapravo jedino što je kod Mikre problem. Samo to
    Last edited by zmaj; 28th February 2014 at 12:19.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Naleteh danas na ovaj auto za devojcice (bilo mi glupo da slikam izbliza, plavusica, doterana, sa nekim cupavim rukavicama bez prstica) i na jedan auto za decake

  9. #19
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    ista znacka ko bi rek'o a jel ta u Mikri imala one trebavice na farovima

    PS: ajd sad kao bilo ti glupo da slikas izbliza
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    kamera mi u autu, zao mi sto nije bila ukljucena jer bi isao za njim da se dopingujem zvukom, brutalno zvuci. dasa se ukljucio kod petosevica i opaucio po gasu. cuo sam ga sa km rastojanja. ...pricam o gtr-u naravno :-)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •