Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 38 of 38

Thread: Kupovina automobila (lizing, kredit, osiguranje, procedura)

  1. #31
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by paya View Post
    Ovo sada je stvarno bilo grozno jer smo imali Banku, Osiguravajuće društvo i Dilera koji svi imaju svoje zahteve a niko od njih ti ne kaže jasno šta i kako treba..
    Ne vidim poseban razlog da krijes ime banke ili osig. drustva sa kojim si imao lose iskustvo. Pogotovo sto je ovo forum.

    Kao sto komentarisemo uvoznike i dilere poimence, to isto mozemo uciniti i sa drugim preduzecima. Recimo ja cesto citam forume koji se bave meni bliskom tematikom i trudim se da ne ponavljam tudje greske. Mozda i ti kritikom ucinis nesto za opste dobro

  2. #32
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    410

    Default

    Nisam skapirao da je kredit u pitanju... to je komplikovanija procedura, sto naravno ne opravdava njihov neprofisionalizam i neobavestenost.

    Setio sam se jos par detalja, ne znam da li je sa drugim auto kucama to praksa, jer mi je diler odradio tehnicki. Takodje kao sto Paya kaze diler i hypo lizing su medjusobno sve zavrsili oko faktura. Ja se nisam ti nista cimao.

    Mislim da moze da se sve zavrsi kod samog dilera, jer ima auto kuca koje imaju svoj lizing, npr. porche leasing...

  3. #33
    Senior Member VeljaBgd's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    143

    Default

    mrsko mi sve da citam, a zanima me jedno pitanje ? kada odlucim koji bih auto kupio, prvo odem u auto salon, ili u banku ?

  4. #34
    Senior Member paya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    195

    Default

    Idi do Banke i vidi na osnovu tvojih prihoda i postojecih obaveza (kreditne kartice, drugi krediti i sl.) na kakve iznose mozes da racunas. Kada znas budzet, onda se prosetas po salonima i nadjes odgovarajuci auto. Kada nadjes, diler ti da profakturu sa kojom odes u banku da zavrsis papirologiju (ugovor pa placanje banke dileru). Tada moras da odes i do nekog od osiguranja (banka kaze sa kojim kucama rade) i uplatis kasko na godinu dana. Odneses polisu u banku, platis ucesce i potpises ugovor. Kada banka uplati, odes do dilera, uzmes papire i odes da registrujes auto. Sa tablicama se vratis kod dilera i srecno izvezes auto . Ima tu jos detalja (pazi na kurseve po kojima banka i diler racunaju sve i po kojima ti menjas EUR i racunaj da ces izgubiti nesto para na kursnim razlikama).
    Last edited by paya; 27th March 2010 at 18:36.

  5. #35
    Senior Member Soko's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Sremcica
    Posts
    2,775

    Default

    Quote Originally Posted by paya View Post
    (pazi na kurseve po kojima banka i diler racunaju sve i po kojima ti menjas EUR i racunaj da ces izgubiti nesto para na kursnim razlikama).

    Bojim se da to nece biti tek "nesto" vec je to sasvim fina svotica.
    Moja majka je uzela Swifta u lizing i prosle godine u vreme placanja rate nije bila tu. Ostavi ona meni EUR-e i kaze mi da ih zamenim u regularnoj menjacnici a ne u banci. Ja bio u guzvi ceo dan i jedva stignem u poslednjem minutu do banke, sa eurima u dzepu. Kaze ona zenska "vasa rata je 180 eur, puta 102.4 dinara je toliko i toliko, evo imate menjacnicu pored" (cifre su proizvoljne, ne secam se tacnih). Ja na salter pored, evo 180 eur. U redu, to vam je 180*98.2 - toliko i toliko. I tako ja u 2 koraka ostadoh kratak za 10 eura zbog... to i dan danas ne znam i niko nije uspeo da mi objasni.

    10eur puta 60 rata = pa nije za baciti.
    Krivi smo mi koji smo ćutali....

  6. #36
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Quote Originally Posted by paya View Post
    Kada nadjes, diler ti da profakturu sa kojom odes u banku da zavrsis papirologiju (ugovor pa placanje banke dileru). Tada moras da odes i do nekog od osiguranja (banka kaze sa kojim kucama rade) i uplatis kasko na godinu dana.
    Neki dileri završe papire sa bankom. Neke banke ne traže kasko ako se učešće malo poveća. Koleginica je skoro uzela Sandero i sa Findomesticom je najbolje prošla. Za sada
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  7. #37
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Vest sa sajta

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Saznao preko prijatelja koji trazi automobil za akciju Unikredit lizinga, a sad vidim i da je objavljena vest pre 3 dana.

    Ozbiljni popusti u odnosu na dosadasnje cene (do 40%) i naravno oni koji su poranili mogli su da se guraju i svadjaju za automobile koji nisu prodati zaposlenim. Oktavije 2007 i novije tdi razgrabljene odmah po cenama od oko 6 do 7 k evra. Fabija 2008 dizelka prodata za oko 5 k evra.

    Zbog jake cene neki automobili su stajali i po godinu dana na placu, sto se jasno vidi po njima. Primer automobila koji je rezervisao drugar, sa 10 i kusur na 6 i kusur k evra. Automobil tog tipa na oglasima skuplji oko 1k evra, ali ovaj ima malu kilometrazu.

    Automobili se kupuju u vidjenom stanju, mogu se upaliti, ali ne smeju pomerati. Ljudi koji rade tamo ne smeju da daju nikakve informacije pa tako i banalna situacija da opisani automobil ima praznu servisnu, a navodno je vracen sa lizinga.

    Vise o automobilu ako ga prijatelj kupi, ali meni interesantno u kakvom je zaista stanju automobil nakon godinu dana stajanja na placu i koliko skrivenih troskova nosi.

  8. #38
    Senior Member NN!'s Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    228

    Default

    Zasto kupiti auto na operativni lizing? To ce biti naslov u novinama ako budem imao zivaca da isteram sve do kraja. Naime pre 2 godine preuzmem neki lizing i naravno kao prvi papir dobijem ponudu od lizing kuce. Lepo sve pise, postojeci depozit se prenosi na mene i iznosi 20% preostale vrednosti, 20 rata puta iznos i sve to daje konacnu cifru. Otkupna vrednost na kraju je jednaka depozitu i to se uglavnom svima usmeno obecava, potpisuje se aneks ugovora i preuzimanje gotovo. Elem 20 meseci kasnije kada je dosao i dan isteka lizinga dobijam ponudu za otkup od koje sam hteo prvo infarkt da dobijem, pa sam onda poceo da placem a nakon toga sam se i smejao do suza. Sad vise nije otkupna vrednost depozit nego jos jedan ceo takav iznos. Da bi se raspitao oko tog problema trebalo je par dana da se neko javi na telefon, na mailove odgovaraju svake prestupne godine a o ljubaznosti..Sta je to ljubaznost?! Elem kao odgovor na moje pitanje zasto odjedanput novi iznos koji se nigde ne spominje dobijam lucidan odgovor da ja nisam razumeo ponudu i da gledano u odnosu na glavni ugovor koji je prethodna firma imala sa njima depozit iznosi samo 10% od nabavne cene. Tako je, ja sam glup a vi samo dajete lazne informacije. Zvanicno im i zatrazim prvobitni ugovor koji jelte ne mogu da mi daju jel se to mene netice?!?! Sva sreca imam i njihov zvanican odgovor. Takodje, bilo je kasnjenja sa ratom, ali danas uplatim, a oni mi sutradan skinu sa racuna, jel jelte radna firma knjizi uplate tek posle 3 dana....Na pitanje kada ce da vrate visak koji su skinuli odgovor je :" Pa za 7 dana, znate procedura je to?!".. Smehotres.. A da, najveci biser je sto im uplacujem iznos za otkup a depozit se vraca u roku od 60 dana od otkupa. Kod zelenasa znas koliko i kada trebas da das. Kod ovih lopova ne znas odakle i zasto ti otimaju. Sve vreme pricam o HYPO lopovima. Na drugoj strani imam iskustvo sa S lizingom i za razliku od ovih prvih drze rec. Videcemo sta ce jos izdesavati do kraja, jer sam resen da probam da isteram i preko suda jer po recima advokata ne bi trebala da se propusti sansa. A i spremam im ozbiljne novine posto su voljni su da pisu o tome. Nakon ovoga kupovina malo vrednijeg auta na operativni lizing je NOU. Kao bugatija da sam pazario.. A mozda ce sve vise losih prica o nekim kucama da iste ugasi sto ce tesko da se desi posto su ovce za sisanje. Meni bila izuzetno duga i ocuvana dlaka plus sto imam jako tup pogled pa sam im se svideo na prvi pogled..
    [Only registered and activated users can see links. ]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •