Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 28

Thread: Sajam automobila-utisci sa osvrtom na Japance "zujalice

  1. #1
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Mita i ja bili danas na sajmu,i nismo stigli da pogledamo sve automobile,iako smo se zadrzali skoro 3 sata.

    Gledali smo sve i svasta,s'tim da smo se dogovorili da bacimo akcenat na "Golf" klasu automobila(segment C),+ na trio Honda S2000,Mazda RX8 i Nisan Z350.

    Sto se tice Golf klase tu nismo videli sve automobile ali od pregledanih najbolji utisak su ostavili Mazda 3,Reno Megane i ford Fokus(meni je zao sto nisam mogao da sednem u Alfu 147,idiot na standu mi je rekao da je prodata i da kupac ne dozvoljava da se sedne u njega a nemaju druge!!!)

    Ali ono sto je mene ODUSEVILO je Nissan Z350,nisam mogao ni da sanjam da onako dobro izgleda uzivo,kako spolja tako i unutra.ZALJUBIO SAM SE,bolje da nisam ni otisao na sajam,sad su mi svi automobili bezveze.Baji smo se ucinili kao ozbiljni kupci i bas se ispricao sa nama,uveo nas u ogradjeni prostor,pustio da sednemo u auto da razgledamo sta nam je volja,i na kraju ga upalio i turirao na moje pitanje kakav zvuk ima auto.ZELIM GA!!!!!!!!!!!!!!!Cena 41.000evra(ufff ipak ga ne zelim )mada nam je tip posle 15min dao 1500-2000 evra jer smo napljuval Crosfire i ostala sranja od kvazi sportskih kola i pokazali prilicno znanje u vezi doticnog modela.KAo navlaku dobili smo i extra luksuzni prospekt i poziv na probnu voznju u NS u ponedeljak posle Sajma.Svaka pohvala za prodavca.

    Honda S2000 je moje najvece razocarenje,1.zbog odvratne i ogavne POLOVNJACE koja nas je napusila jer smo seli u auto a nismo je pitali?!?!?
    POsle duze rasprave sam ipak seo ja na vozacko mesto i ustvari NISAM mogao da sednem jer je nemoguce da se smesti osoba od 195cm u onaj skuceni prostor.
    Minus i za Deltu koja nije formirala cenu?!?!?

    MAzda RX je simpaticna ali ulazak u ju posle Z350 je kao iz BMW-a u Logana,preterujem ali i pored nize cene od koliko se secam 5000evra ne bi 2% razlisljao o njojzinoj kupovini.I tu nas je prodavacica napusila sto smo seli u auto,ali joj Mita nije ostao duzan :twisted:

    Od ostalih atomobila moram da pohvalim novi Suzuki Svift koji je BEST BUY do 12000evra sa odlicnim motorom 1300ccm i 93KS i kvalitetnom karoserijom
    Od prodavaca simpaticni cikica na Porseovom standu koji nas je castio Porseovim prospektima sa zeljom da ga kupimo za 5-6godina.

    Ja budala zaboravio da iskoristim vaucer sa dzabe kartom,ali to mi daje motiv da odem jos jednom na sajam,stvarno je nikad bolji sa ogromnim izborom automobila,sve usluznijim prodavcima(sa ipak neverovatnim izuzuecima) i finom atmosferom u halama

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Nisam jos otisao na sajam, ali cu se valjda nakaniti ovih dana da odem! Sto se tice Golf klase, sasvim sam siguran da je Mazda 3 najbolji izbor!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Senior Member driver's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    372

    Default

    Calibra, sernjash
    S2000 ima dovoljno mesta za klasu kojoj pripada, a to nije ni 350z niti neki Golf GTI...Ono shto je bitno kod S2000 su vozne karakteristike, pa ce ti onda biti jasno zashto onakva unutrashnjost koja ti ne dozvoljava da mrdnesh...Morash jednom da shvatish da sportski auto ne moze biti udoban u isto vreme i da se svakodnevno vozi potpuno opushteno sa ochekivanjem da je i udoban...Ali zato pazi da ti neko u gradu ne stane na crtu sa mnogo jachim i vecim motorima...S2000 je sigurno najuzbudljiviji "jeftini" automobil za voznju...
    Shto ne kazesh kako je gomila nemachkih automobila koji bi trebali da budu totalno putnichki, neudobni i skucheni do djavola...Sedi samo u novog golfa ili astru, to je uzas usko i nabijeno nepotrebnom plastikom....
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)


  4. #4
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by driver
    Calibra, sernjash
    S2000 ima dovoljno mesta za klasu kojoj pripada, a to nije ni 350z niti neki Golf GTI...Ono shto je bitno kod S2000 su vozne karakteristike, pa ce ti onda biti jasno zashto onakva unutrashnjost koja ti ne dozvoljava da mrdnesh...Morash jednom da shvatish da sportski auto ne moze biti udoban u isto vreme i da se svakodnevno vozi potpuno opushteno sa ochekivanjem da je i udoban...Ali zato pazi da ti neko u gradu ne stane na crtu sa mnogo jachim i vecim motorima...S2000 je sigurno najuzbudljiviji "jeftini" automobil za voznju...
    Shto ne kazesh kako je gomila nemachkih automobila koji bi trebali da budu totalno putnichki, neudobni i skucheni do djavola...Sedi samo u novog golfa ili astru, to je uzas usko i nabijeno nepotrebnom plastikom....
    Jesi seo u onu S2000?Cisto sumnjam da bi i ti mogao da normalno udjes,a koliko se secam nizi si od mene par santimetara.
    Znaci ne da nisam mogao komotno da se smestim,NEGO NISAM NIKAKO mogao da uguram noge notrmalno i kada sam to uspeo kvazi gimnasticarskim pokretima,za kolena nije ostalo mesta da se pomere ni 1 mm,a mogao sam samo da sanjam da pomerim desnu sa gasa na kocnicu.Uostalo pitaj Mitu gledo je sve vreme moje vratolomije u S2000.
    Nissan Z350 je MNOGO komfroniji,tj ima mnogo vise mesta i bolju vozacku pozicju,kao da si legao u auto

  5. #5
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default

    evo ovako zavisi sta hoces....350z je auto sa drugim voznim karakteristikama od mazde i honde...zao mi je sto nemas mesta u ova dva zadnja jer iz licnog iskustva su oba bolji auti...i motorijski i kvalitativno...nisan u evropi je sve vise reno i proizvodi se u engleskoj i itd...ali izgleda jebacki to stoji...zvuk je prelep.mazdi fali malo vise snage ali i to se da vrlo lako srediti :twisted: ....za hondu nemam reci,moras je provozati...OBAVEZNO...ukucaj se nekako u nju napravi se kao ozbiljan kupac,i malo omrsaj(lako je meni imam oko 65kg),i probaj....onda probaj nisana...onda ponovo napisi topik...i tvoj topik ce ovako pocinjatirobao hondu..stop....kupio bozen tablete...stop.... malo sale ajd u zdravlje
    ladedruck statt hubraum

  6. #6
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by mikimazda
    evo ovako zavisi sta hoces....350z je auto sa drugim voznim karakteristikama od mazde i honde...zao mi je sto nemas mesta u ova dva zadnja jer iz licnog iskustva su oba bolji auti...i motorijski i kvalitativno...nisan u evropi je sve vise reno i proizvodi se u engleskoj i itd...ali izgleda jebacki to stoji...zvuk je prelep.mazdi fali malo vise snage ali i to se da vrlo lako srediti :twisted: ....za hondu nemam reci,moras je provozati...OBAVEZNO...ukucaj se nekako u nju napravi se kao ozbiljan kupac,i malo omrsaj(lako je meni imam oko 65kg),i probaj....onda probaj nisana...onda ponovo napisi topik...i tvoj topik ce ovako pocinjatirobao hondu..stop....kupio bozen tablete...stop.... malo sale ajd u zdravlje
    Da se razumemo,nisam ja ni govorio o bilo kakvim karakteristikama Honde S2000,a kako i da pricam kad fucking nemogu da sednem normalno u auto,a pomeranje noge sa gasa na kocnicu je tek nemoguce jer mi je desna noga bila totalno prignjecena posle akrobacija koje sam izveo da bih uopste i seo u auto.
    Moja visina je 194cm a tezina oko 105Kg,znam da je vise od proseka,ali ima dosta automobila(pogotovo sportskijih) u kojima se osecam prilicno komforno,a u Nissanu Z350 je kao projektovano za mene i moj "stil sedenja" koji je skoro lezeci.

    MAda i ono testova sto sam gledao ne netu,svuda je Z350 dobio Hondu+sto je meni bitno,dosta je upotrebljiviji kao auto za svakodnevnu upotrebu

  7. #7
    Senior Member Rally Driver's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Melbourne
    Posts
    122

    Default

    Ne govorim zato sto volim Nissane nego iz vecine testova sto sam citao 350Z je najbolji u svojoj klasi, pogotvo nakon preradjene suspenzije u novijoj seriji. E da i toj klasi spadaju S2000 i RX8. Nisam sjedio u S2000 ali jesam u najmladjoj TypeR i vjerovatno je slicno i sa S2000, sto kaze kalibra nekako se uvuces oko volana a onda ni makac, butine stisnute skupa, da normalno koristim papucice jos nekako a za sportsku voznju ja mogu zaboraviti. Aj nek je sportsko auto malo suzenije ali da mora biti kao da se sjedi u F1, ne mora.

    Ali rekao bih da je 50/50 S2000 agilnija na putu od 350Z.
    Rekordi postoje da bi se obarali.

  8. #8
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Bio sam opet u nedelju na sajmu,iscimao me ortak sa kojim sam delio vaucer,iako sam bio umoran od selidbe kao ker.

    O Nissanu Z350,bolje vise da ne pricam,razboleo sam se koliko je dobar auto.Opet nas je onaj baja zadrzao pola sata i izvinjavao se sto nece biti probne voznje,jer auto zuri na neki drugi sajam.
    I opet nam je upalio auto,dao nam da ga turiramo,poakzivao ksenone,tablu.........

    Najvece razocarenje nedeljne posete je BMW serije 1,koji je extra oskudan sa prostorom unutar kabine+deluje untra totalno jeftino-MAzda 3 je seriju 1 -BMW!!!
    Najveci + bih dao novoj Oktaviji i Audiju 3 koji su mnooogggooog mnoooggggooo bolji od Golfa 5,Oktavija idealan porodicni auto sa cenom od 15000(sa carinom i PDV-om),a A3 sjajan mladalcki auto prelepog dizajna i perfektne zavrsne obrade.

    Imam jos utisaka,ali mi se cini da je ovaj thread bas slabo posecen,pa da ne trosim tastaturu :P

  9. #9
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Nije da je slabo posecen tred, nego ja konkretno nisam trenutno u Bgd-u, pa ne mogu da dodjem na sajam,a isto tako ni da prokomentarisem.
    A sto se tice Audi-a 3 i Oktavije delim tvoje misljenje o tim modelima. O nissanu necu ni da pricam , jedno vreme sam bio debelo napaljen na njegovog pretka (datsun 280zx).

  10. #10
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Vozio sam S2000 jeste malo problematicno ulazenje u vozilo, jer se prilicno nisko sedi i nema mnoo prostora, ali kad upalis motor sve zaboravis

    Zabrana ulazenja u S2000 vazila je od polovine sajma. Ali da si mi se javio mogao si i da sednes i u nju i u formulu ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •