Results 1 to 8 of 8

Thread: MINI Cooper S vs Fabia RS

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo sad sam gledao na 5th Gear emisiji poredjenje izmadju ova dva automobila. Mislio sam da ce Mini da oduva Skodu, a sa istim tonom je nastupio i test vozac Tif Nidl. Stazu je Mini obisao za 59 sekundi, dok je skoda to obavila za 58!!!

    Ono sto je interesantno je da Mini ima reputaciju neverovatno upravljivog automobila sto je Nidl donekle i potvrdio voznjom, medjutim u par navrata je isto tako i rekao "ala ovo ide??" dok je vozio Fabiju!!!

    Fabia RS - 1.9 TDI - 130KS
    Cooper S - 1.6 Kompresor - 160KS

    Cene kod nas su okvirno:
    Fabija - 19k
    Mini - 22k

    Fabija apsolutno nema mane sto se mene tice, ne znam kako se ostali osecaju povodom dizel hot hatcha.

    E da, Kuper je jedino brzi 0-100, tako da dzekiranje na semaforima nema leba

  2. #2
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Ovo mi delije neverovatno,jednostavno ne vidim nijedan parametar u kojem bi Fabija sa 130 KS dobila Mini sa 160KS.Upravljivost,kocnice,tezina-po meni je sve na strani Mini Cooper-a S

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Fabija - 310Nm, Mini - 210Nm.

    Inace sam pre dosta vremena na nekom forumu cuo zalbe vlasnika Coopera S koje je izgleda jedna te ista Fabija RS maltretirala na Brands Hatchu.

    Fabija ima crveno polje na 4700!

    Mada 19 soma za Fabiju je stvarno previse makar imala sve moguce od opreme.

  4. #4
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj
    Fabija - 310Nm, Mini - 210Nm.

    Inace sam pre dosta vremena na nekom forumu cuo zalbe vlasnika Coopera S koje je izgleda jedna te ista Fabija RS maltretirala na Brands Hatchu.

    Fabija ima crveno polje na 4700!

    Mada 19 soma za Fabiju je stvarno previse makar imala sve moguce od opreme.
    Da zobravio sam na obrtni momenat,ali ipak je to dizel sa 30Ks manje,ne verujem da obrtni momenat moze ta kompenzuje sve one druge prednosti Coopera S.Pretpostavljam.

  5. #5
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Te konjske snage kod Mini-a bi sigurno dosle do izrazaja na pisti ili na nekom dugackom usponu, ali je staza na kojoj je test vozen vise odgovarala Fabiji, sto zbog max obr. momenta na nizim obratajima sto zbog bolje proracunatog prenosa... , tako da nije sve u konjima. A primere mozete videti svuda, od F1 pa na dalje.

  6. #6
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa trka je i bila na pravoj stazi, cak je Tif Nidl na pravucu rekao da je Fabija brza od Minija...

    Elem, bio sam juce opet na sajmu i svratim do Skode.

    Fabija RS je na popustu i jeftinija je 1000 eura tj. sada je 18137e. Na stadu odmah do Skode stoji stand banke i odem da mi proracunaju kolika je rata za nju.

    Daklem cena automobila 18137, startni kes 5000e daju 285e mesecnu ratu na 5 godina, tj banka uzima 800e za sebe godisnje iliti 4000e platis vise nego sto kosta automobil! Prilicno skupo, nema sta.

    Na sve to naravno dolazi i kasko koji je bar 100e mesecno prve godine...

  7. #7
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Malopre sam nesto racunao, to ispada nesto manje od 9% kamate na godisnjem nivou, sto znaci da placas godisnje 9% na onaj deo auta koji nije otplacen.
    Mislim da je to jos uvek prilicno visoko, mada ne znam kolike su kamate kada orocis novac u nekoj od banaka.

  8. #8
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by dfast72
    Malopre sam nesto racunao, to ispada nesto manje od 9% kamate na godisnjem nivou, sto znaci da placas godisnje 9% na onaj deo auta koji nije otplacen.
    Mislim da je to jos uvek prilicno visoko, mada ne znam kolike su kamate kada orocis novac u nekoj od banaka.
    Kamate na orocenu stednju od godinu dana se krecu od 4-5% u bruto iznosu,tj na kraju godine ti na tu kamatu drzava uzme 20%.

    Prilicno su visoke kamate kod nas pogotovo kada uzimas kredit/leasing,ali su i kamate koje banke daju vama ako stedite vece nego u razvijenim zemljama.Jednostavno velika je potraznja za novcem,pa su stoga tolike i kamate.

    Koliko ja znam u Evropi su kamate na auto kredite oko 5-6%,a kamate na stednju gradjana oko 2-3%

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •