Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13

Thread: Twingo gt

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Default Twingo gt

    Zdravo svima!

    Dvoumim se oko kupovine twinga gt i nekog sličnog automobila (ako tako neÅ¡to uopÅ¡te postoji). To bi bio automobil za po BG-u, dakle prednosti u parkiranju i voznji po gradu su presudne. Ubeđuju me da je bolje uzeti aygo-a ili C1 koji se meni ni malo ne dopadaju, a milsim da nisu ni prineti performansama i prostoru koji pruža twingo.

    Dalje me joÅ¡ zanima koliko ovaj automobil zaista troÅ¡i, kolika je cena kasko osiguranja, redovnog servisa... Čitao sam testove po net-u ali bi najbolje bilo da mi neko iz prve ruke malo viÅ¡e kaže o ovom automobilu.

    Hvala!

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Evo ovako [Only registered and activated users can see links. ].

    A moze i diskusija [Only registered and activated users can see links. ].
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Default

    Pročitao sam i sada me samo kopka kolika je razlika u voznji ovog gt-a i obicnog twinga po gradu. Mislim najvise me zanima tvrdoca, da ne dođem u situaciju da idem kod zubara da menjam plombe posle 15k kilometara...

    Kolika je potrosnja po gradu twinga 75ks... Očigledni se razlikuju fabricki od realnih podataka.

    Ima li negde ovakvih tekstova još. Može i na engleskom. Ima li testova twinga 75ks?

    Hvala!

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Plombe nece ispadati, ali ako hoces gt bice tvrdo i nezgodno. 90% vremena, uglavnom po gradu, ces zaliti zbog vece potrosnje i tvrdoce, ali u krivinama je razlika nebo i zemlja. Sem toga, motor je pravi biser. Kada smo ga testirali na huji drzao je prikljucak sa RS verzijom.

    Vozio sam tamo "obican" 1.2 benzinac, a Zmaj dci. Njisu se ko ladje u odnosu na gt, ali su verovatno i mnogo prijatniji za voznju u gradu, plus manje trose.

    E sad, ako si stvarno kupac gt verzije ovo ti nece nista znaciti. Ako se toliko plasis za udobnost i potrosnju uzmi 1.2 benzinku i uzivaj.

    EDIT

    Opet, kada uporedim moj VTS sa GT-om moram ti reci da je Twingo jako udoban. VTS je vise na nivou RS verzije po tvrdoci. Jedina bas znacajna boljka jesu neravnine. Uppravljac je direktniji, gume prilicno siroke i rezultat moze biti opasan za one koji ne drze volan u takvim situacijama kako treba. Hoce i da skakuce po neravninama pri vecim brzinama. Ovo sve vazi za losije puteve u kojima nazalost ne oskudevamo.
    Last edited by VIP; 2nd December 2009 at 17:20.

  5. #5
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Twingo GT ima 1.2 TCE motor, koji je jedan od najjačih u ovom segmentu. Imaš test Clia TCe, sa identičnim motorom na sajtu, takođe.

    Taj automobil je, po performansama, za dve dužine ispred C1 i Aygo. Prilično je neumesno poređenje stavljati ih u isti koš. Auto nije mnogo tvrd, čak iako se uzme u obzir međuosovinsko rastojanje.

    GT je pravi automobil za svakoga ko voli da raspali po gasu povremeno, a opet ne želi sportski tvrdo vešanje. U tom segmentu niko ne nudi ništa slično.

    Pogledaj međuubrzanja GT-a. Bezobrazno brz automobil, koji do velikih brzina stiže ko od šale.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Default

    Danas isao da vidim C1 i aygoo. Mislim stvarno nema sanse da se porede sa twingom. Video sam i C2. Ne znam stza vi mislite o njemu, mada mi se cini da twingo gt ima mnogo bolju modularnost sedista unutra(zadnja sedista su na sinama, mogu da se menjaju uglovi, prednje sediste se prelama). Definitivno cu jos malo da porazmislim i nadam se od NG da iskesiram twinga gt-a.

    Bilo bi super kada bih do tada mogao da pogledam uzivo gt... Ipak je sve drugacije kada se uzivo pogleda.

    I dalje me zanima kolika mu je potrosnja u gradu... I vredi li taj TCE tu razliku u novcu u odnosu na 75ks verziju? Dalje, gledam opcije koje se nude i razmisljam da li je neophodan paket kontrole proklizavanja+dinamicka kontrola putanje vozila?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Default

    Zdravo svima.

    Evo me ponovo, ali ovoga puta sam malo presabrao utiske (koje sam mogao da steknem gledajući polovnog twinga na placu) i evo mojih pitanja:
    1. Da li je potrebno gt-u uzeti kao dodatnu opremu paket kontrole proklizavanja + dinamička kontrola putanje vozila. Može li neko da mi malo objasni čemu ovaj sistem sluzi na twingu.
    2. Čitam da ne postoji u twingu klasičan bord kompjuter, tj. da ne pruža informacije o trenutnoj potroÅ¡nji itd. Koje informacije je uopÅ¡te moguće dobiti sa njega?
    3. Kako izbeći pregrevanje motora, za koji čitam da se dosta greje, a pri tome nema senzor temperature rashladnog fluida ni ulja.
    4. Čime i kako može sve da se upravlja pomoću ručica za kontrolu audio sistema? Može li sistem da se ispisuje po displeju naziv numere ili foldera kada se koristi za upravljanje USB-om tj ipodom?
    5. Funkcija blue tootha: Da li ispisuje iÅ¡ta na displeju ili samo ima audio komande (npr. tako dolazi na toyoti. možeÅ¡ samo glasom da upravljaÅ¡ listanjem kroz imenik, pozivanje itd... nigde ti niÅ¡ta ne ispisuje kod dolaznog poziva već samo ako si dodao glasovno biranje kontaktu koji te zove čujeÅ¡ preko zvučnika to Å¡to si pridodao)
    6. Ugradnja gasa u twinga... Å*ta se dobija a Å¡ta gubi? Isplati li se? Da li se gubi garancija?
    7. Cena redovnog servisa u ovlaÅ¡ćenim servisima?

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by pirtz View Post
    Zdravo svima.
    3. Kako izbeći pregrevanje motora, za koji čitam da se dosta greje, a pri tome nema senzor temperature rashladnog fluida ni ulja.
    7. Cena redovnog servisa u ovlaÅ¡ćenim servisima?
    Činjenica je da se turbo motori greju viÅ¡e nego atmosferski, tako da stvarno ne znam Å¡ta znači "dosta se greje". Moderni automobili mahom nemaju nikakve pokazivače temperature, već se lampica za visoku temperaturu upali i tad treba postupiti onako kako kaže uputsvo automobila - verovatno stani sa strane i isključi motor.

    Za svaki turbo motor važi ista priča - ako si ga peglao, ostavi motor na kraju vožnje da radi minut-dva na leru, da bi ulje cirkulisalo.

    Za cenu redovnog servisa, okreni servis pa pitaj. To ti je jedina merodavna informacija. Ako ne znaš telefone, pogledaj [Only registered and activated users can see links. ].
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    6

    Default

    Zmaju,

    MožeÅ¡ li da mi malo pojasniÅ¡ sledeću stvar. Čitajući tekst o testiranju twinga GT na forumu stekao sam utisak da je bord komp. na njemu vrlo skromnih mogućnosti (ne ispisuje prosečnu potroÅ¡nju, koliko km može da se pređe sa gorivom u rezervoaru). Zanima me da li je to slučaj sa testiranim modelom ili uopÅ¡te je to tako na twingu.

    Pozz!

  10. #10
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da budem iskren, pojma nemam. Auto smo vozili pre više od godinu dana, a kod mene je bio dan-dva.

    Koliko mogu da se setim, mislim da u najboljem slučaju može da prikaže koliko km još može da se pređe sa gorivom. Moraš da prelistaš originalni tred u kome smo diskutovali test automobil, tamo ćeš dobiti najviše utisaka, pošto ja imam običaj da prilično detaljno pišem o utiscima nakon svakog test dana.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •