Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: NK TEST: Dacia Logan MCV 1.2 16V

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Ja sam napravio još jedno 50-60km dodatno na markov saldo, tako da je auto vraćen sa 680 km na cajgeru, a još je bilo goriva za vozikanje (nešto manje od 1/4). Prilično ekonomično imajući u vidu da nema nikakve supersonične tehnologije ispod haube.

    Auto ko auto je prilično prostran, pogotovu zadnja klupa. Plastika jeste plastika, ali nije skandal. Posle pola sata sam prestao da se nešto osvrćem na to i vozio kola najnormalnije. Vešanje je korektno, lepo upija neravnine i ne bih mu ništa posebno zamerio. Menjač je tipičan Reno proizvod - na to se čovek mora privići ili nek menja marku.

    Vozio sam ga samo jedan dan, ali nikako ne umem da se prešaltam da sviran na polugi migavca tako da sam imao par alarmantnih situacija gde sam besno udarao po erbegu, ali to nije rezultovalo oglašavanjem zvučnog signala. Prekidači za podizače su isto kretenski i to mi nije jasno zašto ih drže tu osim ako nije ušteda 2x2m žice?

    Seditša imaju malo kraći sedalni deo i nisu šampioni udobnosti. Vrlo slično onome što nudi 500L, ali pošto pola Srbije očigledno nema taj problem sa sedištima - neću više da se javljam po ovom pitanju.

    Motor je korektan. Jeste, nije šampion snage, ali to nije ni poenta. Ide isto kao što idu svi ostali bazni benzinci - ko prebijen. Sa druge strane, TCe je totalno nepraktična i neisplativa opcija tako da ovaj motor je jedini ispravan izbor za kupce koji ekonomišu. U kombinaciji sa plinom - neprevaziđena džabaleja za vožnju.

    Sa druge strane, mora da se vozi ko što se nekad vozilo. Da se planira preticanje, da se nervira kad vam neki diletant u 2.0 TDI na sred uspona na rudnik iskoči iz spore trake pa vi posle nemož da ubrzate sve do vrha... Al to je stara škola.

    Ukupno, ja mogu da kažem da se u ovom automobilu ne osećam prevaren. Za manje od 9 soma se dobije sve što treba uključujući i rezervni punih dimenzija. Apsolutno korektan izbor, ako se uzme u obzir cena.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Tekst na sajtu:
    [Only registered and activated users can see links. ]
    "...da nema Forda Opel bi bio najgori auto.."
    bruyoni

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •