Page 32 of 103 FirstFirst ... 2230313233344282 ... LastLast
Results 311 to 320 of 1026

Thread: Zanimljivi polovnjaci

  1. #311
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Hajde da zanemarimo ili preskocimo segacenje na racun vlasnika marke, posto mi zaista nije zanimljivo, vec je izlizano koliko i prica o njima.

    Oko ovog kolekcionarski, ne znam takodje da li vredi sad ulaziti u pricu, posto lako moze da se okrene na sprdnju. Ja mislim da ima odredjenu vrednost ako se uzme u obzir broj zivih primeraka, neko drugi ne mora tako da misli.

    Neka neko bude vredan i pogleda na autoscout ili mobile.de koliko kosta gti V sa 4/5 vrata, 2005. godiste oko 150 k km. Ne Italija i Holandija, nego Nemacka, Austrija ili Svajcarska, gde koliko toliko moze da se racuna da je servisna istorija uredna.

    Taj primerak koji nadjete za recimo 6-7 k pogledajte prvo na sta lici.

    Covek daje automobil u izuzetnom stanju (da ne ulazim sad u detalje svega sto je uradjeno) sa novim 19" gumama i BBS felnama.

    Mislim da GTI u takvom stanju vredi 8 do 9 k. Sve ostalo sto vlasnik ulozi je naravno bacanje novca u rupu, sto znam na licnom primeru.

  2. #312
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ozbiljno? OK
    Pa broj živih primeraka i prodatih istih dovoljno govori koliko će biti "kolekcionarski" primerak. Problemi sa težinom, sa turbinama koje odluče da se raspadnu, automatikom DSG menjača koja koja je otkazivala, a VW o tome ćutao (OK ovaj je manuelni ali oni su poznati da jedu kvačila), pucanje membrane wastegate-a, DIS moduli, trošenje brega pumpe visokog pritiska, čuveni produženi interval zamene ulja i po VW-u normalna potrošnja ulja od 1l na 1000km, progorevanje ventila zbog naslaga na njima zahvaljujući niskofrikcionim čudima (i onih litar na 1k km) , propadanje letve volana i silena ramena na putevima boljih od srpskih i genralno jedna od najgorih GTI mašina. Da ne spominjemo što se prodaje tik pred veliki servis koji je kod TFSI motora poseban sex jer se mora skidati izduvna grana sa izlazom turbine što zahteva ili veoma veliko strpljene majstora pri odvrtanju od toplote zapeklih šrafova ili skidanje glave zarad uklanjanja zaostalih patrljaka jer je bušenje iz ruke veoma nepreporučljivo zbog em aluminijumske glave em zbog širokih vodenih kanala pa se rizikuje njihovo probijanje...

    Hvala ali ne hvala. Nisam jedan od onih koji čeznu za Njemačkim hečom ili onih što će da kupe golfa četvorku kada izađe sedmica. On slobodno neka prodaje priču nekome kako ga je budžio da bi išao s njim po dete u školu i kako ga ceni jer da povrati to uložen... neka traži te pare ali garantujem da će, ko što Zmaj kaže, uzeti TDI karavan od nekoga koga je krenula da drma kriza srednjih godina.
    Last edited by bruyoni; 30th March 2015 at 22:23.

    He who loses control, loses.

  3. #313
    nk simRacing uprava Perce's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bergen, Norway
    Posts
    4,153

    Default

    Evo koliko ih ima na prodaju u Norveskoj:
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Mslim, Lanchia Delta HF integrale je kolekcionarski primerak, a ne Golf iz 2005, IMHO
    Last edited by Perce; 30th March 2015 at 22:30.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Performanse? Nema ih. by Zmaj

  4. #314
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Hvala ali ne hvala. Nisam jedan od onih koji čeznu za Njemačkim hečom ili onih što će da kupe golfa četvorku kada izađe sedmica. On slobodno neka prodaje priču nekome kako ga je budžio da bi išao s njim po dete u školu i kako ga ceni jer da povrati to uložen... neka traži te pare ali garantujem da će, ko što Zmaj kaže, uzeti TDI karavan od nekoga koga je krenula da drma kriza srednjih godina.
    Kad bi covek citao tvoje postove odmah bi gurnuo auto u kanal. Sad mi prosto neverovatno da nije krpio nesto usput tokom voznje.

    Covek vozi Alteu XL, a HH isparkira iz garaze uvece kad spakuje klince u krevet. Imao je i Leon FR i Megane RS, tako da nije iz te price odozgo.

    Koliko je pedantan u vezi ovog automobila i koliko gresis mozes procitati u ovoj temi:

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #315
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Pazi, ti si jedan od retkih na forumima koji u svojoj temi kaže "čuje mi se nešto kad stitsnem kvačilo", "škripi mi balans štangla", "pokvarilo mi se x i y pa sam su mi x zbudžili a y zamenili"... koliko sma preleto po teli sa peticom je sve previše bajno-sjajno čak ni gorivo ne troši i onda ga pred veliki servis dajemo u oglase. Ako baš toliko grešim obojica oprostite što ne verujem. OK neka traži koliko traži ali neka se javi koliko je dobio.
    Ali, molim vas, nemojte da mi bacate izraze poput "kolekcionarski primerak" samo zato što vam se sviđa, eno Perce je pojasnio šta je kolekcionarski primerak.

    He who loses control, loses.

  6. #316
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ulazimo u vrzino kolo. Razumem ja vipa, on se zaljubi u kola, a evidentno razvije se i neko drugarstvo sa vlasnikom pa se oseća pozvanim da brani čast prodavca. Meni je to simpatično kad se neko zaljubi pa naviru osećanja

    EDIT: Nego, zaboravljam danima već da prijavim mog omiljenog polovnjaka. Čekam bankara da mi kaže procenu za kredu, pa zovem da im dam ponudu.
    Ako me ovi iz Mirkosa ne oteraju u materinu, možda i kupim

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Dizeli uvek lepo izgledaju na papiru, ali isto tako znam da ću samog sebe da mrzim za 6 meseci. Al je situacija trenutno bremenita okolnostima, tako da moram da napravim kompromis i da kupim auto na kome neću baš mnogo da izgubim ako ga zavaljam za 2 godine.
    Last edited by zmaj; 31st March 2015 at 09:15.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #317
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Ne branim ja coveka, samo pokusavam da objasnim da se ne uklapaju svi u stereotipe.

    Volim ja kada ste vi tako vickasti (ko je rekao Perce), ali ne treba preterivati

    Nisam znao da moja rec ima takvu tezinu, nisam ocekivao zemljotres kada sam rekao kolekcionarski primerak. Kolekcionarski mi je i kec ako je u stanju koje se moze opisati "kao novo". Zaista nisam hteo da "uvredim" takvu velicinu kao sto je Integrale, mada ce se naci gomila njih koji ce reci da je ona italijansko, kvarljivo go*no.

    Iskreno, VW program mi nije privlacan, ali mi se GTI zaista svidja. Kao sto mi se Saxo ne svidja uopste, ali mi se VTS odmah dopao. Opet, najgore je sto nekome ko nije zagrizen uopste ne treba ni pokusavati opisati razliku jer je ne vidi.

    Ne bih da ulazim u raspravu oko odrzavanja TFSI, ko ima viska vremena moze to da se uveri u temi koju sam linkovao.

    Cena je takva kakva je, ako se neko upeca, upecao se, kada bude zaista prodavao verovatno ce cena biti osetno niza. Njemu se ocigledno ne prodaje cim je raspolozen da nove diskove prebacuje na Alteu, a stavlja na GTI diskove i klesta od S3 od 345mm.

    Sto se tice Astre, verujem da je prica slicna onoj kao sa Insigniom. Ko ume da probere i dobije pravu cenu, odlicna prilika. Fale joj samo ksenoni i mozda neka malo bolja sedista.

  8. #318
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    pa i kec (a pogotovo fića) u novom stanju je više kolekcionarski od toga GTI kojih u takvom stanju sigurno ima bar 100 komada po Evropi

  9. #319
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nece menja, a ja bih odmah zamenio

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #320
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Njega je dosta ljudi propustilo kroz ruke u prvih 5000km, pošto je to onaj kojeg sam ja tero kad je imao 200km na cajgeru.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •