Results 1 to 6 of 6

Thread: Audi TT 1.8t quattro 225ks ili a4 1.8T 163ks

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Obrenovac
    Posts
    3

    Question Audi TT 1.8t quattro 225ks ili a4 1.8T 163ks

    Ljudi trebalo bi uskoro da pazarim jedan od ovih automobila. Zanima me ima li neko iskustva sa tim motorom i kako se pokazao.. Cuo sam da ovaj prvi trosi preko 20 litara?! Razmisljam se izmedju tog TT-a cabrio, ili a4 cabrio 1.8T 163ks, zanimaju me katakteristike tih motora. Kola bih uvezao iz inostranstva. Hvala unapred. Pozdrav

  2. #2
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Pretpostavljam da ćeš moći normalno da ga voziš i tad će normalno da troši. Ako planiraš da voziš pun gas stalno, a brineš za potrošnju, onda samo dizel ispunjava kriterijume.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Obrenovac
    Posts
    3

    Smile

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Pretpostavljam da ćeš moći normalno da ga voziš i tad će normalno da troši. Ako planiraš da voziš pun gas stalno, a brineš za potrošnju, onda samo dizel ispunjava kriterijume.
    Pa vozicu ga malo zustrije inace ne bih uzimao takav motor, ali ne stalno naravno.. Zanima me potrosnja u nekim normalnim uslovima, sa malo jacom nogom na gasu s' vremena na vreme.

  4. #4
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Evo link za 4orku:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    11.3l urban
    6.4l extra-urban
    8.2l combined


    Evo za TT:

    [Only registered and activated users can see links. ]

    13.3l
    7.1l
    9.4l

  5. #5
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Taj 1.8t je sjajan motor! Bolji je izbor maltene bilo kog dizela iz VW grupacije. Potrošnje su ono ko što Vrh reče ali računaj da ako hoćeš ekonomično da voziš da ugradiš gas, ekstra ga podnosi skoro se ni ne oseti razlika u odnosu na benzin. Za onaj od 225 konja me ne bi čudilo da može da se lako približi 20l, što zbog turbine što zbog 4x4, dok za čipovani (sa 160 na 180ks) 1.8T u jednom A6 znam da ne troši više od 15l gasa, znači računaj 13-14 litara benzina.

    He who loses control, loses.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Obrenovac
    Posts
    3

    Default :)

    Hvala puno..

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •