Results 1 to 7 of 7

Thread: VW ili Opel

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    10

    Default VW ili Opel

    Imam veliki problem, ne znam da li je bolje uzeti Volkswagen Vento ili Opel Calibra?
    Ima li neko neku informaciju o performansama i ceni ova dva auta i da li može da im se uradi chip tuning?

  2. #2

    Default

    Pa daj malo vise informacija, sta te konkretno zanima, koji motori, god?

    Vw Vento:

    Klasicna nemacka masina neunistivog karaktera, ako je u pravim rukama. Vento kao i passat ima isti motor od golfa, znaci 1.4, 1.6, 1.8 i VR6 (GTI samo golf). Eh sad, verujem da tebe zanimaju jace masine. Predlazem da ne uzimas VR6 varijantu. Samo pogledaj kada je proizveden i razmisli sta su mu sve radili do danasnjeg dana. Meni se licno svidjaju 1.6, iako ti nece zalepiti za sediste mogu da ti ponude pravu zabavu. Vento je flekibilan i mozes da ga koristis za svakakve potrebe.

    Opel Calibra:

    Oduvek mi se svidjao izgleda auto. Ali, kada sednes iza volana izgled interijera totalno deprimira coveka. Jeftina plastika gde god da se okrenes. Ukoliko se odlucis za Calibru trazi normalne modele sa 2.0i motorom, 85kw. Jos nesto sto sam cuo jeste da je Calibra dosta osetljiva po kisi. Lako se gubi kontrola zadnjeg kraja, a takodje kocenje po mokrom kolovozu je katastrofa.


    Opet, zavisi zasta ti vise treba. Samo nemoj da zaboravis da VW bolje drzi cenu polovnjaka nego OPEL. Pa kada se jednog dana odlucis da prodas vozilo lakse ces to isto uraditi ako imas VW znak na haubi.
    [Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    10

    Default

    Pa Vento koga sam ja video ima zapreminu 2.0 ili 1.8 ,ne secam se, i snagu od 115 konja.Mislim da mi ne treba jaca masina. VR6 ne bih zbog potrosnje i 6 cilindara.Vento je od 1994 do 1999, mislim.Vuca je prednja , menjac je petostepeni a cuo sam da ne pije previse goriva.
    Da li mozda znas da li mu je omogucen chip tuning i da mi objasnis kako se ugradjuje turbo punjac i kakoturbo punjac utice na performanse i potrosnju?

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,534

    Default

    Floyde razumem da treba da kupis kola, ali pitanje treba da postavis samo ne jednom mestu, a ne SVAKOJ temi ovog foruma. Sreca pa si zaobisao igranje...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    10

    Default

    Evo vise informacija, unapred hvala!

    Broj Cilindara: 4
    Broj ventila po cilindru: 2
    Zapremina: 1984 cm3
    Snaga:85 kw(115 konja)
    Maksimalna brzina: 194km/h

    Air bagovi za vozaca i suvozaca,nema ABS,centralna brava,elek. podizaci prozora,retrovizora,nema erkondishn i to je to sto znam o njemu.

    Da li se isplati raditi mu tuning/styling?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    187

    Default

    Izbor svakako pada na Opel Calibru i to verzija 2.0T.Auto ima 204hp, KONSTANTAN pogon na sva cetri tocka i ubrzanje do 100 za 6.8sec (fabricki).Primetices da je ubrzanje bolje nego danaznji BMW-i 325, AUDI A3 2.0T, Mazda RX-8 i slicni.Ok...ovi auti su noviji imaju mnoge drugfe strozije kriterijume za "ekologiju" i sotale zajebancije ali..nema veze...tebi je bitno ubrzanje\performance.
    Calibra (bar po meni)JAKO lepo izgleda.JAko lepo moze da se sredi.IMA najmanji\najbolji otpor vazduha cak i medju visim klasama (tj. drzala je rekord..neznam da li jos uvek drzi)....
    Neko je spomenuo jeftinu plastiku..neznam..ja sma vozio ovaj (najjaci)model i unutrasnjost je bila sve koza i to extra koza mogu reci...imala je sposrtske pojaseve, grejace u sedistima, boardcomputer, electronske podizace (naravno)...svasta...izgraviranih 280km\h i 7 brzina (6 + R).Na otvorenom...120km\h u 6. brzini (oko 2000rpm) potrosnja je oko 6.5l na 100km.Po gradu....jbg..sta reci...zavisi koliko ti je teska noga na gasu ...15...20 (kad se trkas).Max speed mislim da ubija 250km\h.Sa chip-om....racunaj na min 30+hp (mada sma citao na netu da ide i do 50hp).
    E sad...druga strana medalje....to je Srbija..jel..i takvi automobili se ne odrzavaju (citaj : nema se love).I naci taklav auto u dobrom stanju je ravno bingo-u.Znaci..ili su Turbine pri kraju...ili je elctronica sjebana, ili computer ne radi..ili..1000 zajebancija... been there .znaci..ako najdes u dobrom stanju....nema auta u klasi (to godiste, ta cena, te performance) koji moze da joj parira.Za par hiljada evra su mogle da se nadju te calibre.....mada..davno je to bilo...neznam kako sad stvari stoje.
    Last edited by nissan; 11th March 2006 at 19:54.
    Skylines with over 600 ps roam the streets of Japan everyday, eating Ferraris and Porsches for lunch on the Wangun!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Beograd
    Posts
    10

    Default

    Hvala a znas li nesto o VW Ventu, ja sam ipak obican smrtnik(citaj Srbin) sa manjim budzetom pa ne mogu da odrzavam tako jaku mashinu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •