Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Fiat Punto Classic-odrzavanje i servis!

  1. #1
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default Fiat Punto Classic-odrzavanje i servis!

    Danas nesto pricam sa kolegom koji ima par puntica (ex Z10) i pomenu mi jednu prilicno interesantnu stvar! Naime u zastavinim ovlascenim servisima, veliki servis rade na 60.000 km, a potom predlazu istu proceduru, znaci zamenu zupcastog kaisa sa pripadajucim delovima, na svakih 30.000 km, uz objasnjenje da je to nepohodno zbog loseg kvaliteta delova!!! Radi se o servisima tipa Zastava Promet, Ak Vozdovac i sl. Nemam pojma kakva je situacija u Delti, ali je prisutna cinjenica da niko ne servisira domace puntice tamo. Ako je ova informacija tacna, radi se o cistoj pljacki, a ja ne znam ni jedan auto na kome postoji ovakav interval velikog servisa! Ajd neka se javi neko sa domacim punticem da razjasnimo ovo oko servisa!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #2
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    A kolko naplate te "lošije" delove?
    Last edited by bruyoni; 20th November 2009 at 16:37.

    He who loses control, loses.

  3. #3
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Koliko sam ja razumeo kolegu, cena je oko 18 000 din, jedino sto ga nisam pitao jel toliko kosta ceo servis ili samo set zupcastog kaisa. I sto se delova tice, nema izbora, oni imaju to sto imaju i to je navodno takvog kvaliteta! Drugi kolega je uradio veliki servis, kod Belog u Zemunu (Fiatov servis - nije ovlaceni), 6 meseci pre isteka garancije, i nema nameru da posecuje ovlasceni servis vise ikada!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  4. #4
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    49

    Default

    Ne da je pljačka nego vrhunska pljačka !!! Moj nije domaći Punto, još je i 1.3MTJ, a mali servis je bio oko 6 000, od čega oko 5500 din filteri, ulje i rad oko 500 din u TIM servisu na Vidikovcu !!!
    veliki me čeka delovi su oko 18 ali to je dizel, dok kod 1.2 benz nebi smelo da bude više od 12...
    Still Watching You

  5. #5
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Ljudi radi se o domacem Puntu i servisiranju istog, u ovlascenim servisima u garanciji! Kad je auto van garancije, naravno da mozete da odete gde hocete i u njega ugradite sta hocete! Napisah gore da je covek svesno batalio garanciju 6 meseci ranije, da bi mu veliki servis bio odradjen kako treba, i tehnicki i adekvatno finansijski!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  6. #6
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Iskreno mislim da je taj domaći punto iliti punto classic sam po sebi prevara posebno uz ono dotiranje države od šatro 1000€. Taj auto bez ikakvog dotiranja je trebao da košta šest a ne sedam hiljada evra kolko je koštao opremljeniji Z10. Po meni ako imate pet iljada evra i oćete auto isplati se uzajmiti (od banke, prijatelja itd...) još hiljadu i uzeti sandera ili logana ako već oete nov auto. Ako ovako deru i na redovnim servisima onda dačije još i jeftinije ispadaju plus su uvek na nekoj akciji tipa klima za evro ili elektro paket za evro...

    A što se tiče nekvalitetnih delova, da izvinite na izrazu, seru motke. Za fiata kvalitetnih delova ima kolko oćeš a zahvaljujući kurirskim službama i gde hoćeš. Da sam ja u toj situaciji donosio bi im delove, zapisivao svaki serijski broj da vidim jesu li mi ugradili kvalitetan deo koji sam im doneo. Sramota, daš im pare a oni tebe seksualno iskoriste (da ne kažem j....). Ne ide to tako

    He who loses control, loses.

  7. #7
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Po meni ako imate pet iljada evra i oćete auto isplati se uzajmiti (od banke, prijatelja itd...) još hiljadu i uzeti sandera ili logana ako već oete nov auto.
    Takvih je jako malo. Otud i jagma za automobilom i to uglavnom onim bolje opremljenim verzijama. Svi koji su kupili ovaj automobil, a koje poznajem, vozili su jugo, reno 4 ili nista.

    izvinjavam se zbog malog off-a sa moje strane...

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Kojih je jako malo? Pojasni mi.
    Bolje opremljeno... opet ista priča, sandero u fulu je jeftiniji od ovog punta u fulu. Eno dva sandera si vozio ajd ako si vozio ovog punta ih uporedi, ja se u ovom puntu nisam vozio ali mi se na gledanje čini da obrni okreni za iste pare od Rumuna dobiješ više nego od naših. Taj classic je ono baš jedan od retkih auta koje ne volim nikom da preporučim, uvek ću gledati da steram vodu na sandera. Ako grešim ispravi me, ali mislim da ne grešim.

    edit: gore sam pogrešio umesto "...ako imate pet iljada evra ..." treba da ide "...ako imate šest iljada evra..." pošto uz dotiranje najjeftiniji classic košta 6000€
    Last edited by bruyoni; 20th November 2009 at 20:17.

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    ^Uze mi rec iz usta, slazem se!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Quote Originally Posted by bruyoni View Post
    Kojih je jako malo? Pojasni mi.
    Ja sam svima preporucio da uzmu sandera, sa kojim sa pricao, a bili su u prilici da kupe klasik, ali je malo onih koji imaju onaj gore pomenuti kesh.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •