Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 34

Thread: Opel Omega B facelift 2.2 16v (benzin 144ks)

  1. #1
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default Opel Omega B facelift 2.2 16v (benzin 144ks)

    Evo da otvorim i ja novu temu.
    Kupih ovu limuzinu pre mesec dana, jako mi se svidela, a i odavno imam neki pik ka toj omegi samo što mi ranije nije bila u budžetu. Razlog kupovine je to što sam hteo jedno veliko porodično vozilo, stižu me godine treba decu praviti pa da se pripremim na vreme, a i mislim da je izbor pravi.

    Radi se o Omegi b facelift karavan sa 2.2l benzinskim motorom koji je po konstrukciji isto onaj kao u kadettu što imam, tako da šta god da zaškripi na njemu znam sam da namestim. Inače su ti motori poznati kao jako pouzdane mazge. Imao sam sreće pa je ovaj moj registrovan na 2l tako da je registracija 20k. Auto je 2002 godište ima sekvent plin ubačen i atestiran pre 10 meseci, boca je u rezervnom točku tako da ne remeti tovarni prostor koji je stvarno ogroman, spisak opreme je stvarno impozantan: servo, abs, autonivelacija zadnjeg dela, tempomat, bord, navigacija, telefon(sim kartica) cd + cd changer, xenoni sa auto nivelacijom, fly by wire gas, elektro podizači na sva 4 stakla, airbegovi vozač, suvozač, bočni, dvo ozonska klima, neka vrsta webasto grejanja( auto odmah posle 1 minuta počinje da greje), sedišta podesiva u svim mogućim pravcima i to na dugme i imaju štelovanje lumbalnog dela- prave fotelje, alu felne 16" sa dobrim zimskim gumama, maglenke napre i nazad, photogrey stakla... ako se setim još nečega dopisaću.
    Potrošnja ja što sam ga vozio sa ovakvim raštelovanim trapom iznosi 14l plina grad, otvorenog puta 10l. Benzina 11l grad otvorenog puta 7l.
    E sad pošto sam kupio polovan auto mora da se srede neke trošne stvari, za sad sam mu promenuo ulje i filter ulja, sipao sam provereni liqui moly mos2 10w40, sredio sam unutra par sitnica, pepeljara se nije zatvarala, upali sitni euri unutra obrisao sve prljave delove. E da auto je udario kera pa su loše ofarbali prednji branik to me nervira pa ću ga sredim kako valja. Treba da se sredi prednji trap i to leva strana, mora da se menja šolja amortizera i silen blokovi viljuške ima lufta pa mi vuče u desno prednje pločice i diskovi treba da se menjaju, ležaj zadnjeg desnog točka, auspuh ima rupu na cevki pred zadnji lonac prečnika 1cm pa prdi malko, treba na motoru da se promeni senzor pregaste( uglavnom radi, ali kad je vruć i kad se pali hoće da izbaci grešku za njega, onda ga ugasim i upalim ponovo i onda sve ok), treba da zamenim termostat, ostao je otvoren pa je i to još jedan od razloga malo veće potrošnje. Eto to sve da se sredi i biće fabrika...
    Evo sad i malko slika...
    Auto je prešao 235k i platio sam ga 2.500€ neregistrovanog.


    Послато са GT-N7000 користећи Тапаток 2
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default Одг: Opel Omega B facelift 2.2 16v (benzin 144ks)

    Sranje je što navigacija nema mape za SFRJ :banghead:

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаток 2
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  3. #3
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Cestitam Rade, siguran sam da ce tebe sa tvojim znanjem o Opelima super sluziti Drago mi je i svaki put kad jos neko odluci da podeli svoja iskustva sa automobilom.

    Ovde moze da se nagura i par ljudi u gepek ako se bude islo nekad na neke izlete poput Slovakia ringa

  4. #4
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Čestitke na limuzini od 5m. Kumovi moji voze sličnu godinama i sve najbolje o autiću.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    2,758

    Default

    Cestike Jet na kupovini.

    Meni se licno karavani nikao ne svidjaju, ali dobro, stvar ukusa/potreba...

    Ovde moze buljuk dece da stane, ima da se naradis po tom pitanju...

    Eto, mozda je bolje sto si uzeo ovo a ne onu Vektru sto si hteo. Ovo barem ima krstenu kubikazu, sto se registracije tice.

  6. #6
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default Одг: Opel Omega B facelift 2.2 16v (benzin 144ks)

    Ja i dalje žalim za onom vektrom... :banghead:

    Послато са GT-N7000 користећи Тапаток 2
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #7
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Omega B facelift 2.2 16v (benzin 144ks)

    Kada sam video deo u naslovu 2.2, samo sam rekao uff, registracija preko 50 soma, onda u tekstu vidim da je registrovan na 2.0 sto drasticno menja cenu registracije.
    Castitke na kupovini i da te dobro sluzi.

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  8. #8
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    E da sredio sam i bravu na vozacevim vratima, nije htela na kljuc da se otvori, poznata boljka ako se stalno vrata otvaraju na dugme... I sredio sam Cd nije hteo da cita, otvorio uredjaj i ocistio lasere...
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #9
    Senior Member radejet's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    1,568

    Default

    Sredjen trap na omegi sve osim zadnjih amortizera, jos su mi oni ostali. E sad moram prvo da proverim da li sistem za nivelaciju funkcionise kako treba mimo amortizer, treba proverim kompresor i creva pa cu tek onda da vidim da li cu da ulozim 30k din u amortizere sa nivelacijom ili cu da stavim obicne. Inace promenuti lezajevi zadnjeg tocka, pakne za rucnu, svi silen blokovi napred, centralna spona i obicna spona. sve u svemu ceh sa rukama izasao 24k sledece sredjivanje motora...
    Gsi 2.0 16v Turbo
    402m - 12.988

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Sta radis na motoru? Jesi jos nesto sredjivao sem trapa pre Slovakiaringa? U sta si jos ulozio sem te cifre koju si naveo?

    Ja kazem da je prodaja polovnjaka od strane vlasnika (ne preprodavca) dobro osmisljena aktivnost postepenog zapustanja automobila. Sve drugo je cist gubitak kod prodaje.

    edit> Pogledah bolje, vidim za motor si naveo senzor bregaste i termostat.
    Last edited by VIP; 24th May 2013 at 12:18.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •