Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 36

Thread: Mk3 Ford Focus sedan vs. Renault Fluence vs. Chevrolet Cruze

  1. #11
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Quote Originally Posted by ToD View Post
    Cruz je poprilicno ocrnjen u AutoBildu, mada oni ocrne sve sto nije 100% nemacko (tj. Audi) oni ko Alvirovici sto hvale do nebesa Z10 a kude sve ostalo
    Ne bih se složio, novi Bravo je dobio najviše ocene. Pričamo o testu pouzdanosti kada rasture auto posle 100.000km, pretpostavljam?

  2. #12
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,769

    Default

    Quote Originally Posted by Acoljub View Post
    Za Cruze ne znam sta da kazem ali ja sam 2008 kupio novu Opel Astru Classic II (G) 1.4 benzinac i veoma sam zadovoljan sem sto je motor malo slabiji.Presla je 70 000 i jos nisam imao nijedan kvar.
    Možda će biti od pomoći sledeće, a možda i neće.
    Kod brata u firmi voze Astre Classic II 1.4, bez kvarova, koje prelaze po 40-50k godišnje, i uskoro im sleduje zamena. E sad, zbog nekih loših iskustava sa novijim Astrama (znači ne Classic II, nego H valjda ili Classic III nisam siguran), kupuju baš Cruzove.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  3. #13
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    @ nidza

    Nisam mislio na test 100k km, taj nisam video da su radili za Cruz, nego je bio neki clanak tipa prva voznja ili tako nesto...

    @Heinz
    Taj 1.6 u Cruzu je iz Opela naravno, samo ne znam kako se pokazao u Astrama, posto ovde kude da se tesko nosi sa tezinom Cruza, mada ne znam kolika je tezina Astri??!!

  4. #14
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Na Astri classic je taj 1.6 odličan. Doduše, i auto je bitno lakši.

  5. #15
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    A koliko moze biti laksi??? Cruze je prazan oko 1300kg!

  6. #16
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Čitao sam neki test o Insigniji sa 1.6 motorom (116hp - naspram 111hp u Cruzu) i baš je bila priča o tome da je motor nedovoljno jak za tu veličinu auta.

    Ako pronađem to što sam čitao stavljam link...

  7. #17
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Na Astri classic je taj 1.6 odličan. Doduše, i auto je bitno lakši.
    Nidzo jel si ti vozio Astru H 1.6 ili pricas napamet? To je donja granica snage za taj auto ( a u njega se ugradjuje i 1.4), performanse nisu vredne pomena osim znamenite potrosnje. Ume da srkne bas dobro, i po 11-12 u gradu.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Ja bih rekao da je Nidza mislio na Astru G kada je rekao classic.Ja imam Astru G 1.4 kao sto sam vec rekao i performanse jesu lose a potrosnja je na relaciji autoput Beograd-Nis i jedan dan u Beogradu u proseku 6.5-7.Ali sto se tice performansi za preticanje moras i te kako da spremis situaciju i na autoputu na 130 je neka granice udobne voznje.Meni nije bio toliki "problem" autoput koliko preticanje na Ibarskoj.Sada svaki put kad predjem iz Audija u Astru imam osecaj kao da je otisla lamela.

  9. #19
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Astra classic koja se prodavala nova kod nas je svakako G.

    H je već druga priča, njih sam vozio na desetine, ali nijedan benzinac.

  10. #20
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    E ovako...9000 eur Cruze 1.6 114ks 2009.god sa 65000 km (skinut sa lizinga), skidan mu je plin, to sam provalio, ovi sa lizinga nemaju pojma servisna u Cirkomu, sve OK, mada je sada zreo za diskove, plocice i gume, ostalo pise da je menjano u Januaru `11.
    ili Mondeo Mk4 5vrata 2.0TDCi titanium oprema sa 11000km za skoro iste pare ili neznatno skuplje
    Misljenjea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •