Page 40 of 54 FirstFirst ... 30383940414250 ... LastLast
Results 391 to 400 of 539

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #391
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    @Nsx - ne možeš porediti prekršajni i krivični postupak.

    A evo napokon je neko na vestima skrenuo pažnju na to da mediniji nisu objavili da je vozač Golfa prošao na crveno iako se lepo videlo na snimku.

  2. #392
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Malo ću skrenuti temu, ali sam mišljenja da su ti "sporo prolazim kroz crveno" vozači jako opasni.

    Meni se svakog dana dešava da naiđem na nekoga ko vozi vidno sporije nego saobraćaj i ti ljudi su nepredvidivi što ih čini mnogo zeznutim. Ili čačkaju po fejsu pa vrludaju tamo amo i pojma nemaš šta i gde će da ih uplaši pa da zalome na kontra stranu. Ili su jednostavno neodlučni šta im je sledeće na spisku i tako tumaraju, pa onda u toj neodlučnosti lagano prođu kroz crveno.

    Jutros je dasa sa Pežom 307 rešio da se uključi ispred mene, što je okej. Međutim on se čovek uključio u saobraćaj i ostao na optimalnih 30kmč (on verovatno na slavi priča kako mu auto troši ko upaljač). Obiđem ga je, nije drama, na skuteru sam.

    Ide škola, ja stanem klinkama na pešačkom, a Pežo koji je nastavio sa 30 je bio iznenađen situacijom koja se desila 10 sekundi ranije, a koju nije spazio pa jedva uspe da izbegne mene tako što je skočio u levu traku u pokušaju da pogodi devojčice koje su sigurno mekše i ne prave štetu na braniku. Ja se okrenem da mu vidim beonjače, neki glavonja sa ženom u 40-tom jede neke pogačice koje mu još vise iz usta jer se iznenadio dramatičnim dešavanjem ispred sebe. Naravno, čovek ne pokazuje nikakvu zabrinutost na licu.

    Nastavljamo, ja sad pažljivije pratim šta radi. Obilazim celu kolonu za desno, što radi i on, prolazi kroz žuto/crveno kroz traku za pravo/levo i skreće desno. Naravno, nastavlja sve vreme da vozi 30kmč.

    I posle kad ga neko pukne, onda taj nesrećnik bude u novinama jer vozi nebezbedno i brzo.

    Znam da je Audi ekstreman slučaj, ali ovih što voze sporo i bezbedno prolaze kroz crveno, u kontra smeru i slično ima koliko oćeš. I svi ti ljudi su ubeđeni da su sasvim okej.

    Ovime ne umanjujem problematičnost vožnje sa 100+ u gradu. Samo što to donekle mogu nekako i da opravdam (život smrt situacija, bolnica, pozlilo detetu kod kuće, trt-mrt) dok ove druge treba trajno isključiti iz saobraćaja zbog iskrenog nerazumevanja saobraćaja.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #393
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Cinjenica je da se zbog tih vozaca i desavaju nesrece, ali to je obicno ovakva kombinacija, jedan ide (pre)brzo i misli da sve nepredvidivo moze da predvidi, tj snosi ogroman deo krivice.

    Ima zbunjenih, nesigurnih, pospanih, pred infarktom, pijanih, drogiranih, nervoznih, i jedini nacin da se izbegnu ili ublaze udesi jesu da se krece brzinom koja ima razumne granice.

    Gledam situaciju juce gde je nesrecnik umro za volanom i napravio kupe od Yarisa. Ne smem ni da zamislim sta bi se desilo da je naleteo na moj saxo dok je dete pozadi. Ne znam ni da li bi ovaj auto mnogo vise pomogao, ali se barem osecam za nijansu sigurnije.

  4. #394
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Pa problem je upravo to - razumne granice. Pošto nema saobraćajne policije da radi svoj posao, nema pravosuđa da kazni ono malo što saobraćajci i urade, onda imaš situaciju da svako primenjuje svoj rezon šta je razumno. Za onog u Audiju je 200 razumno, za onog u Golfu je razumno da prođe kroz crveno, za one što su bili u Golfu je bilo razumno da sednu sa njime u kola i tako...

    I onda ti se javi Okanović ili Stojadin sa nekim super inovativnim predlogom - a da ponovo promenimo ZOBS!? *ovde bi trebalo da sagovornik mune laktom, ko nidžolozi ispred dragstora što se u sve razumeju*

    Ja bih prvo njih dvojcu i njihove drugare iz tog Saveta za bezbednost da bez vode, hrane i suncobrana sede po 8 sati na velikim raskrsnicama i da zapisuju tablice onih koji su napravili prekršaj. I tako celo leto. Pa onda da vidim šta imaju da predlože. A ne da im daju 2K EUR plate za glupiranje pred kamerama kad se desi neki veliki džumbus u saobraćaju.
    Last edited by zmaj; 13th June 2014 at 11:09.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #395
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by VIP View Post

    Ima zbunjenih, nesigurnih, pospanih, pred infarktom, pijanih, drogiranih, nervoznih, i jedini nacin da se izbegnu ili ublaze udesi jesu da se krece brzinom koja ima razumne granice.
    naravno zato ograničenja i postoje, a tvoje je hoćeš li da voziš po ograničenju i da ne budeš kriv ili da voziš preko i budeš (da se razumijemo 99% nas skoro stalno vozi iznad ograničenja jer su ista banalna ali zato znamo šta je normalno i bezbjedno, 100+ km/h kroz raskrsnicu nikako nije normalno i bezbjedno)

  6. #396
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Dosta su aktivni ovi na motorima na Nbg. Svako jutro vidim da su nekoga zaustavili u Milutina Milankovica. U principu ova deonica ka Tosinom Bunaru nije pokrivena kamerama i dolazi do opasne situacije gde deo ljudi drzi jako visoku brzinu, a drugi deo striktno 50.

    Pesaci pretrcavaju masovno i jutros prvi put vidim da je ovaj na motoru zaustavio zenu na ostrvu izmedju smerova, jer je verovatno pretrcavala. Jako, jako redak prizor.

  7. #397
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Ceo Bul. Milutina Milankovića je problematičan zbog (ne)postojećeg zelenog talasa.
    Ako ideš iz pravca Sava Centra ka Tošinom, nakon semafora kod buvljaka hvataš 2 zelena, i posle treće zeleno da bi uhvatio (raskrsnica sa Omladinskih Brigada) moraš da prođeš brzinom 90-110km u zavisnosti koliko si brzo startovao kod buvljaka.

    Kao još jedna nebulozna situacija je raskrsnica Omlad.Brigada i Bul. Zorana Đ.
    Gde se uredno prekida zeleni talas u Omlad.B. i na tom semaforu se pale prvo skretanja za levo, pa tek nakon njih za pravo.
    Tu jako često se desi da neko previdi i produži pravo na crveno i uredno iseče sve koji skreću na levo.
    Dok, npr. kod tog opšte poznatog problema nikad nećeš videti saobraćajca iako im je stanica odma tu na ćošku.

  8. #398
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Samo moras da pazis u Milutina Milankovica, jer cesto ne radi neki od semafora. Jutros ne radi semafor cini mi se onaj kod hotela Holiday inn, a neretko onaj kod Bul. Umetnosti, a posle svake oluje ne radi ili je razregulisan onaj na raskrsnici sa Omladinskih brig.

  9. #399
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    U senci jedne tragedije odvija se ocigledan slucaj zataskavanja>

    [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #400
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default (ne)Vršenje službene dužnosti

    Verovatno posle par pretnji i napisanih kazni u fazonu "'ajde da se dogovorimo", ovako se obavlja posao.

    Da njihova reakcija istrčavanja, nakon što su videli da slikam motore, ne bi bilo ništa sumnjivo

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •