Page 14 of 55 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 131 to 140 of 543

Thread: Novi zakon o bezbednosti saobracaja i novine koje donosi

  1. #131
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Po novom zakonu kakve su kazne ako policajac zaustavi auto kojim upravlja dete koje ima 13 godina, a suvozac je vlasnik vozila,roditelj i ima vozacku dozvolu.Komsija me pitao, sin ga moli da mu da da vozi,pa me pitao da mu kazem kakve su kazne i sta da kaze sinu?

  2. #132
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Najpametnije je da saceka jedno 5 godina!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #133
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Čini mi se da je kazna do nekih 30 000 din plus za roditelja do dve godine u buvari.
    malo je 13 godina nek sačeka bar 15 pa nek ga izvede na neki baš sporedni put sa malo saobraćaja da oseti kvačilo i tako to.

    He who loses control, loses.

  4. #134
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    353

    Default

    Bas zestoko.Dve godine zatvora,mislim da mali nece pomisliti da sedne do 18.

  5. #135
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Da se umesam .

    Sada se obuka vrsi sa osobama koje imaju navrsenih 16 godina, a na polaganje mogu izaci sa navrsenih (punih) 17 godina.

    Normalno, dobijaju probnu vozacku dozvolu, ali do 18-te mora sedeti lice koje ima 5 godina vozacku dozvolu.

    Ja nisam protivnik toga da roditelji decu uce da voze mnogo ranije, pa i ja sam svoju, mnogo su bolji kod mene na obuci na samom pocetku, mada ih i ovi drugi lagano stignu do kraja obuke.

    ALI... to radite sa decom na poligonu zatvorenom za ostali saobracaj, nemojte se zezati, nekoj vecoj livadi, ili sto rece Bruja na nekom bas,bas sporednom putu gde skoro da i nema saobracaja, najbolji su neasfaltirani jer tuda retko ko i vozi.

    A sto se tice kazne, moze mu socijalno i uzeti dete, zbog ugrozavanja njegove bezbednosti, posle prijave policije.
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

  6. #136
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,694

    Default

    Sve rade naopako... Ja bih podigao starosnu granicu do 20-21 godinu. Svako jutro u novinama pun auto dece se zakucao negde u sitnim satima. Sigurno će im pomoći probne dozvole i druge gluposti.

  7. #137
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ma nema potrebe, samo da krene presuđivanje "Ni po babu ni po stričevima" vrlo bi stvari došle na mesto.
    Čitam da u NS panduri u civilu fotografišu i presreću pešake koji prelaze na crveno, ove na bajsu je problem stići
    Pozdravljam akciju naročito jer su akciju krenuli kod futoške pijace.

    He who loses control, loses.

  8. #138
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    upoznao sam zreliju "djecu" od 13 nego mnoge od 33 uglavnom kad god mi neko kaze da su mladji od 18 nezreli samo se sjetim da su mnogo stariji zapoceli one gluposti kod nas 90ih

  9. #139
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by zmaj View Post
    Pun Beograd žandara na XMAX 250 skuterima. Jedan me je baš upadljivo gledao sa trotoara nalakćen na beli XMAX dok sam stajao na semaforu. Ja gledam njega isto tako sa zanimanjem. Posle pola minuta zurenja, ukapiram da mi je žena bez kacige, pa sam pogledao u semafor i tu zadržao pogled dok se nije otvorio

    Dakle XMAX.
    Prilikom posete Plateneru, videh sve mašine u salonu. Ispostavilo se da su tog dana žandari testirali Yamaha program. Probali su FJR, XCITY, XMAX i TMAX.

    Kaže Branko da nisu ništa prodali, već da je to samo bio test. Prodavac mi kaže da su za Xmax rekli da je "kanta", dok im se Tmax dopao. Očekivano da im se mašina od 5 soma ne dopada, a da je ona od 10 okej.

    Sudeći po veoma nesrećnom licu kad sam postavio pitanje, čini se da Platner nema mnogo šanse da zavalja mašine žandarima...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #140
    Senior Member MASER's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Kladovo, Srbija
    Posts
    1,064

    Default

    Spanska (Turska) serija se nastavlja, znaci...

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Mazicu ga , pazicu ga i zvacu ga... Djole .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •