Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21

Thread: Fiat Punto Classic-odrzavanje i servis!

  1. #11
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Evo sad gledam cenovnik, pune cene nisu bas "slatke"!

    [Only registered and activated users can see links. ]
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #12
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Za ovo prvi put cujem da ide veliki servis posle 60k na svakih 30k, nasli su gde ce da se ugradjuju...
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."


  3. #13
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Kod kupovine kola uvek mora da se sagleda cela slika. Ja sam kupovinu novog auta skroz izbacio iz opcije kada sam izračunao da me održavanje novog auta košta zapravo isto ili više od održavanja polovnog auta, više klase. Npr, sad vozimo novu Škodu Octaviu, već je u garanciji imala dva ozbiljna peha (iscureo antifriz kroz pokvarenu pumpu za vodu, zatim prošle nedelje auto bio sasvim mrtav - nije utvrđeno zašto ni u servisu nakon što je posle 5minutnog verglanja ipak konačno upalio). Ja sam sa Stilom starosti 3 godine i posedovanja istog naredne 2.5 godine od problema imao peh sa kvačilom i filter za naftu - isključivo ljudski faktor i neznanje, zatim kvar na alternatoru od pre mesec dana. Škodi ništa da ne bude naredne 2 godine tek će onda biti na istom.

    Dapače, trap joj nije kako treba, i oba puta na reklamaciji sam napomenuo za trap i nisu sredili. I dalje volan stoji jedno deset stepeni ulevo. U pitanju je Autočačak.

    Skrećem temu kud ne treba, samo radi sagledavanja šire slike celog problema. Neki brendovi kao nova kupovina kriju kojekakve zavrzlame, tako da dobro treba sve proveriti (KIA recimo). Treba biti mudar da ne bude posle " ko ne plati na mostu ... ". Da li je svuda tako ili samo kod nas, to pojma nemam, ali Srbija itekako utiče na ukupnu eksploataciju novih uređaja, naročito ako nešto pođe po zlu.

  4. #14
    Senior Member Heinz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Voždovac
    Posts
    1,770

    Default

    Škoda je u garanciji, Stilo ne, ne znam kako su na istom.
    Honda Jazz 1.4 i-VTEC ESH

  5. #15
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Mislim statistički, i nov auto može da smara isto ko i star. Nisu to neki veliki kvarovi, ali prosto treba biti obazriv da vas ovlašteni servis ne odere za neke novce, ako selektivno primenjuju garanciju.

  6. #16
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default

    Mislim da ste malo uopstili diskusiju i udaljili se od teme. Mozemo otvoriti i posebnu, ako vec imate jos dosta toga da napisete?

  7. #17
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Jeste, zato jos jednom molim da se javi neko ko je kupio novog Punta da razjasnimo ovo oko servisa!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Beograd
    Posts
    28

    Default

    Ortak mi radi na tehničkom pregledu i kaže da sve i jedan Z10 i Punto klasik koji dođu (znači godinu dana stari) nisu u stanju da prođu tehnički. Tačnije zadnje kočnice su im totalno neispravne. Ne pomaže ni sedenje 2 majstora u gepeku
    Neko mi je takođe prošle godine rekao da je uzeo Punta i da nije mogao sa njim preko 130km/h (odnosi se na 1.2).
    Ja bih definitvno zaobišao kupovinu Punta i to u širokom luku.

  9. #19
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,808

    Default

    Da, samo sto se problem desava i kod ganc novih vozila! Svojim ocima sam video kako novog, neregistrovanog punta u AK Vozdovac, stavljaju na valjke i sva merenja rade na prednjim tockovima...znaci sve i rucnu! Samo da na papiru grafikon bude ispravan!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1

    Default

    Pozdrav svima,
    Interesuje me jel neko ima iskustva sa [Only registered and activated users can see links. ]
    Da li je mozda neko bio u ovom servisu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •