Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 48

Thread: Opel Astra H - 1.7 / 1.9 cdti

  1. #11
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Meni subjktivno nije nešto bučan sam motor, ali zavisi na šta si treuntno navikao. Uglavnom najviše buke subjektivno osećam od vetra jer vozim karavan, ali ok to je jedna od mana.

    I da, mnogo mrzim kada pada kiša i grad, mnogo loš osećaj kada iza glave lupa po plehu

  2. #12
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    JTD (CTDI) je među najtišim dizel motorima. U vožnji definitivno nije bučan, samo kad ubrzava (zavisi kako je rešen usis u automobilu, tj zavisi od konkretnog modela) i na leru. U vožnji je uporediv sa prosečnim benzincem, a na većim brzinama gde benzinci kreću da se dernjaju oni postaju tiši.

    Tapatalk HD

  3. #13
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Pitam zato sto sam se uglavnom vozio u VW dizele, dok u druge nisam, tj drugi su bili benzinci. Nisam ni znao do sada a saznao sam od vas da je taj 1,9 motor u opela ustvari fiatov jtd? A ciji je 1,7 koji se ubacuje u Opele? Ovo pitam cisto iz radoznalosti, ne zato sto imam nesto protiv Fiata, cak sta vise cuo sam samo pohvale za 1,9 jtd motor, a i sam sam vozio Fiata ranije, sto se moze zakljuciti iz nick-a , jedino sto je bio benzinac. Kad sam bio mladji, nisam hteo ni pod tackom razno u autu dizel motor, ali kako vreme odmice, menja se situacija, dosta mi je da u gradskoj voznji ne mogu ispod 10 lit da idem
    Da ne skrecem puno s teme, zapala mi je za oko i Alfa 147, ali danas sutra mislim da cu je tesko prodati, jer su oglasi bukvalno puni sa njima.

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2

  4. #14
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    1.9 je JTD. Znači bukvalno ti je svejedno da li ćeš ga održavati u Opelovom ili Fijatovom servisu.
    1.7 je Isuzu. I jedino što sam čuo je da pravi problem plivajući zamajac i da je 'opravka podosta debela.

  5. #15
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default Одг: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Za plivajuci zamajac mislis na 1,7 motorima?
    Kazi mi sto se tice 1,9 obe verzije od 120 i 150hp su jtd Fiatovi?

    Послато са GT-I9300 користећи Тапаток 2
    Last edited by bravosx1616; 7th July 2013 at 01:36.

  6. #16
    Senior Member vrh13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Zemun
    Posts
    1,928

    Default

    Quote Originally Posted by bravosx1616 View Post
    Za plivajuci zamajac mislis na 1,7 motorima?
    Kazi mi sto se tice 1,9 obe verzije od 120 i 150hp su jtd Fiatovi?
    Da, plivajući na 1.7.

    A za 1.9, da oba su JTD, uglavnom isti motor.
    Koliko se sećam samo je drugačije čipovan ovaj od 150ks.
    (ne mogu da iskopam u glavi da li mi je ovaj iz "mog" servisa rekao da li ima nekih tehničkih razlika)

  7. #17
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: Opel Astra 1.9 cdti -nece da upali

    Uglavnom ima tehničkih razlika. Kod Fiata je razlika 8v vs 16v, druga turbina, moguće drugi injektori. Mapa svakako različita.


    Tapatalk HD

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Beograd
    Posts
    11

    Default

    ja samo mogu iz iskustva da pohvalim 1.9 od 150 konja
    jer nema mane
    a sto se tce plivajuceg zamajca nism cuo nista o tome zavisi ko kako vozi,od druga je presla 269000 jos nista nije menjao,tako da ne znamsto se toga tice ovako auto je vrh pogotovo sa ful opremom.

  9. #19
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,165

    Default Opel Astra H 1.9 cdti

    Mora ipak nova tema...

  10. #20
    Senior Member bravosx1616's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Zrenjanin
    Posts
    495

    Default

    Sto vise citam o doticnim modelima, sve vise pronalazim stvari koje mi se ne svidjaju. Znam da je tesko naci model i proizvodjaca koji nema mana da tako kazem i da krenem istrazivanje za svaki ponaosob nasao bih takodje stvari koje mi se ne svidjaju, ali opet se vracam na one klime, nije problem u dodatnih 100 eur za novi hladnjak jer koliko vidim najvise on strada, ali kako rece Nidza imali su u firmi preko 100 komada ( cime se bavi firma, rent a car ? ) i svakoj je zakazala klima i to ne zakazala, nego da tako kazem non stop otkazuju, sto mi je i dalje nejasno ?!? Gledao sam malo i po drugom forumu specijalizovanom za Opela, malo, malo, pa zalbe na klime.
    Druga jos bitnija stvar koja me koleba je ta nestasna priroda JTD kako ste sami rekli. Neki put upali ok, neki put vergla, na relativno ne tako niskim temperaturama vergla dugo, pa cak i trazi pomoc kablova ili ti startera, a pricamo o komadima koji nisu presli 500k pa da je motor sa slabom kompresijom, nego o komadima ispod 200k.
    Obojica vlasnika H Astre na forumu i Vrh13 i fandjo imaju reci hvale, ali se takodje obojica zale na paljenje zimi, sto je po meni najbitnije.
    U mom slucaju resavam se jednog auta, koji ima tih problema ( opravdanih jer je u solidnim godinama ) i da uzmem drugi koji je mladji nekoliko puta sa kojim takodje necu znati da li ce upaliti kad sednem na -5 ili -10 mi je strasno.
    Nazalost nemam mnogo iskustva sa dizelima, pogotovo iz programa koji nije VW. Od automobila dizela sam vozio pasata B2, legendarni motor 1,6 koji je palio kao mina, sestra i zet vec nekih skoro 2 godine imaju Passata B6 2007 2.0 TDI PD motor u Highline opremi sa 200k pravih km, koji takodje nema nikakvih problema sa paljenjem zimi, tako da me price jednom na -10 upali na zub, a onda na -5 vergla kao lud plase.
    Posto ima jos mesec i jace do mog odlaska preko, ko zna sta ce mi biti tada u glavi, najradije bih uzeo Golf V 1.9 TDI, ali oni su skuplji. Kad sam rekao da imam jednog starog, koji zna da zeza zimi je askurdjel od Golf-a V, Golf 1, 1.1 benzin tj.LPG jer benzin nije video dosta dugo, koji je vise od 25 godina u kuci, za svoje godine je izuzetno ocuvan. Ali da VIP ne bi ponovo intervenisao i dodao jos koji model u nazivu teme, ostacemo kod H Astre .
    Last edited by bravosx1616; 8th July 2013 at 23:36.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •