Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 187

Thread: Isplati li se polovni Fiat Stilo JTD?

  1. #21
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Od prvog dana mi je kvačilo bilo neubedljivo, što je i sasvim moguće na ovoj kilometraži. Nisam primetio anomaliju kada sam kupovao kola, ali u svakom slučaju ne bih odustao od kupovine. I dalje nije bilo nešto strašno, ali sa plivajućim zamajcem se nije zezati pa smo odlučili da zamenimo ceo set.

    U AP-Sportu set kvačila za JTD 80KS je 9.900 dinara (za 115KS bi trebalo da je jedno 2-3 hiljade više), korpa, druklager, lamela, potpisao Valeo. Zamenili smo semering levog diferencijala, 218 dinara. Prednje pločice su možda mogle još koju hiljadu, ali možda, pa smo i to zamenili, 2.960 dinara. Ukupno 13078 dinara, daleko od strašnog. U planu je bio i veliki servis, ali rasturanje Stila da se dođe do menjača i lamele ... Au majko moja. Ako postoji auto kome je to teže odraditi, treba ga baciti u smeće i kupiti novi. Pun radni dan, 8 sati, ali epilog više nego uspešan.

    Pločice se menjaju za 15 sekundi, bukvalno, plus skidanje i vraćanje točka jedno pola minuta - sa pištoljem. Preventivno smo ih zamenili, iako se nije upalio signal na kompjuteru, ali definitivno bi se desilo u narednih mesec - dva.

    Veliki servis kad danemo malo dušom. Trebalo bi da su oko 4000 potrošni delovi - oba remena i zatezači. Pumpa za vodu je, mislim 2700 dinara - iako ne treba da se menja, na forumima sam našao da je poželjno zameniti je na prvom velikom servisu. Polenov filter još bi trebao uz to, ali za njega cifru stvarno nemam. Kada to odradimo, okačiću i te cifre.


  2. #22
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    Au majko moja. Ako postoji auto kome je to teže odraditi, treba ga baciti u smeće i kupiti novi. Pun radni dan, 8 sati, ali epilog više nego uspešan.
    Sledeći put pitaj majstora o velikom servisu/zameni kvacila na Fiat Coupe-u 20VT. To je tek zezanje

    Kvacilo na 120 soma... Nije alarmirajuce, pogotovu sto ne znas kako je vozen i pod kojim uslovima?

    Plocice se UVEK menjaju za 15 sekundi, tu nema nista novo Sad bas, ako prvi put menjas, moze da potraje do celog minuta

    Cena seta kvacila i nije tragicna (cak i sa ovim kretenskim Jelasicevim kursem). Koliko kostaju ruke za celodnevnu operaciju?

    Sve u svemu, veoma korektne cene, kad se uzme u obzir da je prilicno nov autombil u pitanju i to kompakt klase.

    PS. Otkud alu-felne, ako se dobro secam, ti si spominjao neke celicne?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #23
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Samo da nadjem neki Stilo sa troja vrata koji nije beli ili svetlo sivi , pa cu i ja poceti sa izvestajima. Ortaku stigao azurno plavi Multijet140, kraj 2004. Raspametio sam se. Broj Stila u Sapcu se inace povecava vrtoglavom brzinom.

  4. #24
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Nisu moje felne, samo sam ih probao. Na zadnjem točku je bila jedna sa nekom gumicom, 195/45R16. Potpuno je drugi auto sa alu felnama, ali definitivno ne idu oble i pitome felne na ovaj auto. Treba nešto malo oštrije i agresivnije, tako da ću ove preskočiti. Ako nekog zanima, stvarno izuzetno očuvane, OZ, 16", 4x98 (ili 4x100, imaju neki adapter u sredini, tako da nisam siguran), 5 komada, po 90€ komad. Pre bih uzeo one serijske 16ice što idu uz Dynamic, ali dosta offtopica, to tek na proleće, ili ako nešto baš ekstra naleti sad. Definitivno prezimljujem na zimskim M+S i plehanim felnama sa radkapnama.

    Ruke su bile, recimo da kažem, kompenzacija. Čak su me i delovi koštali 10% manje od MP cene, zbog rabata u AP koji ima vlasnik servisa i moj veliki prijatelj. Posao je bio stvarno veliki i procenjujem da bi fer cifra + znanje trebala da bude oko 100€, ako ne i više.

    Air Jordan, ako nije frka, ne žuri. Taj MJTD zvuči baš sjajno. Koja lova?

    Zaboravio sam gore da dodam oko cifre, napisao sam tačne MP cene, bez rabata, da ne bude zabune.

    edit: što ne beli? Bela se veoma vraća u modu i trebalo bi da bude najkul boja u narednom periodu. Meni je bilo potpuno svejedno, samo da je što bolji auto, posebno limarija i enterijer. Sve ostalo se da skrpiti.
    Last edited by nidza; 25th October 2007 at 23:36.

  5. #25
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Bela boja je super. Da nije bilo popusta, ja bih skoro sigurno trazio moj auto u beloj boji.

    Sto se felni tice, nove 16" u AP sportu su od 9000 dinara, tako da dati 6000 za polovnu meni bas i nije neki dil. Inace, ja vidjam dosta Stila sa nekim strasnim 17" bas opasno izgledaju.

    Jordane posto je taj MJET 140 i mene zivo zanima. Nisam probao taj motor, ali sudeci po onome sto citam za taj motor u Alfi, to je prava raketa.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #26
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Slažem se za felne da to nije neki pos'o. 17" su fabričke za Abarth stajling. Felne su brutalne, ali nisam siguran koliko su pametna kupovina za ovu zemlju, uz ogroman trošak za gume. 16" su pristojan kompromis.

    MJTD mogu samo da mislim kako ide, kad ovaj moj prosto leti, a najumirenija verzija aktuelnih JTD motora je u pitanju. Mislim da je ovo jedinstven slučaj u kome redovno vadim saobraćajnu da pokažem ljudima koliko tamo malo kW u stvari piše, nakon što ga probaju. Ljudi još uvek nisu svesni šta je to u stvari moderan dizel i obrtni moment od 200Nm već od 1500 rpm. Taj MJET ima sigurno blizu 400, verovatno negde između 2000 i 2500 rpm. Ja ne znam da li ste vi svesni koliko je to strahovita brojka za auto od 1250kg? Nemam podatak za MJET ni za ovaj moj, ali 115 JTD na 2000 ima max. torque koji gotovo da je nepromenjen do 4500rpm, nakon čega naglo pada. Max. snaga je na 4000rpm, a ovaj moj se sigurno vrti na nešto malo preko 5000, probano u drugoj brzini i do tih obrtaja je linearno ubrzavao, a ja nisam imao srca da držim i dalje gas. Kad pregledamo ventile i odradimo veliki servis, verovatno ću se osmeliti da testiram - pretpostavljam da ima neku elektronsku blokadu.

  7. #27
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Izasao ga je oko 8700, 11/2004 prva registracija, 105.000km original kilometraza. Trofeo verzija, jako lep i ocuvan.
    Otprilike ovakva boja:

    Felne 16", 6X2 kraka.
    E sad, on se bavi uvozom, tako da je pitanje koliko bi obicnog smrtnika izasao takav primerak.
    Ako se ne varam, Multijet140 ima 305Nm, oko 15% vise od JTD116.

    Bela boja lepo stoji Stilu, ali mi je vec dosadila, gledam belog Punta svaki dan i muka mi je vise. A tek svetlosiva, od 5 Stila bar 3 su u toj boji.

    Oduvek sam zeleo crveni auto sa belim felnama.
    Evo ga jedan photoshop na brzinu.

    Last edited by Air Jordan; 26th October 2007 at 00:44.

  8. #28
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Evo na ovom sajtu ima malo detaljnijih tehnickih podataka o Stilu:

    [Only registered and activated users can see links. ]

  9. #29
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Zar postoje verzije od 100 i 110KS? Možda samo za nemačko tržište? Uopšte nema ovo moje traktorče.

  10. #30
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Mislim da je taj od 80KS prestao da se proizvodi na samom pocetku 2005., a na ovom sajtu su podaci iz sredine i sa kraja 2005.
    Inace u Nemackoj je ta verzija sa 80KS bila daleko manje zastupljena nego u Italiji.
    E da, onaj MJET je sa 6 brzina.
    Last edited by Air Jordan; 26th October 2007 at 10:42.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •