Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: Honda HRV

  1. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4

    Default

    Potrosnja ti je po gradu cca 10-11 lit, a po otvorenoj cesti cca 8..ubacis plin i miran si..
    udobnost je ok..nije limuzina ali sasvim ok jer imas drugaciji polozaj sjedenja...
    pogon 4x4 radi tako da se automatski upali kad proklizu prednji kotaci i radi sve dok traje proklizivanje..
    odrzavanjeje jeftino jer se nista ne kvari.....ja sam samo radi redovni servis koji me kostao 120€..remenje,ulje,filteri...
    sve u svemu odlican auto ako je odrzavan..po meni puno bolja opcija od civica ili cr-v-a

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3

    Default

    Hvala na informacijama,dvoumim se izmedju hrv-a i golfa 4,pa gledam koji je isplativiji za voznju mada mislim da je kvalitet honde iznad golfa,potrosnja je tu negde..

  3. #13
    Member KGB's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Дорћол
    Posts
    49

    Default

    nažalost pobeže mi letos taj zeleni Hrv-oje, tako da još uvek nisam u tom klubu vlasnika hrv ...
    Godo -raspiši se slobodno što detaljnije:
    šta si znao o Hrv pre uzimanja od njegove servisne istorije ?? odnosno jel uzet sa placa sa čuvenih 100-tinjak tisuća ?? ili je neka proverenija priča ...pozz
    Still Watching You

  4. #14
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Moj burazer ima HRV-a, uzeo ga pre par meseci. Onaj slabiji, sa 80 i kusur konja, 4x4, 5 vrata, bez onog spojlera gore. Iskreno, kad sam video prvi put HRV pomislio sam da je to jedan izuzetno neugledan auto. Bezličan i od napred i od nazad, nikako nisam mogao biti impresioniran. Model sa 5 vrata je po meni ipak lepši, a i taj spojler sa štop svetlom dosta utiče na izgled.

    Kad je buraz planirao kupovinu, baš smo se raspitivali po netu kakav je i šta je. Ovo što Gruja kaže za diferencijale koji se kvare, ja nisam nigde pročitao. Svi hvale taj auto, udoban je i brz, a 4x4 model može komotno da se utera u mokru njivu. Nemoguće ga je zaglaviti.

    E sad. Realna potrošnja ovog automobila je 12 litara po gradu i nešto ispod 10 na otvorenom. Nek priča ko šta hoće, kurac, taj auto TROŠI. Ugradnja plina je jedino smisleno rešenje za ovaj "problem".

    Što se unutrašnjosti tiče, prilično je oskudna, na vratima ne postoje police kao u nekoj limuzini nego su stavili one mrežice, pretpostavljam sve u cilju da auto bude što lakši. Kad zatvarate vrata, odzvoni onaj šupljikast zvuk kao kod stojadina. Opšti utisak je da je ceo auto šerpast, ni blizu kao na primer kad sednete u Accorda istog godišta. Al dobro, ovo je i pravljeno da bude kozica, koja se penje i čupa, na mestima gde drugi automobili nemaju prohodnost.

    Ide kolko piše. Bar onaj jači model. Nije previše bučan, sasvim prihvatljiv nivo buke na većim brzinama. Udoban je i pored te svoje "ogoljenosti". Silom prilika ga je moja žena vozila do Bosne i nazad i zadovoljna je. Ona inače ima problema sa kičmom, ali nije osetila da je nešto u ovom autu "žulja", niti da proizvodi dodatni umor. Položaj vozača je malo viši u odnosu na klasične automobile, što se meni lično posebno dopada. Taj neki osećaj da voziš kamionić je nezamenljiv. O preglednosti da ne pričam. Servo na volanu je takođe za respekt, kao i ugao pod kojim je moguće okrenuti točkove prilikom polukružnog okretanja (nisam siguran kako se to tačno zove, ona neka strana reč na "A" koja me jako nervira). Menjač je precizan a opet nekako smooth, očekivao sam da će biti nekako više "industrijski" kao kod ostalih kamiončića koje sam imao prilike da vozim.

    Prilično je agilan i elastičan na nižim obrtajima, što je dobro za grad (i čudno za benzince) ali utiče na potrošnju. Mislim da ovim novim dizelima ništa ne može da parira po pitanju te agilnosti na nižim obrtajima, al ovo je dosta onako... pristojno. Nakon ugradnje plina, burazer kaže da ventili više ne zvone, i da je rad motora nekako mirniji. Kontam da troši jedno 14 litara plina, al to naravno ni jedan vlasnik neće priznati. Njegov auto da troši? Taman posla, pa vidi ga kakav je, ko čaša. Ne kažem da nije moguće spustiti to na 12, ali taj tromi stil vožnje ja jednostavno ne umem da održim.

    Gepek je mali. Mali, al opet, nekako knap. Dečja kolica koja ja imam, su popriličnih gabarita kad se sklope, i problem mi je da ih ubacim u npr. C3 ili Hondu Civic 14is (sa ovim automobilima sam imao iskustva). U HRV-ov gepek staju knap. I još ostane malo mesta. Inače, na zadnjoj klupi ne poseduje ISOFIX kuke za dečje sedište (grrr).

    Fin jedan autić, sve u svemu. Dobar za grad, i neće ostavljati plehove i plastike okolo kad opet dođu oni sibirski snegovi. A čini se da je došlo vreme da se navikavamo na te snegove.

    Last edited by bruyoni; 25th September 2012 at 10:35. Reason: Spajanje
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #15
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Ajnšlag Vito.

    He who loses control, loses.

  6. #16
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    Ajnšlag. Opet neću zapamtiti. Gde je sprsko-hrvatska reč za to? I znaš kako me nervira što sad tamo piše "last edited by bruyoni", ne mogu ti opisati...
    Last edited by bruyoni; 25th September 2012 at 11:08. Reason: zezam Vitu
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  7. #17
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,668

    Default

    Krug zaokreta

    He who loses control, loses.

  8. #18
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3

    Default

    a koliko trosi plina tvoja honda hrv? ako nije tajna posto i sam razgledam po netu i svidja mi se to vozilo,nekako je drugaciji,dominantniji od obicnih putnickih
    pozdrav

  9. #19
    Senior Member weetah's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    NS
    Posts
    1,579

    Default

    U pitanju je sekvent plin Zavoli, kaže burazer da troši oko 10 litara.
    Redovno samo [Only registered and activated users can see links. ]

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4

    Default

    Moj pri brzini od cca 140-150 na autocesti troši 12 l plina...grad (uz malo goriva) 9 l plina..
    Auto je odličan i ako nije razvaljen nemate brige s njim...negdje sam naišao na podatak da je to jedan od 3 automobila koji nisu imali niti jedan kvar u prve 3 godine radnog vijeka!
    @KGB- nisam znao ništa prije kupovine..isčitao sam malo strane forume i ovo malo što ima kod nas..nigdje nisam naišao na ozbiljnije probleme..
    Ja sam svoga odvezao u ovlašteni honda servis na pregled prije kupovine (platio 100 € dečkima za kavu..:/) i poveo još dodatno sa sobom majstora za Honde..
    Ako trebate još info javite se..znam kako je bilo tražiti informacije o ovom autu... )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •