Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 97 of 97

Thread: BMW1 vs Alfa 159 vs nesto trece?

  1. #91
    Senior Member rzeljko's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Budva
    Posts
    908

    Default

    Pictures or it didn't happened!
    \nek je sa srećom pa da bolju kupiš.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that." Shankly

  2. #92
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post

    Tako je i sa ovom alfom, više ni sam ne znam koliko sam ih video i pobegao posle 2 minuta. Nisam poželeo ni probnu vožnju, a kod ove mi je srce stalo. Osetio sam se isto kao kad sam seo u spitfajera u muzeju vazduhoplovstva pre više od 20 godina. Cajgeri, aluminijum na sve strane, još sa tragovima korišćenja i sitnim ogrebotinama, ali u globalu baš očuvano.
    Bravo! Vidim da je rezon ipak prevagnuo (ne uze onu 2.4), iako one dizelke preko 2l zaista imaju straobalne performanse u štoku. Nego, zar nisu u novijim 159 gurali 2.0 mašine sa 150KS?


    Koliko mi Stilo nikad nije bio zanimljiv auto (enterijer, vožnja, šta god), toliko se za svakom 159 okrećem. Uvek pomislim "al je zajebana ova Brera", pa onda vidim i zadnja vrata

    Zanimljivo, ali apsolutno se ne okrećem za Audi/Merc/BMW programom, dok sad već prilično bajate 159 i dalje ne mogu, a da me ne nateraju da zastanem.

    I ja bih se priključio željama za zasebnim tredom o Alfi. Red je
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #93
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    2.0 su baš novije, i nisu 150, nego čak 170KS.

    1.9 je išao u varijanti 120 i 150. Performanse su jako lepe i fabrički, oko 9 do stotke za grdosiju od 1525kg.

    Ova moja nije novija, 2006 je, iako sam tražio 2008+. Glavni argument je bio enterijer, eksterijer i tjuning, pa kud puklo... Volim da imam nešto posebno, a da se to ničim ne ističe naročito - tj volim JA da znam da je posebno. Takva je i ova, dok ne sedneš za volan ne obraćaš pažnju na sve te detalje, ali čim sedneš vidiš koliko je drugačija od plastikanera u klot opremi iz 2008 sa debelo vraćanim kilometražama.

    Juče poslepodne sam vozio za jednom 159, bez oznake motora, a samo plavi iz auspuha. Biće ja mislim kuknjave po forumima, kao i za Stila, da je ovakav, onakav, pa su ih i dalje prepune ulice. Ja sam mislio da će taksisti da ih razvale i batale, ali kao što vidite, i dalje se voze.

  4. #94
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nisam ja bas tako davno pisao za NK

    [Only registered and activated users can see links. ]

  5. #95
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Mislio sam da je Nidža kupio novije od toga što je kupio pa se zato interesujem otkud starija mašina.

    Moja procena je da taj auto nije smeo da košta više od 7,5?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  6. #96
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Na žalost nisam video novije da valja, a nisam razmatrao ove preskupe primerke što već dve godine čuče na oglasima. Videćemo da li sam dobro procenio, ali sad je gotovo, moja je, lepa je, super se vozi, ide ko metak, a znam da će kod mene da postane još bolja jer ima dosta sitnica da se picne. Pitanje je samo da li će to sve da me košta više ili manje, ali epilog je isti.

    Mislim da je Stildža uživao kako neće nikad više, ali morao je da prepusti svoje gnezdo ovoj korpulentnoj dami, pre ili kasnije. Doduše, proveravaću ga sa vremena na vreme, jer ostaje kod nas.

  7. #97
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Quote Originally Posted by nidza View Post
    E, sad, da li će se pokazati ko Stildža, čisto sumnjam.
    Neće.



    Ni blizu.

    Međutim, nije mi žao, naravno, baš je dobra sprava u pitanju i mnogo sreće je donela. Opasno je digla kriterijume za gomilu stvari koje sledeći auto treba da ima, po principu jedan auto za sve prilike.

    Izuzetno zahvalan i moćan jeftin auto, ali koji nije za ljude koji štede na održavanju. Tačka. Nažalost, većina vlasnika ovog automobila je upravo ovde takva.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •