Results 1 to 9 of 9

Thread: Kupovina novog automobila: Mazda3

  1. #1
    Senior Member mikimazda's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    wien
    Posts
    394

    Default Kupovina novog automobila: Mazda3

    pa misho dobro dosao u klub....hhehehe
    ladedruck statt hubraum

  2. #2
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Quote Originally Posted by mikimazda
    pa misho dobro dosao u klub....hhehehe
    U klubu sam ja odavno, u mojoj porodici se vozi Mazda 323 jos od '89!

    Ooooppaaa,pa cestitamo svaka cast,nek te lepo sluzi,barem onoliko koliko se prica da je dobra!

    Jel nije tajna,koliko kosta,kako si se bas odlucio za nju,koji ti je jos model zapao za oko.....
    Pa najiskrenije za oko mi je prvo zapala Toyota Corolla i realno mislim da je to bolji auto od Mazde 3, medjutim dosta je skuplja, odnosno dovoljno je skuplja da nisam mogao da je "dohvatim" (naravno model sa opremom i motorom adekvatno mazdi)! Inace mislim da trojka najvise nudi za dati novac!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  3. #3
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by Misha
    Pa najiskrenije za oko mi je prvo zapala Toyota Corolla i realno mislim da je to bolji auto od Mazde 3, medjutim dosta je skuplja, odnosno dovoljno je skuplja da nisam mogao da je "dohvatim" (naravno model sa opremom i motorom adekvatno mazdi)! Inace mislim da trojka najvise nudi za dati novac!
    Imamo isto misljenje,ja bih se iz istih razloga odlucio za Mazdu+mnogo mi je lepsa i atraktivnija od Corrole.

    Kakvu opremu ima model koji si pazario i koliko je izasao.JEl ima sanse da se spusti cena auto kuci cenkanjem?

  4. #4
    Senior Member driver's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    372

    Default

    Ahahaah, vidi ga ovaj pijachni prodavac
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)


  5. #5
    Senior Member Calibra 4WD's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    NBG
    Posts
    1,707

    Default

    Quote Originally Posted by driver
    Ahahaah, vidi ga ovaj pijachni prodavac
    Smej se ti,ali ja sam na nekoliko mesta cuo da u najrazvijenijim evropskim zemljama mozes cenkanjem sa prodavcem novih automobila da skines cenu 3-5% sto na cenu nekog prosecnog automobila od 15000-2000E moze da izadje i 1000evra.

    E tek onda sa tih 1000evra ides na pijacu :P

    firma koja je prodavala na sajmu Nisana Z350 mi je sama spustala cenu 1000,pa onda 1500evra,jer su mislili da se stvarno premisljam da kupima auto,a kada sma drugom prilikom isao da jos jednom razgovaram i zakazem probnu voznju u NS-u,prodavac je pozvao da gazdu da vidi jel moguca proba,i posle izvinjenja za njegovo neispunjeno obecanje rekli su da ce spustiti cenu jos 2%.Sveukupno umesto 40.500 dosli su na 38.000 evra,sto mu dodje 6% popusta

  6. #6
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Auto koji sam pazario ima sve osim koznih sedista, alu felni, i DSC i TCS sistema! Alu felne i ovi sistemi stabilnosti itd., mogu se dobiti u skupljem modelu uz jos poneku sitnicu, dok mislim da koza ni ne postoji kao opcija!
    Sve ostalo se nalazi u kolima i kosta 17150 eur sa uracunatim sajamskim popustom od 750 eura! Cenkanje nije dolazilo u obzir!
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Cenkanje ukoliko imas kesa dolazi u obzir kod Centra S (honda/toyota) ako se placa u kesu. Poznanik je tamo redovan kupac pa sam odatle cuo, nemam iskustava iz prve ruke.

    Mozda efikasnije od cenjkanja je cekanje posebnih ponuda i popusta poput ovog sajamskog i slicnih. Ocekujem da se pred leto da pocnu da daju klime za dzabe, a to je bas lepa usteda.

    PS. Driveru to je uobicajena praksa u USA, a i u Evropi mozes da isposlujes razne popuste.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    "Specijalni popusti" se gotovo uvek primenjuju za sve kupce koji kesiraju sve od jednom. U Delti je moguc popust 2-3% u takom slucaju. Ove ne vazi za Pandu, za sve ostale u principu vazi

  9. #9
    Senior Member driver's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by Calibra 4WD
    firma koja je prodavala na sajmu Nisana Z350 mi je sama spustala cenu 1000,pa onda 1500evra,jer su mislili da se stvarno premisljam da kupima auto,a kada sma drugom prilikom isao da jos jednom razgovaram i zakazem probnu voznju u NS-u,prodavac je pozvao da gazdu da vidi jel moguca proba,i posle izvinjenja za njegovo neispunjeno obecanje rekli su da ce spustiti cenu jos 2%.Sveukupno umesto 40.500 dosli su na 38.000 evra,sto mu dodje 6% popusta
    Pa koliko su odvalili cenu, nije ni chudo, jer to niko nece kupiti za te pare, moz se kupi golf GTI i za ostatak uzmesh shleper LED-ova za haubu

    Shto se tiche popusta, moj komentar je bio u skladu sa ovom drzavom. Naravno da na zapadu vishe "robe" ima sa popustom nego bez, ali mi ne zivimo na ovoj planeti
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •