Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 61

Thread: Civic Type R!!!!

  1. #11
    Senior Member dfast72's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    258

    Default

    Rucica menjaca je bas zanimljivo postavljena , kao kod kamiona

  2. #12
    Senior Member Markoj's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Sombor
    Posts
    697

    Default

    Lep auto samo sto mi se nesvidja sto je sva snaga na velikim obrtajima!
    Doduse ako bi ga peglao ne fali nista , ali opustena voznja u malo vecem prenosu i da treba da cimne sa manjih obrataja zaboravite!
    Trebali bi okaciti zvuk(koji je tako dobar!) u mp3 formatu ne zauzima puno!

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Quote Originally Posted by MHC
    Lep auto samo sto mi se nesvidja sto je sva snaga na velikim obrtajima!
    Doduse ako bi ga peglao ne fali nista , ali opustena voznja u malo vecem prenosu i da treba da cimne sa manjih obrataja zaboravite!
    Trebali bi okaciti zvuk(koji je tako dobar!) u mp3 formatu ne zauzima puno!
    Tako mora da bude, i sve Honde su takve. Za snagu na srednjim obrtajima ili turbo ili zapremina. Na zalost ni mp3 ni videom necu okaciti, ne zbog prostora nego sto je fotoaparat kojim je snimano napravio uzasno los zvuk.

    Pokusacemo to da ispravimo sto pre moze.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Senior Member Rally Driver's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Melbourne
    Posts
    122

    Default

    Koliko KS i tezine ima ovaj Civic? A koliko Alfa V6? Cudno mi da toliko gubi.
    Rekordi postoje da bi se obarali.

  5. #15
    Senior Member kira's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    599

    Default

    Danas je registrovana i S2000 ocekujte test i slike uskoro!!!

  6. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    156

    Default

    Samo da ispravim par nepreciznosti iz testa.

    Ubrzanje mu nije poboljsano intervencijom na elektronici vec smanjenjem mase zamajca.

    Sto se vesanja tice, nije stvrdnuto, nema vise gde. Uradjen je samo jedan dodatni tuning. Neki tvrde da je na novom cak malo mekse, ali ja ne primecujem razliku.

    Ako nekoga interesuje, na forumu Vrelih Guma se razvila prilicno zivahna [Only registered and activated users can see links. ].

    Ljubitelji S2000 mogu da pogledaju [Only registered and activated users can see links. ].

  7. #17
    Senior Member driver's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    372

    Default

    kiro i nemanja, ako vam za S2000 treba neko ko ce to fotografisati/snimiti kako treba, a ko ce drugi nego ja

    btw, taj novi civic TypeR treba da ima 220ks, jedino ako nisu usrali za evropsko opet, i tu golfu nikakva turbina nece pomoci, mada bez turbine ne bi imao preko 150ks
    It aint about power dude! It's all about balance (Keiichi Tsuchiya)
    Balance means EVERYTHING in a race (Naoki Hattori)


  8. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    156

    Default

    U Engleskoj i Japanu se komercijalizuje sa motorom u "K" specifikaciji (220KS). Na zalost u kontinentalnoj Evropi sa "samo" 200KS.

  9. #19
    Senior Member shomi05's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    SUISSE
    Posts
    170

    Default

    Honda Civic Type R je auto koj treba probati makar jedamput u zivot, a da ne kazem da se ima u garazu.
    Pre par nedelja sam imao priliku da vozim ovu masinu za jedno dugo putovanje, i tako sam mogo da vidim sve pozitivne i negativne strane auta.
    Uspeo sam samo da okrijem jednu stranu sto je dosta dobra, a ne izvrsna kao sto je ceo auto, tj. udobnost koju pruzaju sedista, koja nije maksimalna kada se dugo putuje.
    Ima izvrstan menjac (sesto stepeni), sa mnogo kratkim prenosom menjnanja. CTR je jedan od retkih auta koj ima limitator na 8300 o/min a korsinosta motora pocinje vec od 1000! To znaci da auto zna da bude i brza a ida bude ekonomican kada zatreba.
    Ubrzanje, nezavisujuci od brzine kretanja i stepena prenosa, je uvek fenmenalno i kostanto. motor postize 200ks bez nikavkog turbo punjaca.
    Auto je mnogo stabilan u krivinu (sa bilo kojom brzinom) i sa velike brzine, koje vrlo lako postize.
    Vozijo sam auto na brzinu od 200km/h (nisam smeo vise posto imam gume je izdrzavaju max brzinu od 210) i celo vreme sam se osecao siguran.
    Tako mogu reci, ako se uporediCTR sa bilo koj drugi sportski auto, kao na primer VW GOLF GTI ili RENAULT MEGANE SPORT, Hondin auto je najbolji, jedva cekam da mi dodje mogucnost da ga kupim.

    Na [Only registered and activated users can see links. ] ima lepa rasprava o CIVIC TYPE R

  10. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    156

    Default

    Ne bih svrstao Civic u istu klasu sa Cliom. Pre sa Golfom.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •