Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 107

Thread: NK TEST: Fiat 500L 1.3 Multijet

  1. #1
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default NK TEST: Fiat 500L 1.3 Multijet

    Evo ga u pravo vreme na testu, posle sajma i aktuelnog smanjenja cene.

    Pokusacu sto ovde, sto u tekstu da sto menje komentarisem cinjenicu da je iz Srbije, jer se toga grozim kada krenu da kite testove!!!

    Dakle u pitanju je 1.3 mjtd sa 85ks sa prilicno opreme, podizaci, klima, touch multimedija, 17-ice...

    Moram odmah da iskomentarisem gabarite vozila...na slici izgleda kompaktno, uzivo prilicno veliko, a iznutra OGROMNO. Stvarno je kao u nekom kombiju, ovo vazi za prostor, vozacku poziciju, ali na zalost i na buku i osecaj za volanom! multijet se dosta glasno i grubo oglasava.

    Preglednost...hmmmm, ok su mi one staklene siroke povrsine na A stubu, nazad je solidno, mada mi je zamerka na malo ogledalo unutra. Nekako sam ocekivao malo vise od preglednosti, bilo mi je malo frka da se provlacim, priznajem...

    Ali ono sto je ubedljivo najveci plus je prostor. U 500L moze bez frke da se smesti centar nekog kosarkaskog tima i to vise njih mesta za glavu ima u nedogled, kao kabriolet i napred i pozadi, jel`te zbog ravnog oblika krova. Prostora i za kolena, a i izmedju putnika ima bas dosta. Ovo je kao sto rekoh ubedljivo najprijatnije iznenadjenje.

    Evo cekam da prestane ova dosadna kisa pa da ga uslikam malo!!!

  2. #2
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    Evo malo slika, po losem vremenu doduse...

    Jedna stvar koju sam zaboravio malopre da pomenem...visina vozila, i ukupna i ona od tla, tj, klirens ja sam prosecne visine (nesto preko 180) a moram da iskacem iz kola. Ekran multimedije je prilicno mali, u poredjenju sa onim iz Klija je igracka.

    Da, rucica menjaca je ogromna, mislim meni je kao ex odbijkasu smor da je obuhvatim svaki put kada se latim (mislim nepreciznog) menjaca!

    sve sve, ali me prostor fascinira, na slici gde je zadnja klupa sediste vozaca je pomaknuto nazad i vise nego sto meni treba a mestaaaaaaa...Rekao bih da je ovo prava mera za neku familiju sa decama sto se kaze...nazad komotno staju tri sedala.
    Last edited by ToD; 10th April 2013 at 17:11.

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    DO kad je auto na testu? Imam strašnu želju da ga provozam pa zato pitam da znam kad da se zadesim u BG ili ako treba da ugostimo testera u NS, a i taman odradi turu po magistrali

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ja ga obično viđam u saobraćaju, u pokretu, tako da ne mogu da procenim koliki je. Kad sam bio na njegovoj promociji, sve su bili 500L tako da nemaš nikakav reper.

    Meni se 500 enterijer uopšte ne dopada, kako god ga gledao. Na stranu kvalitet materijala, govorim o dizajnu. Znam da je to subjektivna stvar, ali meni to izgleda kao nesrećna kombinacija više različitih vrsta neukusa - što boje, što materija, što dizajna.

    Jeste relativno jeftin 1.6 dizel, al sam uveren da bih sam sebe mrzeo da kupim auto sa ovakvim enterijerom i da sam prinuđen da sedim u njemu znajući da sam kalirao 13 soma. Na stranu što je to italijan napravljen u Srbiji... Verovatno bih progutao knedlu i doplatio za Yeti, recimo.

    Koliko košta test mašina?
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    do ponedeljka je na testu...sto se tice posete NS, nesto ne verujem da cu stici, ali hajde videcu da nesto pocnem da smisljam, ali slaba vajda.

    sto se tice dolaska u BG to moze kad god hajde videcu za sutra smo kao planirali neko slikanje/put ali ne na tu stranu, mada mozda i promenimo!

    u vezi gabarita, izgleda kao mali tenk. Cak se i osecam unutra kao da sam u nekom SUV-u ili sl.

    Unutrasnjost je stvar ukusa, meni se takodje ne dopada nesto spec. nije mi gadan, ali meni se retko nesto od tih kvazi retro momenata dopada nesto.

    sto se cena tice, tu su svi zbunjeni, mislim na ove od kojih sam uzeo auto...cekam odgovor FAS-a po pitanju konkretnog modela na testu!

    cela ova frka oko onih 3 soma me je totalno zbunila, nema cenovnika na netu koji kaze da je 500L 10.990, samo neki baneri i sl. i kada odes na cene oni po starom

    hajde da pogodim cenu...ovo mu dodje neki Easy paket opreme sa par dodataka...tako da je cena oko 17 soma, ali cekam potvrdu toga jos!

  6. #6
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default Re: NK TEST: Fiat 500L 1.3 Multijet

    Ajde neki dogovor da ga vidimo i provozamo. Baš taj konkretan model me zanima, još se i boja potrefila. :-) Možemo na pola puta da se nađemo posle posla, da stigne i bruyoni, radim u Staroj Pazovi. :-)

    Tapatalk HD

  7. #7
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    pa mogli bi tako nesto...sta kaze bruja???

  8. #8
    Senior Member LordRaceR's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,333

    Default

    ujjee koje interosovanje, kao da je uzet ferrari 458 na test
    For me is first place or nothing. Ayrton Senna forever!

  9. #9
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Bem li ga
    Ja dođem vozom do pazove vi me vratite fiatom do NS
    Problem je što sam ja sutra ujutro na NBG, negde od 10 do 12 sam na sastanku a onda se vraćam za NS ne bi bio problem da ostanem u BG da sam sam ali idem kolima sa koleginicom koja ne zna da vozi.

    U petak nema šanse jer sam na terenu pa onda imam časove, jedino subotu sam slobodan, a u nedelju sam zatočen u studiju. Mada ako nije kasno možemo posle trke, negde oko 16:30 da se nađemo pa se sledećim vozom vraćam kući.

    Sad recite šta kome odgovara

    He who loses control, loses.

  10. #10
    Senior Member ToD's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,884

    Default

    @Racer
    da je crveni pa da se zbuni co`ek

    @bruyoni
    pa ostavi je da stopira snaci ce se ona
    mozda bi mogli sutra da se iskombinujemo ondak tako nesto!! hajde da se cujemo sutra pre podne pa cemo da vidimo, ja sam u nedelju planirao nesto drugo, a u subotu bi trebalo zmaj da ga zaduzi tako da neam pojma.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •