Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 45 of 45

Thread: 2023 Toyota Yaris GR

  1. #41
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    I u corolle, koje nisu hibridi, sipaju 0w16. Ne znam sta je sledece, tj da l' moze jos tanje?

    Sent from my SM-T555 using Tapatalk
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  2. #42
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Ulje za šivaće mašine. Da radi ko singerica

    He who loses control, loses.

  3. #43
    Senior Member nidza's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,691

    Default

    Koji motor od ovih novih crkava zbog retkih ulja ili intervala zamene? To sve sad prelazi boga oca.

    Nama je u firmi pola voznog parka zgazilo preko 500k na intervalu 30k. Čak kola na intervalu 15 i 20 kada izađu iz garancije prebace na 30k zbog u?tede i ni?ta nije crklo. Preprodavci se polome da kupe jeftino i skinu na 170k.

  4. #44
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Nemam pojma, ja ću da menjam sad ovih dana ulje na diferencijalima, kupljeno je već tako da nema razloga da se ne uradi.

    Inače izašla nova generacija Jaranisa, kreću u prodaju od leta. Popravili su sve zamerke koje su bile sa ovim modelom, plus će da dodaju automatik. Ne sviđa mi se enterijer kod novog, ali mehanički su praktično dotakli sve što su tjuneri uspeli da slome.

    Dobra stvar je što su cene ovog mog počele da padaju, tako da će auto biti dohvatljiviji jer influenseri moraju da isprate hajp, tako da će biti propisnih mašina za one koji bi da teraju makinu, a ne da "investiraju". Ja sam od početka tvrdio da je investiranje u kola besmislica, tj. investicija u te neke modele koji su namenjeni plebsu. Možda za 20 godina budu zanimljivi, ali je auto u mom slučaju kupljen da bude teran, ne gledan. Ali recimo na stazi me nije kupio koliko je Megan, tako da već nazirem "kaning" plan...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #45
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Sitgla mi armirana kočiona creva kao i jarko crveni konusni šrafovi za brezone što znači da mogu da se oplemenim sa laganim felnama na kojima su AR1 zbog radi ličnog plezira.

    Kad budem menjao ulje u diferencijalima, planiram da menjam i kočiono u paketu sa armiranim crevima. Vidim da se po netu ljudi baš mnogo žale da se dif pregreva, da ulje ide visoko i slično. Ono kad sam bio na Navaku, nije da sam ga terao na max, ali ništa od podataka nije bilo ni blizu dramatičnom kao što internet govori, a temperature staze i vazduha su bile prilično jake. Tako da eto, ili ga ja ne teram jako ili ovi na internetu mnogo drame

    Počeli su da prave karbonske haube sa ventilacionim otvorima što navodno smanjuje potpritiskak pri velikim brzinama i pomaže boljem hlađenju kompletnog motornog prostora, ali zbog neke munjole oko aerodinamike smanjenje tog pritiska pomaže da se i tok vazduha poboljšava i ka donjem delu automobila što smanjuje temperature na diferencijalu i menjaču. Živ nisam ima li to smisla, ali hauba izgleda odlično. 1800E nije baš sitnica, ali bi definitivno dobio na JDM reputaciji u lokalnom tjuning stajling "čepteru"

    EDIT: Manji problem je što karbonske delove prave preduzetnici u Prizrenu... Ne znam dal "dogodine u Prizrenu" se odnosi i na mene koji bi otišao da kupim karbonsku haubu... [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by zmaj; 9th February 2024 at 17:57.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •