Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Austral / Sportage/ Tucson

  1. #1
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default Austral / Sportage/ Tucson

    Ostalo je još manje od mesec dana do sajma, kada će prema informaciji koju sam dobio najkasnije kod nas biti predstavljen Renault Austral. Kasnimo za drugim zemljama par meseci, ali sam kupovinu odlagao dok ne vidim i Austral uživo.

    Ovo će mi biti prvi novi automobil, a izbor sam suzio na Sportage GT Line, Tucson N Line i Austral (idealno Techno Esprit Alpine plus par opcija, ali je tu velika nepoznanica šta će biti u startu u ponudi i koje je vreme čekanja ako se poručuje).

    Čitao sam da je komplikacija u poslednje vreme sa Renoom zbog promene distributera. Kakva su iskustva sa druge dve marke po tom pitanju i da li sam nešto možda bitno prevideo?

    U principu su mi sva tri modela podjednako dopadljiva. Tucson jedini ima opciju 4wd i uz Sportage ima daleko veći gepek od Australa. Renault sa druge strane ima spektakularnu Google multimediju i izuzetan enterijer u Esprit Alpine izvedbi. Bitna mi je stavka i to što Austral jedini ima opciju grejača prednjeg stakla, što mi je na prethodnim automobilima jedna od najkorisnijih stvari. Ostalo uglavnom sitni plusevi i minusi za svaki model.

    Svaka informacija ili savet bi bili od koristi.

    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Tucson ubedljivo najruzniji. Austral lici na nesto. Ne bih da ti miniram temu posle 100 god, ali cisto me zanima zasto kupujes suv, a ne neki lep automobil

  3. #3
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Šta znam, limuzine nikada nisam voleo zbog niskog sedenja. Ovo mi je kao neka evolucija hečbeka, sa taman malo većim dimenzijama i malo više prostora i za putnike i za prtljag.

    Jedini auto koji bih još razmotrio je C5X, ali moram uživo da ga vidim.

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Nisko sedenje je bas bedan argument sem ako nemas diskus herniju Dobijes glomazno vozilo, manje ekonomicno, teze za parkiranje i manevrisanje. Neki dan sam seo u crv i meni je taj osecaj krajnje stran. Plus sto mislim da ne dobijas vise prostora spram limuzine slicne klase. Govorim napamet, evo mozda je Dzi mnogo adekvatniji sagovornik pa moze da kaze zasto je batalio suv.

    Evo tu ci se zaustaviti posto ne doprinosim temi, cisto mi je stalo da cujem argumente za odabir bas suv-a kao prvog novog vozila.

    Ja bih ti jedino preporucio da pogledas i taj c5x, mozda su te x varijante dobra alternativa.

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,712

    Default

    Mnogo je praktičniji SUV

    Limuzina/karavan je mnogo bolje kad uđeš pa ne izlaziš i ulaziš previše, kao razlika između stolice i fotelje

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Pa sad razumem ako si neki komercijalista pa izlazis ulazis 100x dnevno.

    Plus sedenje pozadi je, ne znam da li je tako kod svih, kao na seciji u autobusu.

  7. #7
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Kako stoje stvari pitanje je da li će Austral uopšte i biti na sajmu. Za to vreme se u Hrvatskoj hvale ogromnim lagerom od starta.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Kia, jer jedina ima mogucnost pogona na obe osovine. po meni uzimati ovako nesto samo sa prednjom vucom je bacanje para bolje neki X ceed ili tako nesto kao poviseno

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member Misha's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    1,804

    Default

    Moj kum je buduci kupac nekog od ovih vozila gore, verovatno Tucsona. Kaze treba mu prostor, ukazem mu na Octaviu, Passata. Kaze ne ovo je vece!? Glupost. Razumem da mu se svidja SUV i to je to, validan razlog. Ali nikada nije izgovorio da mu se svidja i bombarduje sa gomilom sitnih polu cinjenica. Prestao sam da se zamaram.
    "What we're dealing with here is a complete lack of respect for the law."

    Sheriff Buford T. Justice

  10. #10
    Senior Member Air Jordan's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Sabac
    Posts
    2,350

    Default

    Ja bih najviše voleo da je Scenic nastavio da se razvija u izvornom duhu, umesto što su krenuli stranputicom sa poslednjom verzijom, da bi ga na kraju ubili.

    U takvim okolnostima najviše mi se sviđaju ova tri modela. Pogon na sva četiri točka imaju i Sportage i Tucson, s tim što se na isporuku po želji na Sportage suludo dugo čeka, a od GT Line što ponešto povremeno dobiju nikada još nisam video 4WD.

    A za Austral ne samo da je veliko pitanje hoće li ga biti na sajmu, već sa više strana čujem i horor priče o višemesečnim čekanjima na delove od kada je promenjen uvoznik.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •