Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 18 of 18

Thread: Mercedes E Class 220d All-Terrain

  1. #11
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Volvo (V90CC) ima pozadi vazdušno ali samo kao sistem za nivelaciju ako pretovariš vozilo ili da ne pretegne od prikolice. V60CC nema vazdušno.
    Ostatak pegla mehaničkim oslanjanjem ali isto ima dinamičku promenu programa preko dugmića, sport/comfort itd... a već je povišenog klirensa.

  2. #12
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Mogu misliti koliko na mecki kosta zamena jednog amorta sa tim vazdusnim jastukom Koliko je kostala ta produzena garancija? Mora da je bila bar 1000 eur

    Hoces li da vozis auto na servis svaki put u Cacak? Vidim da je naveden interval od 25k km (ili ima i vremenska odrednica?), pretposavljam da to ne vazi za nase uslove ili? Tvoj je presao malo, pa pretpostavljam da ces razmisliti o intervalu.

    Pomenuo si da si isao na lizing u slucaju crv, pretpostavljam da to i sada primenjujes? Kakva su ti iskustva, ja se nisam previse bavio time jer sam se odlucio srednjerocno da ozivljavam starudiju, ali ko zna kada ce mi film prekinuti, ili nekome u mom okruzenju

  3. #13
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Tako nekako, ali ja gledam kao ono što sam dao naspram onog što treba da dam pa tako vagam da li mogu ili ne.
    Produžena garancija me je koštala duplo od one za CR-V
    20k km servis je u našim uslovima, evo baš idem kad mi jave termin da mi update-uju navigaciju, pošto sam probao sam preko aplikacije pa sad kaže "no data" i ne radi. Inače radi aplikacije sam registrovao auto na .at nalog i dobio sve opcije u aplikaciji, sad ću baš da vidim da li sam time nešto zeznuo ali generalno je garancija važeća bilo gde u EU. U autu mi piše da je 25k termin. Planiram svakako jednom godišnje pa videćemo da li ću preturiti 20k.

    Lizing, da, kako drugačije, auto košta skuplje nego mali stan nekad. Iskustvo sa lizingom mi je odlično, dobio sam i dobru ratu (2022) a pošto smo izašli iz vrtića s poslednjim, te pare sam prebacio na ratu za bolji auto. Dodao nešto ušteđevine zarad komfornosti i eto ga...
    Važan je taj prvi momenat da se odlučiš
    Last edited by Ji 4Tze; 23rd February 2023 at 14:02.

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Nisam ja musterija za mecku ili slicnu ladju, godisnja kmtraza mi je smesna, kao i uslovi eksploatacije. Opet, nesto udobnije ne bi skodilo u nekom momentu.

  5. #15
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default Mercedes E Class 220d All-Terrain

    Sredili su mi navigaciju u servisu, kaže možda će morati raditi reinstalaciju za MBUX, 5 sati traje… ok, uradite šta treba, imam vremena, ofis mi na laptopu.
    Posle dva sata, kaže update-ovali smo mape i sve radi kako treba. E pa hvala doviđenja
    Last edited by Ji 4Tze; 24th February 2023 at 13:35.

  6. #16
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Opa, vidi izveštaj nitokuda

    Meni je onomad pobedao E350 ALLTERRAIN za test, nešto sam se sa njima natezao sutra-preksutra i nikad nisam probao taj auto. Iskreno, nije mi bio u vidokrugu jer su cene polovnjaka bile paprene u odnosu na A6 Allroad, tako da hvala na informaciji o E220 verziji, to mi nije bilo u vidokrugu jer sam zacrtao da i Mercedes, poput Audija, nudi samo 3l.
    Hvala na proširenju vidokruga

    Čestitke na kupnji.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  7. #17
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Hvala

    To što su ti nudili je pre-restyle? kao pre leta 2020? Posle je išao 2.0 dizel, benzin i 3.0 redni dizel, benzin
    Benzinci imaju EQ Boost tj. Mild Hybrid, a od 2022 valjda i dizeli imaju isto EQ Boost, mild hybrid sa elektromotorom oko osovine.
    Kod mene taj dinamo samo pomaže za quick start, ali nema 48V baterije. Kad ubrzam pa pustim gas imam "charging" na tom mini-ekranu ali je to samo za start-stop sistem.

    inače motor se zagreje nešto sporije nego benzinac, ne znam kako su to postigli.

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Svi filteri za gasove mu nabijeni uz blok plus gasi hladjenje EGR gasova i ima varijabilnu vodenu pumpu. Napravljeno da sto pre postigne radnu temperaturu. Pohvalno da uopste ima pokazivac temperature rashladne!
    Last edited by bruyoni; 5th March 2023 at 10:26.

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •