Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Porodični transport - karavan ili MPV

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Porodični transport - karavan ili MPV

    Klinci porasli, tako da se prohtevi promenili.

    Realnost je da nam sad povremeno treba prtljažnik koji može da prihvati ski opremu za četvoro, bicikli na krov i neka elementarna udobnost i motorizacija.

    4x4 nije neophodan, dok su matik, dizel i šiber realno vrlo poželjni.

    Nisam oduÅ¡evljen Audijem, mnogo mi je tvrdo veÅ¡anje i jedino Å¡to mi odgovara je Allroad koji ide samo sa 3 litre dizelom. Dosta je jaka premija za 3 litre, a kako bi maÅ¡ina bila samo za duge pruge nisam siguran da li je ovo neÅ¡to Å¡to bih plaćao.

    Mercedes osim Allterrain mi niÅ¡ta ne Å¡tiklira u karavan verziji, tako da je od drugara iz Å*tutgarta opcija samo B klasa koja može da se nađe napakovana opremom, mada po dimenzijama može da bude na donjoj granici potrebnog.

    Ostatak opcija su FauVe - ili Pasat karavan ili Oktavija što je težak paradoks jer Oktavije koštaju više nego ekvivalentni Pasat, a što meni baš i ne drži vodu.

    Od ostalog je u igri Insignija, ali je onaj novi model meni ostao u sećanju kao prilično nepouzdana maÅ¡ina, dok je kod starog dizelka neÅ¡to mnogo riknjavala pa nisam siguran da li bih se investirao u druženje sa novim setom majstora.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    a V60CC ili V90CC?
    A V60 je zapravo noviji, ima adaptivno ali nema s opcijom vazdušnog oslanjanja tj. nivelacije zadnjih amortizera

    A nije ni mnogo manji unutra, V90 je duži 20ak cm, nešto se vidi u gepeku a nešto na mestu zadnje klupe

    [Only registered and activated users can see links. ]
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Ji 4Tze; 14th December 2022 at 09:54.

  3. #3
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    A ovi novi Renoli?

    [Only registered and activated users can see links. ]

  4. #4
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Francuska kopija x6, to je resenje

  5. #5
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default Porodični transport - karavan ili MPV

    Pa to je valjda Megane na klocnama…

    A Citroen C5X?
    Last edited by Ji 4Tze; 14th December 2022 at 21:13.

  6. #6
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ti kupujes mecku a njemu bi da uvalis auta za dede i fufike

  7. #7
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    tja evo ono Å¡to sam gledao pa nek probere možda mu se sviđa

    Za auto sam gledao sa Å¡iberom, kukom a All Terrain da bude restyle model, na početku tj. pre viÅ¡e od pola godine tu je bilo dosta viÅ¡e V60/90CC modela dok nisam promenio malo kriterijume pretrage.
    Volvo npr. ima 8brzinski menjač ali npr. ima grejana sediÅ¡ta pozadi vrlo često. Od motora recimo D5 nikako...
    V90 sam i probao kod drugara na jedno pola sata, stvarno mi se dopao

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by Ji 4Tze; 15th December 2022 at 08:17.

  8. #8
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Vozili smo V90, auto je super. Drugar koji ima Volvoa S60 me nije obradovao Grand Motors, mada nisam nešto ni bio iznenađen. Ovi neki poznanici koji voze stari XC90 nemaju nekih zamerki, ali to opet nije isto kad pričaš o kolima starim 5 i 15 godina.

    Što se Mercedesa tiče, prosto mi ružan auto kako god ga staviš u karavan karoseriju. Neki su čisti pogrebni, neki su onako samo ružni.

    Videh sad na zimovanju Arteon karavan...Jujuju kakav bes.

    Vrtim se tako u krug, ali sam definitivno digao ruke od velike zapremine, ovo kilometara što sam vozio, sve preko 2l realno je besmisleno, čak bih rekao da ovi 1.6 litarski dizeli imaju daleko praktičniju ideju. Ne da bih kupio, ali kad bi gledao to skroz racionalno, ako nisam svakog meseca na nekom planinskom potezu Italija-Austrija i vučem pun gepek - 1,6 dizel završava posao.

    U principu ovaj auto bi trebalo da kupim trezvenije jer bi trebalo da bude neko čisto transportno sredstvo, što bleđe (jeftinije za voziti) to bolje.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  9. #9
    Senior Member Ji 4Tze's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,714

    Default

    Jesi vozio V90 ili CC varijantu? Kod Volvoa sam dobio preporuku da bude D4 dizel, D5 je nepouzdan. Na više karoserija sam čuo probleme koje su mi bile nepojmljive tipa nešto s motorom pa ga menjaju ili tako nešto...
    Ali sveukupno je dobar paket, baš onako solidan auto.
    V60CC je manje komplikovana, noviji model i povoljnija varijanta i slično dobar auto, možda je minimalno uži u kabini a vidim da ga baš cene preko kao odličan paket za nekog ko neće SUV.

    Što se Allroad i sl. vozila tiče, imaš sve modele do 2l zapremine..

  10. #10
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Ne chkoda samo, kratak je zivot za dosadne automobile

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •