Results 1 to 2 of 2

Thread: Ruta: Beograd - Divcibare

  1. #1
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default Ruta: Beograd - Divcibare

    Bejah u par navrata na jednodnevnim izletima, a prosle i ove godine prvi put na vise dana. Ne mogu da komentarisem skijaski deo, verovatno je iskusnim neinteresantna staza, nova i stara. Vise sam hteo da prokomentarisem onako generalno dozivljaj odlaska sa decom i prijateljima eventualno.

    Put je sad, nakon izgradnje Milosa Velikog, te rekonstrukcije asfalta preko Mionice, krajnje nenaporan. Ono sto mi je zasmetalo jeste sto od Ade do Divcibara postoji samo jedna pumpa na potezu od Lajkovca ka Valjevu, a pre samog skretanja ka Mionici. U Mionici ako i postoji neka pumpa, prilicno je zavucena i ja nisam uspeo da je nadjem. Na Divcibarama ona jedna ne znam trenutno ni da li radi, posto su na 1 mm od nje raskopali ogroman krater za neki objekat. Inace se nalazi na ulazu u Divcibare preko puta hotela Crni vrh.

    Za ovaj produzeni vikend sam se zaprepastio saobracajem na Milosu Velikom, kao i cinjenicom da je mali br vozila skrenuo ka Valjevu. Na Divcibarama nije bilo guzve, sem u restoranima oskudne ponude i beogradskih cena. Sad, neko ko je bio do Tare ili Zlatibora zna da li je raja masovno otisla tamo ili da obidje familiju.

    Utisak br 1 sa Divcibara jeste problem sa kanalizacijom, koji je ocigledno kulminirao. Rade neke kolektore u centru, raskopali su pola naselja, ali je trenutni status da Čalački potok predstavlja kanalizacioni odvod. Smrad je nesnosan. Prava ekoloska katastrofa, tako da ne preporucujem trenutno odlazak sem ako strogo ne vodite racuna da idete na setalista gde necete prici blizu potoku. Ovo nije bio slucaj prosle godine kada smo poslednji put bili na Divcibarama.

    Same Divcibare su inace bas dobra opcija da se za vikend malo napune pluca cistim vazduhom, setalista su vezana i taman za rekreativce, blizu je Bg, ali eto trenutno je status da je i ova destinacija na putu da bude devastirana.

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Jedan update nakon jucerasnjeg jednodnevnog izleta. Elem, uradili su ovu deonicu autoputa od iskljucenja sa Milosa Velikog ka Valjevu (kod Lajkovca). Taj krak ka Valjecu, cini mi se, zavrsava bas tu na raskrsnici ka Mionici, sto nama koji idemo ka Divcibarama i treba.

    Pored toga, za mene je novina da je otvorena MOL pumpa i McDonalds na Milosu Velikom. Ne idem cesto dole pa ne znam od kada datira.

    Na Divcibarama nema nekih novina, a nema ni snega naravno. U svakom slucaju, ima lepih staza za setnju i lepih vikendica za vikend opustanje. Problem su i dalje te fekalije koje sam i ovoga puta uocio, plus onako jedan tip> ako izaberete neku vikendicu za boravak koja je malo u brdu, moguce je tokom ovakvih praznika i neradnih dana da nemate vode. Koliko je to masovno ne znam, ali bio je slucaj kod poznanika koga smo posetili, a nije bas tako daleko od centra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •