Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26

Thread: Endurance 2022

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Odlicna je bila trka, finis je bio standardno sjajan.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Krećemo sa pripremama za otvaranje sezone 2022.

    G-Drive tj. Rusinov je bio razlog zašto se kasnilo sa objavom spiska za ovogodišnji LM24. Naime, Rusinov je odbio na ove sezone nastupa pod FIA zastavom, mada je pitanje da li bi i da je pristao mogao da napravi budžet kad mu je G-Drive tj Gazprom sponzor. Silno se nešto uvredio izgleda i na timske kolege koje nisu htele da voze "an ženeral" za ruski tim.

    Druga tema je da su drugari iz Penskea rekli da im je LMDh projekat u kašnjenju i da je vrlo napeto jer delovi im ne stižu i generalno kompletna logistika je sporija nego što je planirano, tako da neki projekt menadžer tužno gleda gantograme. Vdećemo šta se tu dešava.

    Ne znam dal ste ispratili na Pinku i Hepiju, ali naš/vaš eks odbornik Borković je rešio da ove sezone odigra vozeći u GT Enduro kupu. Španski tim, za sada se zna da vozi sa Vokingšoom (vozio onomad za RJN) plus treći za sada nepoznati vozač. Voziće u Silver kupu. Biće dosta zanimljivo kako će Borković da razume timsku igru, kao i da li će iko u timu razumeti njegovu poslovično banzai vožnju. Takođe će biti zanimljivo da li će iko da ga pita oko NIS sponzorstva ili će ta lova sada da bude sakrivena iza Ministarstva i Grada Pančeva. Prosto mi milo da vidim kako lepo troše moje pare od poreza, mada opet bolje tako nego da kupuju jelke od 100m.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Dodatna informacija, Eurosport prenosi dobar deo ovogodišnjeg Sebringa - lokalno od 18.30 do 1.30.

    Korveta vozi ovu sezonu kompletno sa jednom postavom, tako da će klasična Porše-Ferari klackalica da bude uznemirena, bar se nadam da Korveta neće da drži fenjer.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    WEC Sebring je u petak? IMSA 12h Sebringa u subotu. Ne očekuj mnogo od korvete, tu je samo za pojavljivanje da ispoštuju LM auto je predvidjen za GTD/3.
    GTE klasa treba biti ubivena

    12h Bathursta koji je trebao biti vožen krajem februara pomeren za 13. maj u nadi da će se održati uz prisustvo i ostalih vozača
    Last edited by bruyoni; 9th March 2022 at 22:53.

    He who loses control, loses.

  5. #15
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    Njazad staza po mom ukusu, starinska, krpljena i puna pukotina ....
    Wec mi je bio zanimljiv.Takodje se radujem Alpini, dok je Maria Lopez je dobro protresao mozak.
    Trenutno ide IMSA.Vidjecemo sta imaju za ponuditi.
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  6. #16
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Bathurst 12h, nakon dve godine pauze se vraća. Pre korone vošen krajem australijsokg leta sada zbog karantian i koječega pomeren u jesen... kako će se to odraziti na potrošnju piva videćemo.
    Startne postave, samo njih dvadeset, su domaće sa tek po kojim strancem pošto Australija ne zavisi previše od ruskog gasa pa nema šta da puni vesti. Engel, Berton, van der Linde, Winkelhock i gomila Supercar Australijanaca koji baš i nemaju kočnice da kaži, i pokažu, šta misle
    Striming kvalifikacija i trke ide na
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Trka po mojim proračunima kreće u subotu u 21:15 po našem vremenu 05:15 po lokalnom oko sat i po pre svitanja

    He who loses control, loses.

  7. #17
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    MOstert otero 2.02, bilo zanimljivo u finisu jer je bukvalno sa poslednjim sektorom prokrenuo. Imali su idealno malo goriva za poslednji krug tako da su maznuli pol poziciju bukvalno u poslednjim sekundama.

    SVG se zali da AMG ima losije kocnice, mada ja iskreno sam sokiran cinjenicom da oni na cejsu koce na 100m markeru. Strasno kako ti automobili skidaju brzinu.

    BTW, Ring 24h se vozi krajem maja (za 2 nedelje), pa onda ide LM24 test dan prva nedelja juna i to kliza u LM24 vikend koji je druga nedelja juna.


    Toyota je najavila da pravi novi auto, prakticno im se ne isplati da trose dzokere za izmenu homologacije nego ce da naprave novi auto koji je potpuno spakovan prema novim pravilima. Nove masine su realno hiibridi samo iz cistog marketinga, zapravo su klasicno pogonjeni prototipovi tako da ce Tojota da verovatno znacajno revidira motor, ako ne ubace i neki kompletno novi pogon.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #18
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    Krenule kvalifikacije za 24h Ringa. Opasno se pegla, dosta incidenata, voznje na noz. Zasad uslovno dominacija bmw m4. Uslovno jer su razlike prvih 10 presmesne za ovako dugacku stazu i uslove na stazi.

    Ja zasad pratim live timing na [Only registered and activated users can see links. ]

    Najbolji japanac zasad subi wrx sti #59, ali za volanom svaba Tim Srik

    [Only registered and activated users can see links. ]
    Last edited by VIP; 26th May 2022 at 21:26.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    BMW ce predstaviti LMDh masinu na pocetku LM24 nedelje, a Pužo kreće sa početkom jula u Monci.

    Å*to se tiče Ring24, trka je bila spektakularna, a ja sam baÅ¡ imao sreće te sam odlučio da gledan onboard sa Estreom od samog starta. Ne da se isplatilo, nego je bilo spektakularno jer je čovek prosto razorio konkurenciju vozeći kroz gužvu i boreći se za poziciju vozio kao maÅ¡ina.

    ovde su 3,5 sata uključujući i udes koji je zavrÅ¡io trku za mantaj maÅ¡inu

    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,173

    Default

    ...dok Vanthoor nije zapecatio sudbinu Mantaja za ovu godinu. Kratak stint je imao i Makowiecki, jedino Kritensen nije dotakao volan.

    Ja sam pomno pratio drugi prelomni trenutak kada je odlicni Fabian Schiller (#3 GetSpeed AMG) jurio mladjeg Vanthoora (pobednicki #15 Audi).

    Schiller se zalepio Vanthoor-u i tu je pocela da udara kisa na raznim delovima staze. Iz nekog razloga tu se AMG odlucio za full slik, a Audi krug kasnije za rezani slik, tako da je tu trka prakticno odlucena.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •