Results 1 to 2 of 2

Thread: Mercedes predstavio EQA

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Mercedes predstavio EQA

    Mercedes predstavio EQA. Cena od 50k na našem tržištu. Okej, Mercedes nije baš šampion malih zazora, ali da je ovo sigurno bolje od Tesle - nema sumnje. Da li neki IT zanesenjak to može da prihvati, sumnjam. Da li nekog zabole za to prihvatanje? Verovatno nikog.

    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Evo i prigodnog teksta
    [Only registered and activated users can see links. ]

    Mašina je vrlo prihvatljiva cenovno, naravno imajući u vidu situaciju sa cenama električnih, ali i običnih, automobila. Realistično, EQA već u baznoj opremi ima baš dosta opreme tako da verovatno može da se uz neku dodatnu opremu to zadrži u koliko-toliko razumnom opsegu cena. Što se tiče elektrike u Srbiji, ja i dalje mislim da je to ili teško loženje ili utopija malog miće koji ne razume šta je 500 kila.

    Punjenje na gajbi verovatno znači da treba da se uzme posebno brojilo samo za taj auto jer ako ga ne punite nigde na javnim punjačima, puna baterija traži 6 sati na 11KW što znači da je u zelenoj zoni imate 5 punjenja. Dal to može mesečno da vas pokrije, posebno kad se uzme da ti ovaj auto ako voziš iole žustrije, autonomija rapidno pada... Nadam se da će biti prilike na jesen da ga uzmem na test, pa da vidimo šta je stvarna potrošnja, a ne ko ono kad smo cedili onog nesrećnog golfa. Ja posle nedeljama sam na svojim kolima imao na bordu podatak o procenjenoj autonomiji, tačno navučeš neki težak sindrom...
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •