Results 1 to 3 of 3

Thread: Nissan Qashqai treća generacije

  1. #1
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default Nissan Qashqai treća generacije

    Nisan pretpremijerno prikazao novi Kaškai.
    [Only registered and activated users can see links. ]

    AUto uživo izgleda dosta veće i robusnije nego prethodnik iako suve brojke to nekako ne pokazuju. Motorizacija vrlo zanimljiva, posebno kad od 2022 donesu E-Power elektro pogon (čitaj radi ko lokomotiva dizelka). Revidiran CVT menjač, ubačena gomila elektronike - veći ekrani, digitalna konzola, bežični punjač mobilnog, wifi, novi propilot,.... LED svetla u osnovnoj opremi, 4WD i dalje nosi multilink i malo manji prtljažnik. Gepek je povećan na ukupno preko 500, ovde očekujem da dođe do spontanih suza radosnica.

    Kažu da će oprema da bude prilično napucana već u bazi, što je i ranije bio slučaj kod Nisana gde realno ona srednja Connect je bila puna kapa. Starutuje od ~23K, stižu prvi automobili tek u julu.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #2
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Malo su tamne fotke, ali kaskai je mozda jedini suv koji bih vozio. Odnos dobijeno, ulozeno je korektan, a automobil deluje opet skladno.

    EDIT

    Doduse, kad malo bolje pogledam fotke, cini mi se da ni kaskai vise ne prolazi bazicni test

  3. #3
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Šta znam, meni kaškai samo bio okej u prvoj generaciji, ovo sada sa ovim bumerang dizajnom mi je onako. Doduše, kad vidim Tuksona, Sportidža, RAV4...prosto mi Kaškai baš onako neviđeno lep.

    Zanimljiva je motorizacija i sama oprema. Ono kad smo imali 1.6T u Kaškaiju, to je išlo baš ozbiljno. Sad će jača varijanta da ima vrlo slične brojke plus ne znam koliko ovaj blagi hibrid ume u praksi da doda. Nisam vozio, pa ne znam. Očekujem da je to vrlo neosetno, možda čak i kontra produktivno zbog dodatne težine i komplikacije?

    Ovaj E-Power će da bude baš zanimljiv. Tu su se odlučili za 1.6 atmosferu da goni dinamu, tako da će biti zanimljivo da vidimo kako će onda da kontrolišu snagu i kako će da radi vektoring, ako ga bude bilo. Očekujem da će performanse da budu super u redovnim radnim režimima, tamo gde je i eGolf briljirao, tako da kad te zategne Kaškai na semaforu, džaba ti što šaltaš ko singerica.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •