Results 1 to 8 of 8

Thread: provera kilomeraze savet

  1. #1
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default provera kilomeraze savet

    Zdravo svima,

    naletoh na neki bmw 220d xdrive, koji je ok resenje da vozimo i zena i ja, koji ima sunjivo nisku kilometrazu (66000 , 2015), pitanje je sad kako to proveriti.
    Uzeo sam onaj carvertical report i zadnji servis u ovlascenom je radjen pre 3 god, nije ga nigde pronasao po starim oglasima, niti u stetama od osiguranja (ako to proverava), tako da tu nisam saznao nista pametno.

    Na sta bi mogao da obratim paznju?
    Da li se smanjenje kilometraze moze detektovati?
    (npr jos pre 10tak god kad sam kupovao alfu, imala je opcija prilikom prijljucenja, da se proveri br upisa , pa je tu bilo 0 sto bi znacila valjda da niko nije cackako nesto).
    Pitanje je u ovlascenom da li to nekako mogu proveriti, ili postoji neka druga opcija?

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ti svakako možeÅ¡ da uradiÅ¡ proveru u ovlaÅ¡ćenim, ali oni osim podataka iz njihovog sistema nemaÅ¡ niÅ¡ta dodatno. Nisam u toku sa BMW pričom, ali je bilo da oni imaju par mesta gde upisuju i to možda ovlaÅ¡ćeni može da očita.

    Ako je auto napolju bio van ovlaÅ¡ćenog tri godine ili je bio havarisan ili je vraćana km - bar bi ja to pomislio. Ako je uvežen sa toliko km, onda možda to i nije voženo.

    Računaj da će BMW da ti naplati par hiljada, meni je Reno naplatio 30e Å¡to je sasvim okej za pregled u xyz tačaka i proveru papirologiju.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    update:

    Odvezoh ga u ovlaÅ¡ćeni na proveru, pre kupovine. Auto udaren i popravljan na svakom delu, čak i krov....
    Å*to se kilometraže tiče, ako se odradi dobro kažu da se ne može provaliti priključenjem na dijagnostiku.
    Uvek ima neÅ¡to Å¡to može da bude pokazatelj, u ovom slučaju deluje da je km ok, jer su diskovi iz prve ugradnje....

    NiÅ¡ta od kupovine, sobzirom da je limarija loÅ¡e odrađena, pored toga Å¡to je bio izudaran, deluje da su sklopovi ok, nosači farova i Å¡topaljki su ok. Bila je ideja da se ode kod limara da on to malo rasklopi i pogleda, ali za sad odustajem.
    BMW prilikom provere i dijagnostike, ne rasklapa delove.

    Provera traje 90min , cena je neÅ¡to veća od renoa.
    Sve u svemu potrošeno, oko 70evrica na razne provere, što je opet bolje nego kupiti nešto neprovereno.
    Last edited by Loshmi; 8th March 2021 at 11:48.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    nisam vidio na vrijeme temu, mogao sam ti odmah reći da odustaneš da ne bacaš 70e

  5. #5
    Senior Member Loshmi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    408

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nisam vidio na vrijeme temu, mogao sam ti odmah reći da odustaneÅ¡ da ne bacaÅ¡ 70e
    sto? znas auto? ili ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,273

    Default

    dolaze mi svaki dan trgovci autima tako da mi je dovoljno bilo da pročitam opis

  7. #7
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ili uvezi po narudžbi nešto što ti treba ili traži da je kupljeno ovde novo i servisirano redovno. Kolega uzeo skoro 520, prešao nešto 80-90 za 3 godine, izašao ga 20 u ovlašćenom sa kompletnom papirologijom. Sve to što se doteruje prešlo 200 minimum inače nema računa.
    Last edited by zmaj; 16th March 2021 at 20:53.
    - Å ta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  8. #8
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Vise iz zezanja uradim carvertical za mog oldtajmera i naravno ne dobijem nista sem osnovnih podataka. Ako nekom treba provera imam jos jednu iz paketa, za 20 eur dobiju se dve provere.

    Ono zbog cega pisem, uradio sam Carfax predproveru i oni su mi pre naplate pokazali da su nasli 16 podataka iz Slovenije, gde je auto najvise vremena proveo nakon Italije gde je kupljen.

    Cisto zakljucak da je ovaj drugi ocigledno verovatno mnogo korisniji od Carverticala koji se agresivno promovise preko svakog iole jaceg jutjubera.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •