Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: Endurance 2021

  1. #11
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    L equipe, FIA i ACO dogovorili trogodišnji ugovor o besplatnom strimovanju WEC sezone kao i LM24

    He who loses control, loses.

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Za prošli vikend vožena prva trka sezone 2021. Dosta nekih promena, ali na kraju Tojota opet pobedila.

    HYPERCAR klasa je debitovala sa 2 Toyota GR010 mašine koje su hibridne, dok je Alpin izašao sa prošlogodišnjim Rebelion prototipom koji je preimenovan u A480. Zanimljvo je da je LMP2 dosta skraćena usled situacije da top (hiperkar) klasa sada ima dosta lošije performanse (~7s sporiji na Spa u odnosu na prethodni LMP1) pa je sada deža vu gde imaš top klasu koja muku muči da obiđe ne samo LMP2 već i GTE automobile (nekada je to bila situacija da LMP1 mašine imaju dosta muke da se razračunaju sa GT1 mašinama).

    LMP2 je usporio oko 2-3s u odnosu na prošlu godinu (-50KW, +30kg), dok je GTE ubrzao - Kevin Estre demolirao konkurenciju i zabio rekord staze sa 2.11.2 što je tipa celu sekundu brže od prethodnog rekorda. Ovog vikenda je za Mantaj vozio GT3RS i napravio rekord na Ringu... Čovek to radi adekvatno.

    Kod privatnog sektora, United nastavio da melje konkurenciju u LMP2, dok je AF Corse #83 posada bila takođe u stilu aktuelnih šampiona kao i LMP2 drugari.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Za vikend vožen Nordschleife 24H. Trka je bila u trajanju od oko 9-10 sati ukupno, ostalo je bilo pod crvenom zastavom zbog magle. Nevreme koje je rasturilo Spa protekle nedelje je stiglo i do Ringa, tako da je kiša u jednom trenutku baš jako padala što je doprinelo tipičnom karamboliranju, mada nije bilo neke masovne havarije.



    Mercedesi su se držali solidno, a u poslednjih sat vremena je glavna borba bila između Rowe BMW i Manthey Grello Porsche mašine. Kevin Estre je opet imao maestralne vožnje, uključujući i neke vanzemaljske akcije na zelenoj površini. Bilo je i dosta čudnih karambola, pred sam kraj je Farfusa udario Pile u Frikadeliju - Farfus vozio sporo posred staze, Pile isto vrlo zbunjeno odlučio kuda i bum... Kraj trke za ove mašine. Čudno ponašanje profi vozača, ali eto dešava se.



    U svakom slučaju, vremenski uslovi ne pomažu uprkos tome što smo u junu mesecu. Možda je vreme da ipak prihvatimo da kontinentalna evropa tada ima monsunski period, jer to već nekoliko godina u praksi imamo.

    Last edited by zmaj; 7th June 2021 at 12:15.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  4. #14
    Mlađi referent VIP's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Zvezdara
    Posts
    10,167

    Default

    Dokaz da pobeda ne pada sa neba. Voznja Kevina Estre-a od koje me podilaze zmarci. Mislim sta reci na bravuru 12:58. Za ovo moras biti vanzemaljac za volanom. Kako on pri ovoj brzini vitla ovim porseom je prosto nestvarno.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •