Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 53

Thread: Endurans 2020

  1. #11
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ove godine sam gledao trku manje od 1 sata ukupno. Gledao prvih 10 minuta i poslednjih 50-tak. Zanimljivo, prvo što sam pomislio tokom borbe za prvo mesto u GTLM na kraju trke je - "al ovaj iz režije radi posao, svaka čast". Konkretno, BMW pretekne Poršea, ode Porše pa potom BMW u boks. Nakon što je izašao iz boksa, režiser prati BMW, širi kadar toliko da se u kadru nađu oba, pa potom ide krupno na Porše.

    Ko prati WEC zna koliko je to nemoguća situacija. Ako je borba u GTE Pro-Am, kadar sa borbe GTE mašina ide direktno na vodeći LMP1 koji krstari već par sati bez ikoga u vidokrugu, dok se oni iz GT olupaše živi u završnici trke. Pa nam onda režija u ponovnom snimku opet pusti samo deo borbe, po mogućstu nešto nepovezano tako da niko ne razume šta je prethodilo čemu.

    Joest je očigledno sada komplet preuzeo stvari u svoje ruke, tako da su izlečili uboge Skajaktiv motore da se ne istope posle pola sata malo bržeg tempa. Biće ljut Sebring. Generalno, prilično je tanka konkurencija, što je možda i jedan od razloga što se nešto nisam udubio u ovogodišnju Dejtonu. Prosto u GTLM baš utanjili, LMP2 mi nije zanimljiv u IMSA režiji.

    Što se pravila tiče, rekoh već Bruji na vajberu, ja bih bio vrlo skeptičan šta će da se izrodi. Dodatno, DPI2 tj LMPh ili kako su već krstili novu generaciju DPI mašina, uvode tanki OEM hibrid koji po svemu sudeći lako može da se ispostavi kao veća smetnja nego korist. Hibridni pogon će biti vrlo slabašan, pa je pitanje da li će uopšte biti sposoban da anulira težinski penal koji nosi. O pitanju balansa automobila, pouzdanosti i komplikaciji da se upakuje u postojeći pogon - to je nešto što će tek da se vidi. Tu opet ima i problem ako ameri taj hibrid uspešno spakuju pa naprasno postanu brži od LM Hypercar mašina. To je opet crveni karton jer zamisli da na LM24 pobedi Kadilak pored Aston Martina, Toyote, Pežo i ko god se već gura u celu tu priču.

    Kako stoje stvari, ACO najavljuje da će Hypercar mašine da vrte blizu 3.30 krug. Ajd da kažemo da će da ih spuste na 3.25. Toliko su aktuelne LMP2 mašine izbacivale, a sadašnji DPI je dosta brži od njih. Drugim rečima, sva je prilika da če da bude dosta nesrećnih lica kad se ispostavi da DPI2 može da tera 3.20 opušteno, pa onda da bi vozili na LM24 moraju da zakače reklamni dirižabl ne bi li ih nekako usporili... Ja stvarno mislim da će to da bude jedan veliki cirkus.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  2. #12
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Opa. Porše najavio da će evaluirati DPI2 specifikaciju! Lambo je već najavio ozbiljnije angažovanje, a BMW takodje ima svojih interesovanja mada su oni tu realno najtanja karika.

    Ako dpi2 bude toliko uspešan skoro sigurno da će Aco da napravi neku ujdurmu da pomrsi celu akciju jer top klasa mora biti rezultat francuskog misaonog aparata...

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #13
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default Endurans 2020

    Nemrem ovde da moderišem pa nek neko ubaci ovde postove vezane za Daytona 24h

    Nastavak enduransa za novu godinu, selimo se na južnu hemisferu, 12h Bathursta. GT3 žurka a o ozbiljnosti trke dovoljno govori startna lista
    [Only registered and activated users can see links. ]
    Audi, Porsche, Aston, McLaren, BMW, Merc... bukvalno fabrički timovi što po podršci što po vozačkom sastavu. Uzbuđenje zagarantovano kad se uzme u obzir da australijanci imaju prilčno liberlana stav po pitanju remplovanja.

    Trka kreće u subotu 1.2 u 19:45 (valjda...)
    Stream: [Only registered and activated users can see links. ]

    He who loses control, loses.

  4. #14
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Izmoderisano.

    Jedan od razloga prisustva top posada je što Ratelovo čedo - "Intercontinental GT Challenge" uzima maha, pa su ove godine akteri praktično svi koji nešto znače u GT3 svetu: Porše, Ferari, Lambo, Merc, Aston, Audi, Bentli, Honda, BMW i Nisan. Prošle godine su bili Merc, Aston, Ferari i Audi - koliko me sećanje služi.

    To znači da će na svim trkama koje su u ovom šampionatu (Bathurst, Spa, Suzuka, Indijanapolis? i Kajlami) biti prisutne najjače raspoložive vozačke posade koje su u automobilima nekog lokalnog tima, jer se ti nastupi boduju za titulu konstruktora. Nije loša ideja koja će praktično da pojača konkurentnost na tim zabačenim trkama, a sa druge strane lokalni timovi će dobiti asistenciju fabrika kroz inženjere i vozače što će sigurno da im koristi na duže staze. Ratel je prilično pametan biznismen, samo je iskoristio ono što se inače i događalo, a to je da tokom zimske pauze vozači išli samoinicijativno dole da voze. Sad to fabrike pokrivaju i svima lepo.

    Ako ćemo da pričamo o kvalitetu prenosa, ekipa iz australije to čak možda bolje radi i od amera.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #15
    Senior Member enter011's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    961

    Default

    Live timming: [Only registered and activated users can see links. ]

    Live stream:
    Trening, kvalifikacije: [Only registered and activated users can see links. ] i [Only registered and activated users can see links. ]
    Top Ten Shootout: [Only registered and activated users can see links. ]
    Trka : [Only registered and activated users can see links. ] i [Only registered and activated users can see links. ]

  6. #16
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    Bathurst 2020

    [Only registered and activated users can see links. ]
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  7. #17
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    Ups...tek sad vidjeh da ste gore vec postavili linkove..al ajd, jedan vise nije zgoreg
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  8. #18
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Al je bilo spektakluarnih slupavanja, otimaju se zadnji krajevi samo tako cenim da pomaže što termometar pokazuje blizu 40

    Porsche i Matt Campbel na prvoj poziciji
    McLaren i Alvaro Parente iza
    Marciello doterao AMG kao treći pa slede
    4. Nismo GTR - De Oliveira
    5. Porsche - Vanthoor
    6. AMG - Maro Engel
    7. R8 - Van Der Linde
    8. AMG - Van Gisbergen
    9. Labo - Mapelli
    10. Aston - Jake Dennis

    Nisa ni gledao, sada ću da prilegnem da varim i gledam

    He who loses control, loses.

  9. #19
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Bilo je lepo dok je trajalo. Sada povratak u realnost (DPI V2).

    [Only registered and activated users can see links. ]

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  10. #20
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Otkazano otvaranje Blankpana za ovu sezonu na Monci koja je u tampon zoni. Nordšlajf najavio da prati situaciju i da nije isključeno da će VLN trke biti vožene bez publike ili potpuno otkazane.

    Sa drgue strane bare, Sebring se vozi. Trka je za 10-tak dana.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •