Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 53

Thread: Endurans 2020

  1. #1
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default Endurans 2020

    Propustih da je Nicky Catsburg došao do ozbiljne ekipe tako da će pored Hyundaia i BMWa voziti i Korvetu #3 (Antonio Garcia, Jordan Taylor) na IMSA endurance trkama i Le Mans-u.

    Inače, počeo je zvanični test pred Daytona 24h koja se vozi 25.1.

    He who loses control, loses.

  2. #2
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Da, stigla je C8R za novu sezonu, izbacili su Magnusena (i valjda Rokfelera) iz postave. Magnusen vozio testove na LMP2 u Bahreinu prošlog meseca. Žali se, kaže LMP2 mašine ne praštaju nepreciznost kod GTE.

    Katsburgu je sad kalendar prilično napakovan, nisam siguran što timovi traže vozače koji su toliko opterećeni. Možda Ševi ima veće planove za Katsburga, s obzirom da su kod njih mahom ozbiljni seniori za volanom.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  3. #3
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Taylor i Katsburg uleteli umesto njih dvojice, red je da se korveta malo podmladi. Verovatno tipuju da ovi su ovi malđi terali aute sa centralno postavljenim motorom dok stara postava godinama ne tera ništa što nije moto-menjač-ja konfiguracija.
    To su tri trke, koje se svakako ne gađaju nisačim drugim gde vozi.

    Mene više zanima kako je Kadilak isposlovao da niko od Taylora ne tera Wayne Taylor Racing dpi mašinu.

    Pohvalno je što je GTD klasa opet dupke puna pa garantuje uzbuđenje. Dokazuje da GT3 mašine bez problema teraju 24h, i dalje mislim da je red da Francuzima i FIM-u neko spusti noseve što se tiče AM klase

    He who loses control, loses.

  4. #4
    Nestručni komentator zmaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Belgrado
    Posts
    12,526

    Default

    Ne kapiram logiku za izbor vozača, ali evidentno da tu ima dosta zakulisnih radnji. Trebalo bi da se tržište malo unormali kad uspore LMP2 i malo zategnu pravila oko vozačkih postava u toj klasi.

    Toyota je, inače, uveliko u testiranju nove LMP1 mašine. Podržavaju da ACO izvrši posipanje pepelom i dopusti da DPI 2 mašine izađu na stazu uporedo sa novim i starim LMP1 spravama. Svako pametan bi video da je to pobeda za sve, ali ACO je već gomilu puta pokazao da tamo ima previše neuspešnih političara.
    - Šta je bilo? Jel ste mu zapisali broj?
    - Ma kakav broj, kad sam izvuko živu glavu!

  5. #5
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    Ima neko neki link za Dejtonu 24? Hvala
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  6. #6
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    [Only registered and activated users can see links. ]


    Pitao i odgovorio.......

    Nema ovde vise niko ziv???
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  7. #7
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Nezvanični Live timing daleko pregledniji od zvaničnog: [Only registered and activated users can see links. ]

    Isključite adblok pa će se ispod videa pojaviti strimovi iz vozila Jarvis trenutno tera mazdu ko pobesneo

    He who loses control, loses.

  8. #8
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Mazde izdržale 2/3... pohvalno! Štaviše 3. i 4. pozicija i u istom krugu su sa dva Kadilaka.
    GTLM prvih 5 u istom krugu, greške se neće praštati!

    Sad provalih, LED table na vozilima koje označavaju poziciju na pisti se tokom pitstopa postanu štoperice!

    Promaklo je da su prekjuče IMSAi ACO postigli dogovor oko ujedinjavanja prototip klase. Pre neku godinu se to završilo zabadanjem noža u leđa od strane ACO pa verujme da će IMSA za svaki slučaj naći nekoga u pentagonu ko ume da vozi krstareći projektil. Dogovor je da od 2022. LMDh (Le mans Daytona hybrid?) vozi zajedno sa Hypercar mašinerijom na evolucijama trenutne 4 LMP2 šasije ali sa daleko većom slobodom spoljnog dizajna kako bi podsećali na proizvođača čiji agregat će se koristiti. Zadnja osovina će biti ista za sve i posedovaće elektro motor od 40-50 konja (smejurija al da zadovoljimo zelene).

    He who loses control, loses.

  9. #9
    Senior Member RFracer's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    307

    Default

    , LED table na vozilima koje označavaju poziciju na pisti se tokom pitstopa postanu štoperice!

    jeste mali detalj ali me odusevilo ...i inace brojevi pozicija...Le man me smori sa lampicama pa gledam jel upljena jedna , dvije, tri....
    ŽIVIO WILLIAMS I PARTIJA, SA DRUGOM FRANKOM NA ČELU!!!

  10. #10
    Ero sennin bruyoni's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    NS
    Posts
    10,643

    Default

    Wayne Taylor Racing Cadillack odbranio prošlogodišnju pobedu uprkos kazni i problemiam sa servom volana, ovaj put vozili Kobayashi, van der Zande, Dixon i Briscoe. Usput postavili rekord sa 833 kruga, predhodni rekord 808 iz 2018.
    Mazdi po prvi put obe DPi mašine završije 24h trku 2. i 6. mesto. #77 završila bez ikakvih problema i ovo je pri put u istoriji da se četvorocilindraš popeo na podijum na Daytoni. #55 imao problema u vidu slupavanja, startera i puknute izduvne grane
    u GTLM BMW ponovo overio prvu poziciju i to u poslednjem satu ispred dva Porsea, nova Korveta imala solidan debi posada #3 na 4. mestu dok je posada #4 provela skoro pola trke u garaži zbog puknutog zvona menjača
    GT3 ko i uvek zadužene za žurku ali Talijanci ponovo preovladali. Dva Lamboa ispred Audija na podijumu.

    Po meni daleko uzbudljivija trka od prošlogodišnjeg LM24h i IMSA opet može da drži časove ACO-u kako se radi BOP i prenos

    He who loses control, loses.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •